Fifty-fifty America: نگاهی به وضعیت ناکارآمد ایالات متحده ، پس از انتخابات ، با ترامپ از قبول نتیجه

رئیس جمهور منتخب جو بایدن در حال پیش بینی اقتدار و هدف یک رئیس اجرایی جدید است ، به عنوان یک گروه ویژه ویروس کرونا و بررسی نامزدها برای سمت های برتر برای دولت خود. اما برای رئیس جمهور فعلی ، دونالد ترامپ ، انتخابات “تمام نشده” است.

خطوطی از دیلن توماس ، شاعری كه بایدن به نقل از او معروف است ، برای ترامپ مناسب تر است زیرا اختلاف بین آمدن و خروج ، آسمان آمریكا را تاریك می كند.

“در آن شب خوب آرام نمانید ، پیری باید نزدیک روز بسوزد و بیدار شود. به پا خیزید، در برابر خاموشی روشنایی به پا خیزید.”


ترامپ کاملا خشمگین است ، اما دنیای او برای احضار شاعر دیگری به احتمال زیاد “با ناله” و نه با “صدا” به پایان می رسد. وی 217 رأی انتخاباتی به 290 رأی بایدن دارد که بیش از 270 رأی پیروز است.

در حالی که این مطلب را با کوپای صبحگاهی خود می خوانید ، پایتخت آمریکا در حال آماده سازی برای “راهپیمایی MAGA میلیون” توسط طرفداران ترامپ است. “آمریکا را دوباره بزرگ بساز” ، شعاری که توسط وی در سال 2016 مشهور شد ، همچنان سرود است. گروه جدیدی بنام Stop the Steal (سرقت را متوقف کنید) با تکرار ادعای رئیس جمهور مبنی بر اینکه انتخابات از او ربوده شده است ، دست در دست هم خواهند داد. تاکنون هیچ مدرکی مبنی بر تقلب گسترده در انتخابات به دست نیامده است. اعتراض متقابل Them / They Collective ، یک سازمان غرور همجنسگرایان ، به نام “F * ck MAGA” همزمان در نزدیکی دادگاه عالی در نظر گرفته شده است.

با ادامه کابوس ملی ، 50-50 آمریکا به نمایش در می آید. ژنرال ها و مقامات نظامی سابق نگرانند که ادعاهای بی اساس ترامپ امنیت ملی را به خطر بیندازد. ژنرال بازنشسته HR McMaster ، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ (چندین نفر وجود داشته است) ، گفت که نشان دادن “ضعف یا تفرقه” در زمان انتقال ریاست جمهوری به “بازیگران بدخیمی مانند ایران و حزب کمونیست چین” مزیت می بخشد. حالات آخرالزمانی بیشتر شامل ترامپ است که به همه سربازان از افغانستان و عراق دستور می دهد.

دموکرات ها نگرانند که ترامپ تسلیم نشود و اجازه یک انتقال آبرومندانه را نمی دهد ، بنابراین بایدن می تواند جلسه توجیهی امنیت ملی را که به طور سنتی به رئیس جمهور منتخب ارائه می شود ، شروع کند. اما سرویس مخفی با ورود نتایج و تأمین فضای هوایی بالای خانه بایدن در دلاور ، پوشش اضافی را آغاز کرد. این ایالت برای مرد Ray-Ban Aviator یک منطقه پرواز ممنوع است – عینک آفتابی بایدن یک چیز پاپ فرهنگ است.

اما “جو کول” باید تحمل کند زیرا پیچ و تاب های انتخابات 2020 مشخص می شود. واشنگتن مدتی است شاهد یک تغییر آشفته مانند این نیست. دستیاران ترامپ به پولیتیکو گفتند “بعید است که تسلیم شود ، بعید است که بایدن را به کاخ سفید (سنت) دعوت کند ، و بعید است در مراسم تحلیف بایدن شرکت کند.” انصافاً ، بسیاری از قانونگذاران حزب دموکرات نیز از شرکت در مراسم تحلیف ترامپ خودداری کردند. آنها او را “نامشروع” خواندند – این شوک شکست هیلاری کلینتون از یک حزب سیاسی بود که آنها را نالایق ، ناپسند و فاقد صلاحیت می دانستند.

