ERP: چرا ERP امروز باید مخفف Earn، Rest and Play باشد

توسط آدریان جانستون

مرد آهنی کت و شلوار زرهی مجهز به خود ، سپر کاپیتان آمریکا و دستبندهای تسلیم خود را برای Wonder Woman ارائه می دهد. وقتی جوان هستیم ، فکر می کنیم ابزارهای آن مانند اینها ما را “فوق العاده” خواهد کرد. اما وقتی بزرگتر می شویم و با واقعیت کنار می آییم ، تعریف ما از “فوق العاده” بودن کاملاً تغییر می کند.

به خصوص در تجارت ، ما اصطلاح “فوق العاده” را برای توصیف رهبرانی به کار برده ایم که توانسته اند تعادل مناسبی بین کار و زندگی پیدا کنند. ابرقهرمان مدرنی که در رسانه ها مورد ستایش قرار می دهیم شخصی است که در زمینه خود موفق است و در عین حال وقت کافی برای خانواده و سرگرمی های خارج از کار خود اختصاص می دهد. این ممکن است به معنای به موقع رسیدن به خانه برای خواباندن بچه ها ، یافتن زمان برای تمرین در یک ماراتن یا صرف وقت گذاشتن برای یادگیری نحوه نواختن ساز باشد.

ما نه به دلیل یک شخصیت فوق العاده قدرت یا اقدام قهرمانانه بلکه از این افراد وحشت داریم ، زیرا رسیدن به تعادل کامل کار / زندگی در حین اداره یک تجارت موفق یکی از سخت ترین کارها در بزرگسالی است.

این کار برای CFO ها ، که برای استفاده از یک فضای پیچیده اقتصادی و دست راست مدیر عامل شرکت به چالش کشیده می شوند ، دو برابر دشوار است. برای دستیابی به این هدف ، چیزی فراتر از تفکر و تجربه ابرقهرمانان لازم است ، بلکه به فناوری های بسیار قدرتمندی نیاز دارد که بتوانند به سرعت و با دقت از تصمیم گیری در بالاترین سطح پشتیبانی کنند.

امروزه این برنامه ابر ERP آنهاست که نیروی واقعی CFO مورد نیاز را تأمین می کند. ERP ممکن است مخفف “برنامه ریزی منابع سازمانی” باشد ، اما اگر درست انجام شود خیلی بیشتر ارائه می شود. به همین دلیل است که امروز ERP باید مخفف “بدست آورید ، استراحت کنید و بازی کنید” ، و سردرد دولت را از اداره یک سازمان مالی برای CFO خارج می کند تا آنها بتوانند تعادل کار / زندگی را درست پیدا کنند و ارزش واقعی خود را به عنوان ابرقهرمانان مدرن ثابت کنند.

CFO ها مجهز به برنامه های ERP مبتنی بر ابر هستند که اتوماسیون را به معادله اضافه می کنند ، می توانند کارهای دستی را سرعت بخشند و همچنین ارتقا time وقت گیر و پرهزینه را از برنامه های معمول خود حذف کنند. در عوض ، زمان می تواند به تمرکز بر روی بخش استراتژیک شغل آنها اختصاص یابد. با توجه به تحقیقات اخیر Accenture نشان داده شده است که کارمندان امور مالی به طور متوسط ​​60٪ و 70٪ از وقت خود را صرف کارهایی مانند پردازش معاملات ، حسابداری ، کنترل ، انطباق و گزارش می کنند ، این زمان بسیار بیشتری به روزهای خود باز می گردد. این مهم از آنجایی است که برای مدیران مالی ، “فوق العاده” بودن در کار ، مدتی است که به معنای خوب بودن با اعداد است. در واقع ، این به معنای “جلو افتادن” از هرگونه عدم اطمینان و تجهیز خود به نیروی آینده نگر است ، قادر به نگاه کردن به آینده و بینش قابل اعتماد نسبت به سناریوهای آینده است. تقریباً نیمی از مشاغل ، مدل های خود را تغییر داده اند تا چابک تر شوند و انتظار می رود CFO نیروی محرکه آن باشد.

کلر بلیک ، مدیر مالی شرکت سرمایه گذاری کوئینزلند (QIC) متعلق به دولت استرالیا ، از این نظر پیشگام است. این شرکت اخیراً با گسترش چشمگیر بین المللی ، مدیریت 12 مرکز خرید در ایالات متحده را بر عهده گرفت و تعداد کارمندان را 250 نفر افزایش داد. کار بلیک تقریباً پیچیده تر بود. او هنوز مسئول ارائه بینش استراتژیک به سهامداران اصلی بود اما داده های 12 سازمان دیگر را داشت تا گزارش ها و راهنمایی های خود را بفهمد و در آنها بگنجاند. پرداختن به این اطلاعات اضافی می توانست روز کاری وی را به طرز چشمگیری طولانی کند – اگر نرم افزار ERP Cloud QIC به طور خودکار به روند کار اضافه نمی کرد. با انجام فرایندهای خودکار ، بلیک می تواند بدون نیاز به صرف وقت بیشتر در محل کار ، تجزیه و تحلیل داده ها را در تمام نهادهای جدید به سرعت انجام داده و سهامداران اصلی را که دارای استراتژیک در حوزه تجارت خود هستند ، راهنمایی کند.

Sidhant Jain ، مدیر مالی در Religare Healthcare Trust هند (RHT) نیز از این نظر رونق داشته است. نقش جین در طی چند سال گذشته بسیار پیشرفت کرده است – او اکنون وظیفه دارد از اطلاعاتی برای کشف پیشرفتهایی استفاده کند که شرکت را به جلو سوق می دهد. برای انجام کار با حداکثر کارآیی ممکن ، جین اعتراف می کند که او بسیار متکی به فناوری است و با تکیه بر ابر ERP شرکت ، مجموعه ای از داده های متفاوت را در یک پلت فرم واحد جمع می کند. جاین اکنون به جای صرف وقت برای تلاش برای به دست آوردن بینش از پایگاه های داده پراکنده معاملات ، یک نسخه منسجم و تلفیقی از حقیقت دارد. جین علاوه بر اینکه خود را برای تمرکز بر تاکتیک های تجاری آزاد کرده است ، همچنین می تواند در یک بازه زمانی سریعتر اطلاعات را به ذینفعان مناسب برساند تا آنها بتوانند خیلی سریعتر به تغییرات بازار واکنش نشان دهند – و در نتیجه تجارت را رشد دهند.

از آنجا که کسب و کارها بیشتر و بیشتر به داده ها اعتماد می کنند ، CFO ها باید بیشتر از افراد خردکن در محل کار باشند تا بخواهند پتانسیل درآمد خود را به حداکثر برسانند و در مکان های مناسب ارزش افزوده ایجاد کنند. ERP می تواند به آنها کمک کند تا به این مهم دست یابند ، و آنها را در کار مفیدتر و کارآمدتر سازد ، اما در عین حال وقت خود را برای انجام “همه کارها” آزاد می کند. به هر حال ، داشتن وقت کافی برای اختصاص دادن به خانواده ، دوستان ، سرگرمی ها و رفاه عمومی آنها است که باعث می شود آنها “فوق العاده” تجار باشند که در مورد آنها می خوانیم. ERP با قابلیت اتوماسیون ابزاری است که به CFO ها که ابرقهرمانان تجارت امروزی ما هستند کمک می کند.

آدریان جانستون معاون ارشد برنامه های Cloud (SaaS) در Oracle Asia Pacific است.