gst: FM Sitharaman از CBIC می‌خواهد تا هفته آینده بررسی خودکار بازگشت GST را معرفی کند.

وزیر دارایی، نیرمالا سیتارامان، روز شنبه به هیئت مرکزی مالیات‌های غیرمستقیم و گمرک دستور داد تا بررسی بازپرداخت خودکار GST خود را تا هفته آینده معرفی کند و یک برنامه اقدام برای افزایش پایه مالیات دهندگان از طریق استفاده پیشرفته از فناوری اجرا کند.

Sitharaman، بررسی جامعی را با CBIC انجام داد و زمینه های کاری مختلفی از جمله تسهیل تجارت، خدمات پرداخت کنندگان مالیات، رسیدگی به شکایات تجارت و نهایی کردن پرونده های انضباطی و پروژه های زیربنایی را پوشش داد.

در بیانیه‌ای، وزارت دارایی اعلام کرد که Sitharaman از CBIC خواسته است تا تلاش خود را در برابر صدور صورت‌حساب جعلی/اعتبار مالیات ورودی (ITC) تشدید کند و با مطالعه نوع‌شناسی پرونده‌هایی که قبلاً رزرو شده‌اند و ارائه توصیه‌هایی در مورد راه‌حل‌های مبتنی بر فناوری، تجزیه و تحلیل ریشه‌ای جامع را انجام دهد. برای مقابله با تهدید و جلوگیری از وقوع آن.
وزیر امور خارجه بر نیاز به بهبود مستمر خدمات پرداخت کنندگان مالیات تاکید کرد و با توجه به رسیدگی به شکایات خواست که در هر منطقه تعامل با اعضای تجارت و صنعت که بخشی از اکوسیستم GST هستند سازماندهی شود تا مسائل و پیشنهادات آنها را بدانند تا به طور سیستماتیک شناسایی شوند. برای آنها مهم است. او همچنین دستور داد تا سیستمی را برای دریافت بازخورد در مورد شکایات جبران شده به منظور بهبود کیفیت رسیدگی ایجاد کند.

او همچنین در مورد دستاورد نهایی درآمد در کل اصلاح مالیات غیرمستقیم برای سال مالی 23 که 13.82 لک کرور روپیه بود در مقابل 12.89 لک کرور در سال مالی 22 بود.

داستان های ET Prime را از دست ندهید! به روز رسانی روزانه کسب و کار خود را در واتس اپ دریافت کنید. اینجا کلیک کنید!