تصویر -2

ترامپ هرگز ماه عسل نداشته و مصمم است ماه Biden را انکار کند. 10 هفته بین روز رأی گیری و مراسم تحلیف در 20 ژانویه 2021 دشوار خواهد بود ، حتی ممکن است به اندازه کافی آزار دهنده باشد تا بتواند خون حیات را از بین مردم عادی بخورد. آرامشی که یک هفته پیش حامیان بایدن احساس کردند به سرعت جای خود را برای ترس از آنچه ترامپ ممکن است انجام دهد ، داد. نظریه های وحشی در اطراف پرواز می کردند. بسیاری از آمریکایی ها “احساس کردند که ما دیگر در کانزاس نیستیم” اما در برخی از کشورهای دور افتاده که قدرت از مکان هایی غیر از صندوق های رای جاری است ، نه سرزمین جادویی و خارق العاده ای که دوروتی “بیش از رنگین کمان” در کلاسیک آمریکایی ، جادوگر اوز


چالش سه گانه


اینکه ترامپ زندگی را برای بایدن سخت خواهد کرد مسلم است. اما بایدن در حال حرکت است ، از رهبران خارجی تماس می گیرد ، جلسات توجیهی از کارشناسان دریافت می کند و استراتژی هایی را برای کار با یک دولت تقسیم شده طراحی می کند. موج آبی نیامد. جمهوری خواهان کرسی هایی را در مجلس نمایندگان بدست آوردند و ممکن است کنترل سنا را در دست بگیرند و زندگی رئیس جمهور منتخب را دشوارتر کنند ، اگر همه این موارد وجود نداشته باشد – یک همه گیری بزرگ ، یک اقتصاد نابسامان ، یک بحران مراقبت های بهداشتی و رای دهندگان ناراضی ترامپ که وی باید آرام کردن

مردم بایدن هر کاری از دستشان بر می آید برای به عهده گرفتن مسئولیت انجام می دهند. این هفته ، آنها “تیم های بازرسی آژانس” را از حدود 100 داوطلب اعلام کردند که به انتقال کمک خواهند کرد و با هر بخش دولتی به عنوان نوعی افسر رابط برای منصوبان سیاسی جدید همکاری خواهند کرد. بیش از 20 نام هندی آمریکایی در تیم ها دیده شد ، از جمله اساتید و مقامات دولت سابق. Vivek Murthy ، جراح سابق ، رئیس مشترک گروه ویژه ویروس کرونا است. مورتی ، اولین آمریکایی هندی تبار که مقام بالای جراح عمومی را دارد ، بایدن را به خوبی می شناسد.

یک رئیس جمهور جدید فرصت دارد افراد خود را در حدود 4000 شغل دولت فدرال منصوب کند. همانطور که بایدن متوجه می شود ، این ارتش موقتی منصوبان سیاسی گاهی اوقات می تواند یک مشکل باشد. منصوب کمی شناخته شده ترامپ در آژانس دولتی کمی شناخته شده از تحویل کلیدها – به معنای واقعی کلمه – خودداری کرده است. امیلی مورفی ، رئیس اداره خدمات عمومی ، برای دسترسی به ساختمان های دولتی و دریافت 6 میلیون دلار بودجه ، باید رسماً برای اسناد و مدارك تیم بایدن ثبت نام كند. اما او این کار را نخواهد کرد.

تصویر --- 3

در سال 2000 ، وقتی ال گور به جورج دبلیو بوش پس از یک نتیجه اعتراض آمیز در فلوریدا و حکم دادگاه عالی باخت ، 37 روز طول کشید تا آمریکایی ها نتایج نهایی را کسب کنند. فقط در اواسط ماه دسامبر بود که مرد بیل کلینتون در GSA مقالات را امضا کرد. هر انتقال سهم خود را از داستان های ترسناک دارد. دستیاران کلینتون هنگامی که کاخ سفید را ترک کردند تا آن را به جورج دبلیو بوش بکشند ، کلید “W” را از تعداد زیادی صفحه کلید رایانه حذف کردند. گور باید رئیس جمهور می شد ، پیام دموکرات های خارج شده بود.

