EPFO یک برنامه پنج ساله برای ارتقاء زیرساخت های فیزیکی تهیه می کند

سازمان صندوق سرمایه گذاری کارکنان یک برنامه چشم انداز پنج ساله برای ارتقای زیرساخت های فیزیکی خود بر اساس هنجارهای استاندارد تهیه کرده است تا بتواند به تعداد مشترکین رو به رشد صندوق بازنشستگی که پیش بینی می شود در مقابل شش کرور به 10 کرور جهش کند. اکنون.

تخمین زده می شود که این مبلغ 2250 کرور روپیه EPFO ​​هزینه داشته باشد که در حال حاضر بیش از 750 کرور روپیه برای خرید زمین و ساخت برخی ساختمان ها از جمله دفاتر ساختمانی منطقه ای در گجرات و برخی ایالت های دیگر هزینه می شود.

یک مقام ارشد دولتی که از مذاکرات آگاه بود، گفت که طرح ایجاد ساختمان‌های مستقل برای همه دفاتر منطقه‌ای با امکانات آموزشی، دفاتر منطقه‌ای و منطقه‌ای و همچنین برای دفاتر ویژه در منطقه شمال شرق است و در عین حال استفاده کامل از زیرساخت‌های موجود را تضمین می‌کند. ET.

این مقام که خواست نامش فاش نشود، گفت: “این به حل مشکل طولانی مدت کفایت فضا برای افزایش کارایی کمک می کند.”

وزارت کار و اشتغال اخیراً نقشه 1400 دفتر خود، از جمله دفتر EPFO ​​و شرکت بیمه دولتی کارکنان را در سرتاسر هند برای درک و اولویت بندی برنامه های توسعه ترسیم کرده است.

این مقام افزود: «ایده این است که یک رویکرد یکپارچه برای استفاده کامل از زیرساخت‌های عمومی موجود داشته باشیم و در عین حال توسعه گسترده‌ای برای پیش‌بینی نیازهای آتی داشته باشیم که تخمین زده می‌شود 1.5 برابر نیازهای فعلی آن افزایش یابد.» علاوه بر این، تمرکز بر گسترش ساختمان‌های موجود و نوسازی، تسریع در کارهای ساخت‌وساز معلق با تأکید بر دفاتر بزرگ‌تر و سپس دفاتر کوچک‌تر و خرید زمین برای ساختمان‌ها خواهد بود. موسسات علاوه بر دفتر مرکزی آن در دهلی. از این تعداد، 118 دفتر در ساختمان های خود EPFO ​​و 165 دفتر در مکان های اجاره ای هستند.

این موضوع در آخرین جلسه هیئت مدیره EPFO ​​مطرح شد و بوپندر یاداو، وزیر کار، که رئیس هیئت امنای مرکزی EPFO ​​است، به CBT اطمینان داد که دستور کار اطلاعاتی در مورد پیشرفت امکانات زیربنایی در مقابل هیئت مدیره قرار خواهد گرفت. EPFO.

اعضای CBT پیشنهاد کردند که مرکز باید به دولت‌های ایالتی برای تملک سریع‌تر زمین نزدیک شود و تأییدیه‌های مالی و اداری را در اولویت قرار دهد و همچنین اطمینان حاصل کند که برنامه چشم‌انداز پنج ساله به‌طور دوره‌ای بازنگری می‌شود.

علاوه بر این، همچنین پیشنهاد شد برای به حداقل رساندن نیازهای فضایی در آینده و همچنین بازنگری هنجارهای فضایی، به ویژه برای دفاتر منطقه، از فناوری بهتر استفاده شود تا بتوان دفاتر خوبی برای راحتی و آسایش کارکنان و همچنین مشترکین احداث کرد.