GIC سنگاپور که مورد حمایت گاوها قرار گرفته است ، قصد دارد یک صندوق بازار عمومی 3 میلیارد دلاری را در هند مستقر کند

بمبئی: صندوق ثروت حاکمیت سنگاپور GIC قرار است یک صندوق بازار عمومی اختصاص داده شده در هند را راه اندازی کند ، گفت: دو نفر از این توسعه مطلع شده اند ، که توسط یک رکورد سهام افزایش یافته است. این اولین سرمایه اختصاصی برای سهام داخلی است که توسط هر موسسه مالی بزرگ جهانی تأسیس می شود.

در حال حاضر یکی از بزرگترین سرمایه گذاران خارج از کشور در هند ، GIC Aditya Agarwal را به عنوان رئیس صندوق جدید خود به عنوان مدیر عامل استخدام کرده است و به دنبال راه اندازی اواسط سال 2021 است. افراد ذکر شده در بالا ، در حالی که اندازه نهایی نهایی نشده است ، مایل است 2-3 میلیارد دلار برای این منظور اختصاص دهد. آگاروال مدیر صندوق بازار عمومی Westbridge Capital بود.

GIC با 440 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت ، ششمین صندوق ثروت حاکمیت جهانی (SWF) است. این صندوق که دفتر خود را در هند در سال 2011 تأسیس کرده بود ، حدود 10 میلیارد دلار سهام هند و در مجموع حدود 20 میلیارد دلار زیرساخت ، سهام خصوصی و سهام عمومی مستقر کرده است. یکی از افراد ذکر شده در بالا گفت که همراه با آگاروال ، یک تیم متشکل از پنج و پنج مدیر نیز برای صندوق جدید تشکیل می شود.

آگاروال در چندین سرمایه گذاری در بازار عمومی Westbridge Capital مانند Kajaria Ceramics و شرکت هواپیمایی خصوصی IndiGo نقش داشت. قبل از وستبریج ، آدیتیا در میان اولین اعضای تیم هند در شرکت بین المللی مالی بود.

GIC و آگاروال از اظهار نظر در این باره خودداری کردند.

شرط بندی های قابل توجه GIC در بازار عمومی در هند شامل وام دهنده وام مسکن HDFC Ltd ، بانک ICICI ، باندهام بانك و بهارتی ایرتل است. ماه گذشته ، این شرکت 5،512 کرور روپیه در Reliance Retail Ventures ، یک شرکت تابعه از صنایع Reliance سرمایه گذاری کرد تا 1.22٪ سهام خود را بدست آورد.

یک بانکدار سرمایه گذاری مستقر در بمبئی که به عنوان مشتری با GIC معامله می کند ، گفت: “صندوق اختصاص داده شده در هند یا تخصیص اختصاصی برای بازار عمومی به این صندوق های جهانی کمک می کند تا پول بیشتری را در سهام متوسط ​​سرمایه گذاری مستقر کنند.”

فلپ

تخفیف مالیاتی SWF ها برای تقویت سرمایه گذاری ها

“از استخر جهانی ، آنها ترجیح می دهند در شركت های بزرگ سرمایه گذاری كنند. علاوه بر این ، پشتیبانی دولت هند از وجوه دولتی نیز باعث افزایش اعتماد به نفس برای استقرار سرمایه بیشتر در بازارهای عمومی ، همراه با سهام خصوصی و زیرساخت ها خواهد شد.” من بانکدار گفت.

انتظار می رود اقدام دولت مرکزی برای اعطای 100٪ معافیت مالیاتی برای SWF ها در سرمایه گذاری در زیرساخت ها باعث افزایش جریان از آنها شود.

افزایش شدید در بازارهای سهام در هند ، بازار عمومی را به یک مقصد سرمایه گذاری مورد جستجوی صندوق های بازنشستگی و حقوق بازنشستگی در سراسر جهان تبدیل می کند. Sensex از پایین ترین سطح یک ساله 25،638.9 در 24 مارس ، در آستانه قفل شدن Covid-19 ، بیش از 70٪ تجمع کرده است و اخیراً به رکورد 44،800 رسیده است.

طبق نظرسنجی اخیر رویترز ، انتظار می رود این تجمع ادامه داشته باشد و در سال 2021 به بالاترین سطح خود برسد. گفته می شود در پایان سال 2021 حدود 4٪ به 47،550 افزایش یافته است و پیش بینی ها از 36،000 تا 54،400 است.

“سهام هند بهبود سریعی از فروش همه گیر Q1 همراه با افزایش در بازارهای سهام جهانی داشته است. در حالی که بازده بازار امسال بیشتر تحت هدایت دفاعی بوده و در طبیعت متمرکز شده است ، انتظار داریم سود بیشتری داشته باشد رانده شده توسط درآمد ، “گفت: اقتصاددانان در گلدمن ساکس.

سونیل کول ، استراتژیست نمونه کارهای آسیا و اقیانوسیه در گلدمن ساکس ، گفت: “علی رغم افزایش شدید سهام ، سهام هند در سال جاری نسبت به همسالان آسیای شمالی عقب مانده است و عملکرد گسترده تری در شاخص MSCI Asia Pacific Ex Japan (MXAPJ) با 10 pp سال نسبت به تاریخ.”

صندوق های حقوقی دیگر که به شدت در هند سرمایه گذاری کرده اند ، تماسک ، همچنین از سنگاپور ، و مرجع سرمایه گذاری ابوظبی (ADIA) هستند.