اما سال 2020 مانند 2000 نیست و چالش های حقوقی ترامپ نتیجه معکوس نخواهد داشت زیرا حاشیه پیروزی بایدن در ایالات نبرد در مقایسه با برتری 537 رأی بوش نسبت به گور طاقت فرسا است. نوشتن روی دیوار واضح است اما رهبری جمهوری خواه می ترسد در برابر ترامپ موضع گیری کند. آنها از عصبانیت و قدرت ترامپ در خراب کردن حرفه خود با یک تلنگر توییت می ترسند. آنها باید لباسهای خود را برای انتخابات میان دوره ای 2022 و پیشنهادات ریاست جمهوری خود در سال 2024 تماشا کنند. آنها می دانند که ترامپ به وفاداری 70 میلیون رای دهنده در سراسر کشور دستور می دهد. این فقط یک واقعیت است ، هرچند بی ادبانه است.

رئیس جمهوریخواه سنا ، میچ مک کانل رهبر اکثریت و مهمترین متحد ترامپ طی چهار سال گذشته علناً از تصمیم وی برای طرح پرونده های قضایی و تقاضای بازشماری حمایت کرده است اما در پی پیروی از رهبر تا نقطه بدون بازگشت متوقف شده و گفته است انتخابات “دزدیده شد” دیگران نیز اعمال متعادل کننده مشابهی را انجام می دهند.

تصویر --- 4

واشنگتن پست گزارش داد ، جمهوری خواهان احساس می كنند كه رئیس جمهور باید در سخت ترین لحظه رئیس جمهور شوخ طبعی خود را انجام دهند – وی تبدیل به “یك چیزی شد كه بیشتر از همه از او متنفر است: یك بازنده”. به گفته سناتور کریس کونز ، دوست صمیمی رئیس جمهور منتخب و تمایل به سمت وزیر خارجه وی ، جمهوری خواهان سنا به طور خصوصی با همکاران دموکرات خود تماس می گیرند تا بهترین آرزوهایشان را به بایدن منتقل کنند.

ترامپ نه تنها در سال 2020 بلکه در سال 2016 نیز دعوا می کند که دموکرات ها ادعا کردند که “تبانی روسیه” به او در پیروزی کمک کرده است. در هفته های آخر ریاست جمهوری ، ترامپ می خواهد اطلاعاتی را که ظاهراً از آن زمان کشف شده اند و این ادعاها را رد می کند ، طبقه بندی کند. وی این هفته وزیر دفاع مارک اسپر را از طریق توییتر تا حدودی اخراج کرد زیرا اسپر با این اقدام مخالفت کرد زیرا این امر باعث مصالحه منابع می شود. اسپر ماه گذشته برای گفتگوی 2 + 2 هند و آمریکا در دهلی نو بود.

گزارش ها می گویند ترامپ ممکن است رئیس CIA ، جینا هاسپل و حتی مدیر FBI ، کریستوفر ورای را به همین دلیل اخراج کند – به اندازه کافی وفادار نیست. دو مقام ارشد پنتاگون که بر سیاست و اطلاعات نظارت داشتند ، پس از اخراج اسپر استعفا دادند. از زمان انتخابات 3 نوامبر ، حتی افسری که مسئول تهیه گزارش تغییرات آب و هوایی بود ، همراه با معاون مدیر آژانس امدادی ایالات متحده درب خانه نشان داده شد. ترامپ احتمالاً رکورد تعداد مقامات ارشد اخراج شده در یک دوره را به خود اختصاص خواهد داد.

یک قدم کوچک از جاده وفاداری ، و تبر می افتد. چه کسی می تواند کلمه “پاکسازی” را در متن دموکراسی آمریکا تصور کند؟ اما این وضعیت 10 روز پس از یک انتخابات تاریخی است اما انتخاباتی نزدیک تر از آنچه همه پیش بینی کرده بودند بود. برخی از خوشحالی هایی که دموکرات ها می خواستند احساس کنند بلافاصله با ریختن نتایج کاهش یافت. یک نماینده کنگره که کرسی خود را به سختی در مقابل یک رقیب جمهوری خواه بدست آورد ، به مجمع انتخاباتی حزب گفت که دیگر نمی خواهد در مورد “سوسیالیسم” و “بازپرداخت پلیس” صحبت کند. ”

الكساندريا اوكاسيو-كورتز ، نماينده كنگره ، قهرمان چپ ، با مصاحبه با نيويورك تايمز دست به دست زد. رهبر جوان توصیه کرد که بیشتر در بزنید و از رسانه های دیجیتال بیشتری استفاده کنید و شاید بهتر باشد.


