innover: صرفاً استفاده از محاسبات ابری یا فناوری شما را از نظر دیجیتالی متحول نمی کند: Rakesh Prasad از Innover

پس از همه گیری همه گیر، سر و صدای پیرامون تحول دیجیتال تقویت شد و شرکت ها عجله کردند تا شیوه تجارت خود را تغییر دهند. از خدمات مشتری گرفته تا زنجیره‌های تامین، همه جنبه‌های کسب‌وکار نیاز به داشتن صدای دیجیتال را احساس می‌کنند. اما تحول دیجیتال چیست، چه تاثیری می تواند بر زنجیره تامین داشته باشد و چگونه می توان آن را اجرا کرد؟ در گفتگو با ET Digital، راکش پراساد، معاون ارشد – خدمات دیجیتال، Innover، در مورد نیاز به وضوح، آنچه تحول دیجیتال می تواند به دست آورد و روندهایی که باید مراقب آنها بود صحبت می کند. گزیده های ویرایش شده:

اکونومیک تایمز (ET): همه ما در مورد تحول دیجیتال شنیده ایم و به نظر می رسد یک کلمه ساده باشد، اما به گفته شما، واقعاً چه چیزی تحول دیجیتال را تشکیل می دهد؟
راکش پراساد (RP):
امروزه همه در مورد انجام تحول دیجیتال صحبت می کنند، اما اگر از دیدگاه Innover به آن نگاه کنید، سه لایه در آن وجود دارد. اولین مورد، تغییری است که در سطح پایه فناوری اساسی مورد نیاز است – نحوه قرار دادن پشته فناوری و اینجاست که فناوری هایی مانند راه حل های ابری و SaaS راه را برای تحول دیجیتال پیش می برند.

دومین تغییر بزرگی که باید اتفاق بیفتد، که فکر می‌کنم درک آن برای مردم چالش‌برانگیزترین است، این واقعیت است که صرفاً با استفاده از ابر یا استفاده از یک فناوری جدید، شما را از نظر دیجیتالی متحول نمی‌کند. تا زمانی که شروع به ایجاد این ارتباطات در سیلوهای متفاوت از فرآیندها و برنامه های کاربردی در داخل سازمان و در حوزه زنجیره تامین نکنید، تحول دیجیتالی انجام نمی دهید. اکنون کل اکوسیستم باید فراتر از چهار دیواری سازمان گسترش یابد و به تامین کنندگان، فروشندگان و مصرف کنندگان گسترش یابد.

لایه سوم تحول دیجیتال، که فکر می‌کنم همه بیشتر در مورد آن صحبت می‌کنند، کل جنبه داده، تجزیه و تحلیل و بینش محور است. این در مورد چگونگی استفاده از این ورودی ها برای تغییر نحوه تعامل است.

ET: نقطه شروع تحول دیجیتال در یک کسب‌وکار چه باید باشد و آیا همه در بخش‌ها یا کسب‌وکارها باید این تحول را آغاز کنند؟
RP:
برای هر کسی که با دنیای خارج تعامل دارد، مفهومی از تحول دیجیتال وجود خواهد داشت. با این حال، میزان آن متفاوت است.

اگر شما یک کسب و کار مصرف کننده محور هستید، باید به نحوه مشارکت در این دنیای در حال تغییر نگاه کنید. در غیر این صورت خیلی سریع از تجارت خارج می شوید. بنابراین، اگر در تجارت مصرف کننده هستید، باید آن را انجام دهید. چاره ای نیست.

