ICC لیگ سری T20 سریلانکا را به دلیل ادعای تطابق در مسابقات بررسی می کند

کلمبو: یک گزارش رسانه ای گفت ، شورای بین المللی کریکت در حال تحقیق در مورد تلاش ادعایی برای رفع مسابقات لیگ برتر سریلانکا است که از روز پنجشنبه آغاز می شود.

این شکایت ادعا می کند که یک بازیکن سابق کریکت ملی به یک بازیکن لیگ برتر لانکا مراجعه کرده و توسط واحد مبارزه با فساد ICC (ACU) مورد بررسی قرار گرفته است.

روزنامه افزود: “بازیکن ملی پوش سابق که گویا این رویکرد را انجام داده در حال حاضر در خارج از کشور است”. وی اضافه کرد که وی یک بار به اتهامات مربوط به تنظیم مسابقات توسط ICC متهم شده بود اما بعداً از وی پاک شد.

دادگاه بین المللی کیفری گفت در مورد هرگونه تحقیق در مورد آن بحث نمی کند. واحد مبارزه با فساد اداری سریلانکا نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

مسابقات Twenty20 روز پنجشنبه بدون تماشاگر آغاز می شود ، اما تحت نظارت دقیق مقامات مبارزه با فساد ICC ، هیئت ملی و وزارت ورزش.

هفته گذشته ، نوان زویسا ، مربی سابق بولینگ سریع سریلانکا گفته بود که از تصمیم دادگاه تعیین شده توسط ICC که پس از تحقیقات دو ساله وی را به جرم سه جرم مربوط به تنظیم مسابقات مجرم شناخته است ، تجدیدنظر می کند.

سال گذشته و پس از آنکه هارین فرناندو ، وزیر ورزش وقت اعلام كرد كه دادگاه بین المللی کیفری جزیره اقیانوس هند را فاسدترین ملت كریكت جهان می داند ، سریلانكای دیوانه كریكت قانونی را علیه فساد در ورزش وضع كرد.

هیئت سریلانکا و ICC برنامه های ضد فساد را برای بازیکنان و مقامات اجرا کرده و یک خط تلفن 24 ساعته برای گزارش هرگونه “فعالیت مشکوک یا فاسد” ایجاد کرده اند.

این مسابقات اولین کریکت برتر سریلانکا از زمان بیرون رفتن ناگهانی انگلیس از یک سری آزمایش دو مسابقه در ماه مارس با گسترش بیماری همه گیر ویروس کرونا خواهد بود.

این شروع به دلیل محدودیت ویروس کرونا برای اعمال ویروس که باعث کشته شدن 94 نفر و آلودگی نزدیک به 21000 نفر شده است ، سه بار به تأخیر افتاد.