hmpv: هوشیار باشید! ویروس تنفسی HMPV به سرعت در حال گسترش است. علائم، اقدامات پیشگیرانه را بشناسید

اگرچه موارد کووید و RSV در حال کاهش است، ویروس تنفسی دیگری به نام HMPV در حال گسترش است. در اوایل ماه مارس، حدود 20 درصد از آزمایش‌های آنتی ژن و نزدیک به 11 درصد از آزمایش‌های PCR برای متاپنوموویروس انسانی (HMPV) در ایالات متحده مثبت بودند. میزان مثبت بودن تست‌های PCR در مقایسه با سطوح قبل از همه‌گیری 36 درصد افزایش یافته است. اگرچه این درصدها در آوریل بالا باقی ماندند، اما در ماه می شروع به کاهش کردند. از این رو، یک نفس راحت.

یک گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری می گوید که میزان مثبت بودن در طول ماه های گرم کاهش یافته است، مشابه آنچه برای سرماخوردگی و آنفولانزا مشاهده می شود. به عنوان مثال، داده ها می گویند که میزان تشخیص آنتی ژن و نرخ تشخیص PCR مشاهده شده در 3 آوریل 2023، به ترتیب 19.395 و 10.368 بوده است که به ترتیب به میزان 0.000 و 2.558 کاهش یافته است، همانطور که در 20 می 2023 مشاهده شد.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها بیان می کنند که متاپنوموویروس انسانی (HMPV) می تواند دستگاه تنفسی فوقانی و تحتانی را در افراد در هر سنی تحت تاثیر قرار دهد و در کودکان خردسال، بزرگسالان مسن تر و افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف آسیب پذیرتر است.

موارد شدید HMPV می تواند منجر به برونشیت یا ذات الریه شود. دوره کمون برای HMPV حدود 3 تا 6 روز است و مدت زمان بیماری بسته به شدت آن متفاوت است، اما مشابه سایر عفونت های تنفسی مانند سرماخوردگی است. اگر بیش از دوره معین طول کشید به پزشک مراجعه کنید.

علائم HMPV چیست؟

علائم شایع متاپنوموویروس انسانی (HMPV) شامل سرفه، تب، احتقان بینی و تنگی نفس است.

در طول HMPV چه باید کرد؟

در حال حاضر، هیچ درمان یا واکسنی خاصی برای متاپنوموویروس انسانی (HMPV) در دسترس نیست. بنابراین، رویکرد اولیه برای پیشگیری شامل رعایت بهداشت است، مانند پوشاندن دهان و بینی هنگام سرفه یا عطسه و شستن مکرر دست‌ها. سوالات متداول

  1. HMPV مخفف چیست؟
    متاپنوموویروس انسانی
  2. اولین مورد HMPV چه زمانی بود؟
    اولین بار در سال 2001 در هلند گزارش شد. اولین بار در سال 2001 در هلند گزارش شد.

بیانیه سلب مسئولیت: این محتوا توسط یک شخص ثالث نوشته شده است. نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسندگان / نهادهای مربوطه است و دیدگاه های اقتصادی تایمز (ET) را نمایندگی نمی کند. ET هیچ یک از محتویات خود را تضمین، تضمین یا تأیید نمی کند و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی ندارد. لطفاً تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات و محتوای ارائه شده صحیح، به روز شده و تأیید شده است. ET بدینوسیله از هرگونه و همه ضمانت‌های صریح یا ضمنی مربوط به گزارش و هر محتوای آن سلب مسئولیت می‌کند.