تا حدودی، حتی بانک‌ها و بیمه‌ها که سنتی‌تر هستند و از روابط قوی با مشتریان خود برخوردار بودند، اکنون با ورود نئوبانک‌های عصر جدید و ایجاد اختلال در کسب‌وکار، این فشار را احساس می‌کنند. تعریف تحول دیجیتال، در این مورد، کاری است که شما برای تغییر تعامل خود با مصرف کننده نهایی خود انجام می دهید. کاری که در ابر، تجزیه و تحلیل داده ها، زیرساخت ها، API، سرویس های میکرو انجام می دهید، تا زمانی که با مصرف کننده درگیر نباشید، مهم نیست. در B2B، همه چیز بسیار متفاوت است. محصولات B2B معمولاً پیچیده تر هستند، فقط فروش یک SKQ یا یک واحد نیست. علاوه بر این، همیشه خدمات، ضمانت‌ها، خدمات پس از فروش وجود دارد که همگی باعث چسبندگی روابط می‌شوند، اما هزینه حفظ روابط را نیز افزایش می‌دهند. در دنیای دیجیتال، شرکت‌ها واقعاً می‌توانند هزینه حفظ مشتری را کاهش دهند و این همان چیزی است که آنها واقعاً در تلاش برای ایجاد تحول خود هستند.

زمانی که مفهوم هزینه محرک بود، تحول دیجیتال بسیار مرتبط است، اما اکنون توانایی شما برای انطباق نیز یک محرک است. این در مورد این نیست که زیرساخت من قدیمی می شود یا سرور من قدیمی می شود و از این رو باید به فضای ابری حرکت کنم. اکنون شرکت‌ها به وضوح می‌دانند که باید در فضای ابری حضور داشته باشند، زیرا به‌روزرسانی‌های جدید را انعطاف‌پذیری بیشتر و سریع‌تر پیگیری می‌کند.

ET: جنبه زنجیره تامین و موجودی نیز وجود دارد؟
RP:
مدیریت موجودی به یک جنبه بسیار مهم تبدیل می شود و در طول کووید، این امر آشکار شد. همه تحت تاثیر قرار گرفتند و امثال آمازون، والمارت، تارگت نیز با اختلالات قابل توجهی مواجه شدند. با این حال، آمازون بسیار سریعتر از سایر خرده فروشان بازگشت. و دلیل آن این بود که آمازون راه بهتری برای بازی با یک پایگاه تامین‌کننده داشت که می‌توانست از یک استخر وسیع‌تر به جای WalMart یا Target تهیه کند، زیرا زنجیره تامین آنها بر اساس یک مدل Hub-and-Spoke ساختار یافته است.

امروز، شما به این توانایی نیاز دارید و به این حس نیاز دارید که تقاضا چگونه نوسان می کند و برای چه موجودی باید آماده شوید. اینجاست که یک اکوسیستم تجزیه و تحلیل داده خوب می تواند دید آینده را فراهم کند و درک سریع را امکان پذیر کند. مشکل اساسی این است که تیم تدارکات، تیم تولید و تیم فروش و برنامه ریزی به داده ها به شیوه ای بسیار متفاوت نگاه می کنند. چگونه می توانید همان دید را به ارمغان بیاورید و یک تصویر دقیق ایجاد کنید و اینجاست که جنبه هایی مانند برج کنترل وارد عمل می شوند.

ET: روندهایی که در مورد تحول دیجیتال می بینید چیست؟ شما به تاکید روزافزون بر پیش بینی تقاضا اشاره کردید، اما چه چیزی بیشتر می بینید؟
RP:
اگر امروز به زنجیره تامین نگاه کنید، همه به برنامه ریزی تقاضا و سنجش تقاضا نگاه می کنند. کووید بازی را تغییر داده است و همه نگران هستند که اتفاق دیگری بیفتد. بزرگ‌ترین چالش این است که بازیکنان بزرگ بدهی‌های فنی زیادی برای نگرانی دارند و اگر به همه بازیکنان بزرگ نگاه کنید، بیشتر برنامه‌ریزی تقاضای آن‌ها، پیش‌بینی تقاضا در برنامه‌های بزرگی مانند SAP و Oracle انجام می‌شود. من محصولات بزرگ را دوست ندارم. آنها به نوعی تلاش می کنند تا یک پلتفرم «کلی گیر» ایجاد کنند و انصافاً هیچ کاری انجام نمی دهد. در واقع، SMB ها از فناوری سنجش تقاضا بسیار سریعتر و مدرن استفاده می کنند، زیرا آنها مشکلی قدیمی ندارند. بسیار مرتبط با این بهینه سازی موجودی است. هنگامی که برنامه ریزی تقاضای خود را درست انجام دادید، مرحله بعدی بهینه سازی موجودی و یا برنامه ریزی ظرفیت است. این شامل چه مقدار مواد خام برای نگهداری، چه مقدار کالای نهایی و چه ظرفیتی است که نیاز دارید.

