Googlebot بزودی با HTTP / 2 صحبت خواهد کرد

خلاصه سریع: از نوامبر 2020 ، Googlebot شروع به جستجوی برخی سایتها از طریق HTTP / 2 می کند.

از زمانی که مرورگرهای اصلی شروع به پشتیبانی از ویرایش اصلی بعدی HTTP ، HTTP / 2 یا h2 کردند ، متخصصان وب از ما سال کردند که آیا Googlebot می تواند از نسخه به روز شده و مدرن تر پروتکل استفاده کند.

امروز ما اعلام کردیم که از اواسط نوامبر سال 2020 ، Googlebot از جستجوی HTTP / 2 برای سایت های انتخاب شده پشتیبانی خواهد کرد.

HTTP / 2 چیست

همانطور که گفتیم ، این نسخه اصلی بعدی HTTP است ، پروتکلی که اینترنت در درجه اول از آن برای انتقال داده استفاده می کند. HTTP / 2 به دلیل معماری و ویژگی های پیاده سازی شده برای کلاینت ها (به عنوان مثال مرورگر شما) و سرورها ، بسیار مقاوم ، کارآمد و سریعتر از مدل قبلی است. اگر می خواهید درباره آن بیشتر بخوانید ، ما یک مقاله طولانی در مورد HTTP / 2 در developers.google.com داریم.

چرا ما این تغییر را ایجاد می کنیم

به طور کلی ، ما انتظار داریم که این تغییر باعث شود خزیدن از نظر استفاده از منابع سرور کارآمدتر باشد. با استفاده از h2 ، Googlebot قادر است به جای اینکه به چندین اتصال نیاز داشته باشد ، یک اتصال TCP واحد به سرور باز کرده و به طور موازی چندین فایل را به طور موازی روی آن انتقال دهد. هرچه ارتباطات کمتری باز شود ، سرور و Googlebot منابع کمتری را برای خزیدن هزینه می کنند.

چگونه کار می کند

در مرحله اول ، تعداد کمی از سایتها را از طریق h2 جستجو خواهیم کرد و به تدریج به سایتهای بیشتری دسترسی پیدا خواهیم کرد که ممکن است از ویژگیهای پشتیبانی شده اولیه مانند مالتی پلکس شدن درخواست بهره مند شوند.

Googlebot براساس اینکه سایت از h2 پشتیبانی می کند یا خیر و اینکه آیا سایت و Googlebot از خزیدن بر روی HTTP / 2 بهره مند می شوند ، تصمیم می گیرد کدام سایت را از طریق h2 بخزد. اگر سرور شما از h2 پشتیبانی می کند و Googlebot قبلاً از سایت شما بسیار زیاد می شود ، ممکن است از قبل برای ارتقا for اتصال واجد شرایط باشید و نیازی به انجام کاری نباشید.

اگر سرور شما هنوز فقط با HTTP / 1.1 صحبت می کند ، این نیز خوب است. هیچ خسارت صریحی برای خزیدن بر روی این پروتکل وجود ندارد. خزیدن همانند کیفیت و کمیت باقی خواهد ماند.

نحوه انصراف

آزمایش های اولیه ما هیچ مسئله ای یا تأثیر منفی بر نمایه سازی نشان ندادند ، اما ما می فهمیم که به دلایل مختلف ، ممکن است بخواهید سایت خود را از خزیدن بر روی HTTP / 2 کنار بگذارید. این کار را می توانید با دستور دادن به سرور برای پاسخگویی به کد وضعیت HTTP 421 در هنگام تلاش Googlebot برای جستجوی سایت شما از طریق h2 انجام دهید. اگر در حال حاضر عملی نیست ، می توانید برای تیم Googlebot پیامی ارسال کنید (با این حال ، این راه حل موقتی است).

اگر س moreالات بیشتری در مورد Googlebot و HTTP / 2 دارید ، س theالاتی را که فکر می کنیم بپرسید بررسی کنید. اگر س yourال خود را پیدا نکردید ، برای ما بنویسید توییتر و در انجمن های راهنما

ارسال شده توسط جین لیانگ و گری

نرم افزاری که ما برای فعال کردن Googlebot در h2 استفاده می کنیم ، به اندازه کافی بالغ شده است که می تواند در تولید مورد استفاده قرار گیرد.

آیا لازم است سرور خود را ASAP ارتقا دهم؟

واقعاً به خود شما بستگی دارد. با این حال ، ما فقط به جستجوی سایت های h2 که از آن پشتیبانی می کنند ، روی خواهیم آورد و به وضوح از آن بهره مند خواهیم شد. اگر هیچ مزیت مشخصی برای خزیدن بر روی h2 وجود نداشته باشد ، Googlebot همچنان به جستجوی بیش از h1 ادامه خواهد داد.