پس انداز یا دزدی؟


در همین حال ، طرفداران ترامپ در عزاداری ، در تلاشند تا روند ضرر را پردازش کنند. آنها به تعداد کم و در جیب های کوچک از مینه سوتا تا آریزونا جمع شدند و پلاکاردهایی با عنوان “دزد را متوقف کنید” حمل کردند. ترامپ یک کمیته اقدام سیاسی جدید به نام “نجات آمریکا” را گویا برای دفاع از انتخابات راه اندازی کرده است ، اما در صورت تأیید چاپ خوب ، در واقع تلاش های سیاسی جدید وی را تأمین خواهد کرد. اهداكنندگان كوچك احتمالاً نمی دانند كه از پولهای كسار بدست آمده برای “نجات” دموكراسی جدا می شوند. آنها معتقدند که نمایش باید ادامه داشته باشد.

تاکنون ، وکلای ترامپ در شش ایالت مورد هدف خود در هیچ پرونده ای پیروز نشده اند و خبرنگاران تحقیقاتی سایر موارد را رد کردند ، از جمله ادعا می کند تعداد زیادی از “مردگان” به آنها رای داده اند. امتیاز فعلی 0-12 است. حتی اگر چند هزار رأی در سراسر ایالت های میدان جنگ فاقد اعتبار باشد – یکی از دلایل زیادی که مبارزات انتخاباتی ترامپ برای از دست دادن وی ذکر کرده است – به سختی می توانند تعادل را در برابر بایدن از بین ببرند. سرب او در ده هزار نفر است.

از آنجا که مبارزات انتخاباتی ترامپ مسیرهای قانونی را به اتمام می رساند ، مقامات ایالت در حال صدور گواهینامه نتایج برای اعزام “انتخاب کنندگان” به پایتخت های ایالت در 14 دسامبر هستند که رای خود را برای برنده آن ایالت اعلام می کنند. نتایج سپس امضا و مهر و موم شده و ارسال می شود ، از جمله مجموعه ای به مایک پنس معاون رئیس جمهور ، که همچنین به عنوان رئیس سنای ایالات متحده فعالیت می کند. کنگره آمریکا در تاریخ 6 ژانویه 2021 برای جلسه مشترک برای شمارش آرا elect انتخاباتی و اعلام برنده رسمی تشکیل جلسه خواهد داد. بله ، از نظر فنی هنوز نتیجه “رسمی” نیست. اما سنت اعلام Associated Press و شبکه های کابلی بزرگ به عنوان برنده مدت هاست که وجود دارد. آنها فقط در صورت مشخص شدن روندها ، ایالتی را به نفع یک نامزد “فراخوان” می کنند. شمارش آرا هنوز روشن است اما 99٪ آرا. جدول بندی شده اند.

از هم اکنون تا زمان تحلیف ، آمریکایی ها همچنان نگران خواهند بود. یک نیمه به ترامپ برای انجام کار صحیح اعتماد ندارد و نیمه دیگر احساس می کند که بایدن نباید سوگند یاد کند. میزان مشارکت در انتخابات تنها اختلاف عمیق را اثبات کرد.


متن پست:
هزینه این تمرین دموکراتیک 14 میلیارد دلار چک خصوصی توسط ثروتمندان و کمکهای اندک طبقه متوسط ​​بود. اما جمهوری خواهان و دموکرات ها نتوانسته بودند بسته محرک دوم را در زمان نوشتن این مقاله ، علی رغم موج دوم شیوع همه گیر در کشور ، تصویب کنند.

سیما سیروهی مقاله نویس مستقر در واشنگتن دی سی است.