IndiGo به “عملیات Kaveri” ملحق شد، 231 هندی جده را با پرواز به مقصد دهلی نو ترک کردند.

برای تقویت بیشتر تلاش‌های مستمر بازگرداندن تحت “عملیات کاوری” دولت اتحادیه، ناو هندی IndiGo به مأموریت پیوست و با 231 هندی سرگردان از جده به پرواز درآمد.

V Muraleedharan وزیر امور خارجه در توییتر نوشت: “نیلی به #عملیات کاوری می‌پیوندد. 231 هندی در پرواز به دهلی نو از جده. با این پنجمین پرواز خروجی، حدود 1600 به هند رسیدند یا در هوا پرواز کردند. سفر مبارک. مأموریت ما ادامه دارد.”

خطوط هوایی IndiGo گفت: “ما خدمات خود را برای پروازهای چارتر به جده تحت مأموریت دولت هند برای نجات شهروندانمان از سودان در عملیات کاوری ارائه کرده ایم. ما هنوز منتظر جزئیات این وزارتخانه برای راه اندازی این پروازها هستیم، هنوز چیزی تایید نشده است.” در یک بیانیه.
خطوط هوایی پیش از این تمایل خود را برای مشارکت در تخلیه مداوم سرخپوستان سرگردان در این کشور آفریقایی تحت عنوان “عملیات کاوری” ابراز کرده بودند.

IndiGo گفت که همچنان متعهد به حمایت از ماموریت دولت مرکزی برای تخلیه شهروندان هندی از سودان است.

خدمه خطوط هوایی برای پاسخ به نیازهای بشردوستانه آن زمان پیش قدم شدند و امکان بازگشت امن شهروندان سرگردان به خانواده ها و خانه هایشان را فراهم کردند.

پیش از این، روز جمعه، Mos MEA V Muraleedharan اعلام کرد که تاکنون 2100 هندی به عنوان بخشی از “عملیات کاوری” وارد جده شده اند. همچنین کشور بحران زده را با 300 مسافر به مقصد جده ترک کرده بود.

این سیزدهمین دسته از INS Sumedha با هندی های تخلیه شده است که به جده می روند.

پیش از این، روز جمعه، پس از توافق ارتش سودان و نیروهای پشتیبانی سریع شبه نظامی (RSF) برای تمدید آتش بس در میان خشونت های مداوم در پایتخت، C-130J نیروی هوایی هند دسته دهم و یازدهم از 135 مسافر را از بندر سودان به جده تخلیه کرد. خارطوم و منطقه غرب دارفور.

پیش از این، ارتش سودان اعلام کرد که در پی تلاش‌های میانجی‌گری عربستان سعودی و ایالات متحده در آخرین ساعات آتش‌بس سه روزه که مکرراً شکسته شده است، آتش‌بس را «به مدت ۷۲ ساعت دیگر» تمدید می‌کند که قرار است نیمه‌شب (۲۲:۰۰ به پایان برسد). GMT) در روز پنجشنبه.

RSF همچنین اعلام کرد که آتش‌بس تمدید شده را تایید کرده است و افزود که این پیشنهاد از سوی دو گروه دیپلماتیک شامل ایالات متحده، عربستان سعودی، نروژ، بریتانیا و امارات متحده عربی ارائه شده است.

سودان در نتیجه درگیری‌های مداوم بین ارتش و نیروهای شبه‌نظامی در حال جوشش است. گزارش هایی از خشونت و درگیری حتی در جریان آتش بس 72 ساعته گزارش شده است.

درگیری بین سربازان وفادار به عبدالفتاح البرهان، رهبر ارتش سودان و محمد حمدان داگلو، معاون او، فرمانده نیروهای پشتیبانی سریع شبه‌نظامی (RSF) رخ داد.

هند که متعهد به اطمینان از اینکه هیچ تبعه هندی در سودان باقی نمی ماند، هواپیماهای نظامی و کشتی های جنگی خود را در این کشور جنگ زده مستقر کرده است.