چگونه می توانم آزمایش کنم که سایت من از h2 پشتیبانی می کند؟

Cloudflare دارای یک پست وبلاگ با انبوهی از روشهای مختلف برای آزمایش اینکه آیا سایتی از h2 پشتیبانی می کند ، آن را بررسی کنید!

چگونه می توانم سایت خود را به h2 ارتقا دهم؟

این واقعاً به سرور شما بستگی دارد. ما توصیه می کنیم با مدیر سرور یا ارائه دهنده میزبانی خود صحبت کنید.

چگونه Googlebot را متقاعد کنم که با سایتم h2 صحبت کند؟

شما نمی توانید اگر این سایت از h2 پشتیبانی کند ، قابلیت جستجوی بیش از h2 را دارد ، اما فقط در صورتی که برای سایت و Googlebot مفید باشد. اگر خزیدن بر روی h2 منجر به صرفه جویی قابل توجهی در منابع نشود ، ما به سادگی به جستجوی سایت از طریق HTTP / 1.1 ادامه می دهیم.

چرا هر سایت با قابلیت h2 را بیش از h2 نمی خزید؟

در ارزیابی های ما هنگام خزیدن بر روی h2 برای برخی از سایت ها (به عنوان مثال ، کسانی که Qps بسیار پایین دارند) هیچ فایده ای نداریم. بنابراین ما تصمیم گرفته ایم که خزیدن را به h2 تغییر دهیم تنها زمانی که مزایای آشکاری برای سایت وجود داشته باشد. ما به ارزیابی دستاوردهای عملکرد ادامه خواهیم داد و ممکن است معیارهای تغییر جهت در آینده را تغییر دهیم.

چگونه می توان فهمید که سایت من از طریق h2 پنهان شده است؟

وقتی سایتی واجد شرایط خزیدن از طریق h2 شود ، دارندگان آن سایت که در Search Console ثبت نام کرده اند پیامی دریافت می کنند که ممکن است برخی از بازدیدهای خزنده بیش از h2 باشد. همچنین می توانید گزارش های سرور خود را بررسی کنید (به عنوان مثال ، اگر سایت شما روی Apache کار می کند ، در پرونده access.log).

کدام ویژگی h2 توسط Googlebot پشتیبانی می شود؟

Googlebot از بیشتر ویژگی های معرفی شده توسط h2 پشتیبانی می کند. برخی از ویژگی ها مانند فشار سرور ، که ممکن است برای ارائه مفید باشد ، هنوز در حال ارزیابی هستند.

آیا Googlebot از متن ساده HTTP / 2 (h2c) پشتیبانی می کند؟

خیر وب سایت شما باید از HTTPS استفاده کند و از HTTP / 2 پشتیبانی کند تا واجد شرایط خزیدن از طریق HTTP / 2 باشد. این معادل نحوه کنترل مرورگرهای مدرن است.

آیا Googlebot از پسوند ALPN برای تصمیم گیری در استفاده از نسخه پروتکل برای خزیدن استفاده می کند؟

برنامه مذاکره پروتکل لایه کاربرد (ALPN) فقط برای سایتهایی استفاده می شود که تصمیم به خزیدن روی h2 دارند و تنها پروتکل پذیرفته شده برای پاسخ ها h2 خواهد بود. اگر سرور در حین دست دادن TLS با نسخه پروتکل دیگری غیر از h2 پاسخ دهد ، Googlebot خاموش خواهد شد و بعداً با HTTP / 1.1 برمی گردد.

چگونه ویژگی های مختلف h2 به خزیدن کمک می کند؟

برخی از مزایای زیاد ، اما برجسته h2 شامل موارد زیر است:

  • مالتی پلکس و همزمانی: اتصال کمتر TCP به معنای صرف منابع کمتری است.
  • فشرده سازی سربرگ: به شدت کاهش یافته هدرهای HTTP باعث صرفه جویی در منابع می شوند.
  • فشار سرور: این ویژگی هنوز فعال نشده است. هنوز در مرحله ارزیابی است. ممکن است برای ارائه مفید باشد ، اما در این مرحله چیز خاصی برای گفتن نداریم.

اگر می خواهید درباره ویژگی های خاص h2 و ارتباط آنها با خزیدن بیشتر بدانید ، از ما بخواهید
توییتر.

آیا Googlebot از طریق h2 بیشتر یا سریعتر می خزد؟

مزیت اصلی h2 صرفه جویی در منابع است ، هم در سمت سرور و هم در سمت Googlebot. اینکه ما با استفاده از h1 یا h2 می خزیم ، بر نحوه نمایه شدن سایت شما تأثیری ندارد و از این رو بر میزان برنامه ریزی برای جستجوی سایت شما تأثیری نخواهد داشت.

آیا سایت دارای مزیت رتبه بندی در خزیدن بر روی h2 است؟

نه