HD Kumaraswamy: رهبر JDS HD Kumaraswamy به کنگره در مورد آسیب به اعتبار آن هشدار می دهد. وزیر امور خارجه روز چهارشنبه با 20 وزیر دیدار خواهد کرد

رهبر JDS، HD Kumaraswamy، روز سه شنبه از سیددارامایا، وزیر ارشد خواست تا به جای اینکه وزرای حزب و MLA ها را برای حمله لفظی به او در مورد این موضوع قرار دهد، پنج تضمینی را که کنگره به رای دهندگان وعده داده بود، بدون اتلاف زمان اجرا کند.

وزیر امور خارجه سابق، در یک سری توئیت، گفت که مردم “کارت های ضمانت” صادر شده توسط کنگره با امضای سیددارامایاه و معاون CM DK Shivakumar، قبل از تصدی این دو نفر در اختیار دارند و متعجب بودند که آیا این کارت ها فاقد اعتبار هستند. ارزش.

وی افزود: تقاضای مردم برای اجرای زودهنگام آنها فقط عادلانه بود و مسئولیت پاسخگویی به آنها بر عهده دولت بود.

در آستانه انتخابات مجلس 10 مه، کنگره وعده داده بود که 200 واحد برق در ماه به خانوارها، 2000 روپیه کمک هزینه ماهیانه به خانواده های تحت سرپرستی زنان، 10 کیلوگرم برنج رایگان برای خانواده های کم درآمد، اتوبوس رایگان داده شود. سفر برای زنان و کمک هزینه ماهانه به فارغ التحصیلان بیکار و دارندگان مدرک دیپلم.

CM اولویت اصلی را به عملیاتی کردن وعده‌های انتخاباتی داده است، اما برآوردها وجود دارد که اگر دولت مجبور باشد آن‌ها را به روشی که در طول مبارزات انتخاباتی وعده داده بود، اجرا کند، ممکن است به حدود یک میلیون کرور روپیه نیاز داشته باشد.

رهبر JDS، که نماینده Channapatna در مجمع است، گفت که این کنگره بود که با کارت های ضمانت خود امید را در مردم ایجاد کرد اما CM اکنون سکوت کرده است. او گفت که مردم حاضر به گوش دادن به سخنان وزرا نیستند. CM باید اجرای آنها را روشن کند و اعتماد مردم را جلب کند. کوماراسوامی گفت که هرگونه تأخیر در اجرای ضمانت‌ها تنها به اعتبار دولت لطمه می‌زند زیرا تبلیغات کنگره مبنی بر انتشار آن‌ها پس از به قدرت رسیدن هنوز در ذهن مردم تازه است. در عوض تحریک وزرا و نمایندگان مجلس علیه او به هیچ‌وجه کمکی نخواهد کرد. کوماراسوامی افزود.

جاگادیش شتر، رئیس سابق وزیر امور خارجه در گفتگو با رسانه ها در هوبالی گفت که اجرای زودهنگام دو یا سه تضمین به کنگره در انتخابات لوک سبها در سال آینده کمک خواهد کرد. شتر از BJP خارج شده بود و قبل از انتخابات مجلس به کنگره پیوست.

حزب اپوزیسیون BJP در توییتی به کنگره پرداخت و گفت که اگر رهبران آن در مورد شرایطی که در حین اجرای ضمانت‌ها اعمال می‌کند صحبت می‌کردند، مردم به این حزب رای نمی‌دادند.

جلسه CM: وزیر امور خارجه خواستار جلسه ای با 20 نفر از همکاران کابینه خود، از جمله معاون CM DK Shivakumar در ویدانا سودا در روز چهارشنبه شده است تا آنها را در مورد نحوه اجرای طرح های بافته شده حول ضمانت ها بشنود زیرا دولت تحت فشار است تا آنها را اعلام کند. 1 ژوئن، هنگام تشکیل جلسه هیئت دولت.