IIT Bhubaneswar: COVID-19: مطالعه IIT-Bhubaneswar هنجارهای فاصله اجتماعی ، اثربخشی ماسک صورت را تأیید می کند

Bhubaneswar: با تاکید بر اهمیت فاصله اجتماعی برای مهار شیوع COVID-19 ، یک مطالعه جدید در IIT Bhubaneswar نشان داده است که قطرات کوچکی که هنگام عطسه آزاد می شوند می توانند بدون اقدامات محافظتی مانند ماسک صورت و ذرات ریز تا 25 فوت حرکت کنند. از طریق چنین چرخ دنده ای فرار کنید.

در این مطالعه گفته شده اقدامات محافظتی مانند ماسک صورت و محافظ صورت به طور م theثر نشت و رسیدن عطسه را در فاصله 1 فوت 3 فوت کاهش می دهد. با این حال ، آنها نشت قطرات کوچکتر را کاملاً متوقف نمی کنند.

از این رو فاصله اجتماعی به همان اندازه مهم است. IIT Bhubaneswar در بیانیه ای گفت: این مطالعه استفاده از آرنج یا دست را برای جلوگیری از نشت قطرات حتی پس از پوشیدن ماسک هنگام سرفه و عطسه توصیه می کند.

با اشاره به اینکه کنترل شیوع ویروس یک چالش اساسی بوده است ، گفت: این مطالعه در مورد اثربخشی ماسک های مختلف صورت غیر استاندارد و استاندارد تحت عمل عطسه انجام شده است.

این مطالعه که توسط دکتر Venugopal Arumuru ، استادیار دانشکده علوم مکانیک (پیام کوتاه) و تیم وی انجام شد ، تأیید کرد که بدون اقدامات محافظتی مانند ماسک صورت ، قطرات کوچکتر خارج شده در هنگام عطسه می توانند تا 25 فوت در یک محیط راکد حرکت کنند. .

این تأیید و همچنین توصیه می کند فاصله اجتماعی 6 فوت از همه جهت ها برای جلوگیری از انتقال COVID-19 باشد.

“در سناریوی COVID-19 ، مطالعه حاضر درک درستی از پویایی قطرات / ذرات کوچکتر را در جریانهای متلاطم ، که باعث انتقال ویروس می شود ، بهبود می بخشد. این نتایج تجسم آگاهی از پوشیدن ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را برای عموم مردم به ارمغان می آورد. ،” آن گفت.

پروفسور RV Raja Kumar ، مدیر ، IIT Bhubaneswar ، گفت که اعضای هیئت علمی و دانشجویان این موسسه با ایجاد مطالعات فن آوری و تحقیقات تحقیقاتی با اهمیت جامعه ، بی وقفه در طول بیماری همه گیر COVID-19 کار کرده اند.

پروفسور راجا کومار با تبریک این تیم به خاطر انجام چنین مطالعات متمرکز در رابطه با جامعه فعلی ، گفت: مطالعه حاضر گامی در این راستا است. “همانطور که شناخته شده است ، گسترش عفونت COVID-19 عمدتا از طریق قطرات خارج شده در هنگام سرفه ، عطسه و صحبت است. مطالعه حاضر نشان می دهد که چگونه قطرات کوچکتر می توانند از طریق اقدامات محافظتی مختلف نشت کنند. اهمیت فاصله اجتماعی به وضوح از این مطالعه مشهود است ،” او اضافه کرد.

این نتایج نه تنها باعث گسترش آگاهی می شود ، بلکه محققان را بر آن می دارد تا نوآوری در طراحی ماسک صورت ایجاد کنند. مایلم دوباره تأکید کنم که محققان ما در IIT Bhubaneswar همچنان به تحقیق و توسعه مربوط به COVID-19 برای کمک به بشر در مبارزه مداوم با بیماری همه گیر متمرکز می شوند. ”

پروفسور Sujit Roy ، Dean R&D ، IIT Bhubaneswar می گوید ، “انتظار می رود یافته های تیم IIT Bhubaneswar باعث ایجاد آگاهی جدیدی در مورد COVID-19 شود ، که به جلوگیری از انتقال آن از طریق گسترش جامعه کمک خواهد کرد.”

دکتر Mihir Kumar Pandit ، رئیس دانشکده علوم مکانیکی ، IIT Bhubaneswar می گوید ، “مطالعه حاضر در برجسته سازی بصری فرار قطرات از ماسک های مختلف غیر استاندارد بسیار زیبا ارائه شده است ، که به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. از این رو ، نتایج آگاهی برای عموم مردم. ”

دکتر آرومورو گفت: “مطالعه تجسم جریان ما نشان می دهد که چگونه ذرات ریزتر از ماسک های مختلف صورت فرار می کنند و در طول عطسه چه مسیری را طی می کنند. اهمیت فاصله اجتماعی از این نظر مشهود است ، که به عموم مردم در مورد اهمیت چهره آموزش می دهد. ماسک و فاصله اجتماعی برای جلوگیری از انتقال COVID-19. ”

وی گفت: “از آزمایش ساده پیشنهادی ما می توان برای آزمایش طرح های جدید ماسک صورت استفاده کرد. عطسه در خروجی بینی مانکن استاندارد با استفاده از ذرات هوا و ردیاب شبیه سازی می شود.”

این مقاله که توسط همتایان بررسی شده است توسط انجمن فیزیکی آمریکا به عنوان “مقاله برجسته” در مجله Physics of Fluids انتخاب شده است.