Ethiopians Walelegn، Yehualaw برنده ADHM با زمان رکورد. نشان ملی هند سیبل

اتیوپیایی ها Amedework Walelegn و Yalemzerf Yehualaw با شکستن رکوردهای دوره به ترتیب عناوین مردان و زنان را در نیمه ماراتن Airtel Delhi برگزار کردند که در یک محیط زیست ایمن برگزار می شود و در بین همه گیر COVID-19 در اینجا وجود دارد.

نتایج حاصل از این مسابقه جاده ای برچسب طلای جهانی دو و میدانی با نوشتن سوابق دوره های برتر نخبگان مردان و زنان بی سابقه بود. برای هند ، Avinash Sable که به المپیک متصل بود ، رکورد ملی را با زمان 1:00:30 شکست.

سیبل 26 ساله ، اهل ماهاراشترا ، در کل دهم بود.

طبق سوابق رسمی فدراسیون دو و میدانی هند ، رکورد قبلی نیمه ماراتن ملی در 1:03:46 به نام Kalidas Hirave از Maharashtra است.

دوره مسابقه امسال به دلیل پروتکل های سلامتی با دو سال گذشته تفاوت اساسی داشت و ورزشکاران نخبه تحت شرایط بی سابقه ای شرکت می کردند به دلیل همه گیری با برگزارکنندگان منطقه ایمن زیست محیطی.

در مسابقات نخبگان مردان ، والنگ دارنده مدال نقره سال گذشته ، آنداملاک بلیهو ، هموطن و مدافع عنوان قهرمانی را در پایان ناخن جویدن طلا در زمان رکورد 58.53 ثانیه شکست داد. والگن ماه گذشته در مسابقات جهانی نیمه ماراتن برنز گرفته بود.

Belihu که در سال های 2018 و 2019 عنوان قهرمانی را کسب کرده بود ، با فاصله 58.54 ثانیه در مسافت 21.09 کیلومتر به مدال نقره بسنده کرد. استفن کیسا از اوگاندا با زمان 58.56 ثانیه در بین دوندگان نخبه سوم شد.

والن 21 ساله رکورد دوره قبلی 59:06 را که به نام هموطن گوی آدولا بود ، در سال 2014 تنظیم کرد.

آویناش سیبل هند که در مسابقات 3000 متر ماده پرش با سرعت 3000 متر به المپیک توکیو راه یافت ، با ساعت 1: 00.30 در میان دونده های نخبه هند برنده شد. این اولین بار بود که یک هندی در ADHM زیر 61 دقیقه می دوید.

سرینو بوگاتا ، که سال گذشته در این مسابقه پیروز شد ، این بار با زمان 1:04:16 در رده دوم هندی ها قرار گرفت در حالی که دورگا بهادر بودا پس از ساعت 1:04:19 سوم شد.

در مسابقه نخبگان پر ستاره زنان ، Yehualaw بعد از نیمه راه صعود کرد و در دوره رکورد 1:04:46 پیروز شد ، و نشان قبلی 1:06:00 را به نام Tsehay Gemechu هموطن و مدافع عنوان بهتر کرد ، که این بار نتوانست روی سکو تمام شود.

روت Chepngetich از کنیا در 1:05:06 دوم شد در حالی که یک رکورددار دیگر اتیوپیایی و جهانی نیمه ماراتن Ababel Yeshaneh در 1:05:21 سوم شد.

Yehualaw مانند همتای مرد خود والن ، در ADHM سال گذشته دوم و در ماه ماراتن جهانی سوم سوم شد.

یشانه در بسته 5 کیلومتری رهبر بسته بود اما در فاصله 10 کیلومتری از برنده نهایی Yehualaw عقب بود.

در آن زمان Gemechu مدافع عنوان قهرمانی سقوط کرد. بریجید کوسگی ، رکورددار ماراتن جهانی کنیا قبل از رسیدن به نیمه راه از دور خارج شد.

در میان هندی ها ، پارول چوداری ، که سال گذشته دوم شده بود ، در 1:12:18 طلا گرفت در حالی که سانجیوانی جاداوو (1:13:00) و کومال جاگاداله (1:14:04) به ترتیب دوم و سوم شدند.

برای انطباق با پروتکل های همه گیر COVID-19 ، دوندگان حدود 4.5 کیلومتر مسافت را طی کردند و از استادیوم جواهر لعل نهرو شروع کردند و سپس با دو حلقه تقریبا 6 کیلومتری دویدند تا قبل از بازگشت به خط پایان خارج از ورزشگاه با همان مسیر.

ADHM یکی از اولین رویدادهای ورزشی جهانی است که در طی شیوع همه گیر در هند برگزار می شود و وزیر ورزش Kiren Rijiju و تیرانداز برنده طلای المپیک Abhinav Bindra در آن حضور داشتند.