Everstone در میان PE های برتر در مذاکرات برای خرید مواد شیمیایی کالیبر

بمبئی: چندین صندوق سرمایه گذاری خصوصی برتر ، از جمله Everstone Capital ، در حال مذاکره برای دستیابی به Caliber Chemicals ، سازنده مواد شیمیایی ویژه مستقر در بمبئی در معامله ای است که می تواند برای شرکت 1000 کرور روپیه ارزش بیشتری داشته باشد.

وجوه خرید پرانتز ، از جمله Advent International و Blackstone Group ، همچنین در حال ارزیابی هستند که آیا پیشنهادی غیر الزام آور در اوایل ماه آینده ارائه می دهند یا خیر.

JM Financial در زمینه فروش سهام به مروجان مشاوره می دهد. یکی از منابع گفت: مروجین سهام معاملات را پس از انجام معامله حفظ خواهند کرد.

Caliber در سال 1984 توسط Ranjit H Bhavnani راه اندازی شد و طیف وسیعی از مواد شیمیایی خاص – مشتقات معدنی (ید ، سلنیوم ، کبالت) و پراکسیژن ها (پرسولفاتها ، پرکلرات ها) را تولید می کند. این بزرگترین تولید کننده مواد پرسولفات ، پرکلرات ، یدات و یدید در هند است.

محصولات Calibre در داروسازی (API ها ، واسطه ها ، تشخیص و درمان اختلالات تیروئید) ، در لوازم آرایشی (سفید کننده مو) ، به عنوان آغازگرهای پلیمریزاسیون ، به عنوان تثبیت کننده های حرارتی (PVC ، نایلون) ، به عنوان مواد افزودنی تغذیه ای (خوراک دام ، یداسیون نمک ، غذای کودک) استفاده می شود. ) ، در صنعت شیشه ، مواد منفجره امولسیونی (استخراج) و اکتشاف روغن.

برای FY20 ، کالیبر در مقابل 397 کرور در سال مالی 19 ، 470 کرور روپیه درآمد کسب کرد. صادرات مواد شیمیایی حدود 60٪ از درآمد کل مواد شیمیایی کالیبر را تشکیل می دهد. حدود 35٪ از درآمد Calibre از بازارهای اروپا ، 25٪ از ایالات متحده ، 30٪ از هند و مابقی از بازارهای دیگر تأمین می شود.

این شرکت بیش از سه دهه در بخش مشتقات ید بوده است و یکی از تولید کنندگان برتر این محصولات در هند است.

در بازارهای بین المللی نیز حضور گسترده در ایالات متحده ، انگلیس ، خاورمیانه ، بلژیک و آلمان طی چند سال گذشته نیز بهبود یافته است. در گزارش اخیر CRISIL آمده است: تنوع محصول و جغرافیایی باید به محافظت از درآمد و اقلام تعهدی در رکود در هر محصول یا منطقه کمک کند.

در حالی که نامه ارسال شده به Advent بدون پاسخ مانده بود ، Bhavnani ، Caliber Chemicals ، Blackstone و Everstone Capital از اظهار نظر خودداری کردند