دومین حوزه بزرگی که همه در دنیای پس از فروش در مورد آن صحبت می کنند، بیشتر در زمینه B2B، نحوه بهینه سازی کل چرخه خدمات است، که به معنای تمام راه های آموزش و توسعه تیم های خدمات، تکنسین ها و خدمات پس از فروش است. مردم.

جنبه ای که در آن تمرکز زیادی وجود دارد، ریسک تامین کننده است. مدل سنتی ریسک تأمین‌کننده همیشه بر اساس هزینه، عملکرد به موقع و کیفیت انجام می‌شد، اما کووید آن را تغییر داده است. شرکت‌ها اکنون می‌خواهند بدانند کدام تامین‌کننده ریسک‌پذیر است، به‌خصوص اگر به محصولاتی نگاه کنید که چرخه عمر طولانی‌تری از زنجیره تامین دارند. ریسک تامین کننده یک چالش بزرگ است که در آن شرکت ها می خواهند در مورد ریسک کشور و ریسک های ژئوپلیتیکی بدانند.

ای تی: آیا می توان چیزی مانند ریسک ژئوپلیتیکی را نیز در نظر گرفت؟
RP:
بله، بر اساس روندهایی که می بینیم. ما داده های زیادی از سایت های سازمان ملل، سازمان جهانی بهداشت و حتی مانند مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) داریم. اگر به مجموعه داده های سنتی نگاه کنید، هیچ کس به بیماری ها یا مجموعه داده های CDC به عنوان یک خطر برای کسی نگاه نمی کند. اکنون در سه شرکتی که این مدل را ساخته‌ایم، داده‌های CDC روی ویروس‌های جدید در حال حاضر یک متغیر بسیار بزرگ است. به طور مشابه، اگر تامین کننده شما در تایوان مستقر باشد، به دلیل مسائل ژئوپلیتیکی با چین، خطرات جدیدی وجود دارد.

ET: محصولات شما در هند چیست و تجارت در این کشور چگونه است؟
RP:
برای ما، یک شکاف بزرگ از دیدگاه بازیگران فناوری در بازار هند وجود دارد. شما بازیکنان بزرگی از ایالات متحده دارید که می‌توانند کار انتها به انتها را برای شما انجام دهند، اما واقعیت این است که مشتریان هندی همیشه دومین، سومین یا حتی چهارمین بازار متمرکز آنها خواهند بود. سپس شما بازیکنانی دارید که می توانند یک تکه کار را انجام دهند، اما نمی توانند راه حل های نهایی برای تحول دیجیتال ارائه دهند. Innover در آن زمینه بازی می کند. با در نظر گرفتن این موضوع، من فکر می‌کنم هدف ما این است که حداقل در سه سال آینده تجارت خود در هند را 300 درصد رشد دهیم.

از منظر قدرت کارکنان، ما در پنج شهر – کلکته، نویدا، بنگلور، پونا و حیدرآباد حضور داریم. از نظر تعداد جمعیت، ما انتظار داریم طی سه سال آینده بین 2000 تا 3000 نفر در هند رشد کنیم. اگر به سفر ما نگاه کنید، ما به طور مستقل در سال 2020 به عنوان Innover شروع کردیم. کارمندان ما تقریباً 80٪ سال به سال رشد کرده اند و درآمد ما تقریباً 50٪ نرخ رشد مرکب سالانه را تجربه کرده است.

امروزه هند تقریباً کمتر از 3 درصد از درآمد ما را تامین می کند. در پنج سال، من می خواهم هند به طور مستقل تقریباً 10٪ تا 12٪ از درآمد من را به اشتراک بگذارد، که رقم بزرگی برای ما خواهد بود. ما کاملا واضح هستیم که شرکت های بزرگ را هدف قرار نخواهیم داد و هدف من در هند SMB ها هستند.