electrolux: گفته می شود که Midea چین رویکردی برای تصاحب Electrolux دارد

به گفته افراد آشنا، شرکت Midea Group در حال بررسی خرید احتمالی Electrolux AB است، حرکتی جسورانه از سوی غول لوازم خانگی چینی برای اضافه کردن برند لوکس سوئدی با وجود مخالفت‌های سیاسی احتمالی.

این افراد که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که میدیا در هفته‌های اخیر رویکردی مقدماتی به تولیدکننده کالاهای سفید درباره یک معامله احتمالی داشته است. برخی از مردم گفتند که الکترولوکس تاکنون از این پیشنهاد استقبال نکرده است.

مردم گفتند که Midea مدتی است که به Electrolux علاقه مند بوده است و فقط یک معامله دوستانه می خواهد. مردم افزودند که دیگر سازندگان لوازم خانگی آسیایی نیز به تجارت سوئد نگاه کرده اند.

سهام الکترولوکس B تقریباً 16 درصد در روز جمعه جهش کرد که درآمدی بهتر از حد انتظار داشت و ارزش بازار آن 4.3 میلیارد دلار بود. سهام Midea امسال حدود 10 درصد افزایش یافته است و ارزش آن حدود 58 میلیارد دلار است.

این قرارداد توانایی شرکت چینی برای خریدهای خارجی را در بحبوحه اقدامات حمایتی رو به رشد در اروپا و ایالات متحده آزمایش می کند، حتی اگر ماشین ظرفشویی و یخچال لزوماً خطر امنیت ملی تلقی نشوند.

خرید Electrolux به خریدهای قبلی Midea در خارج از کشور می‌افزاید. این شرکت چینی در سال 2016 سهام کنترلی در واحد لوازم خانگی توشیبا را خریداری کرد و یک سال بعد ربات‌ساز آلمانی Kuka AG را خریداری کرد که نگرانی‌هایی را در دولت آلمان ایجاد کرد.

رئیس Midea، Paul Fang، در سال 2017 پس از شرکت در مناقصه برای واحد کالاهای سفید جنرال الکتریک، که به رقیب چینی Haier Group فروخته شد، به خرید در آمریکا و اروپا اشاره کرد. شرکت Samsung Electronics کره و Arçelik ترکیه که امسال قرارداد اروپایی با Whirlpool Corp انجام دادند، دیگر رقبا هستند. Midea و Electrolux در حال حاضر شراکت هایی با هم دارند و در سال 2018 آنها برند رده بالای AEG را با هم در چین راه اندازی کردند.

با نمایندگان Midea، که در فوشان در استان گوانگدونگ در جنوب چین مستقر است، و Electrolux در استکهلم، نمی‌توان فوراً برای اظهار نظر در خارج از ساعات کاری معمول تماس گرفت.

کلید هر معامله ای دریافت حمایت از سرمایه گذار AB خانواده میلیاردر والنبرگ، بزرگترین سهامدار الکترولوکس است. در ماه فوریه گمانه زنی هایی در مورد علاقه احتمالی Midea وجود داشت.

الکترولوکس در حال اخراج 3800 کارگر خود است زیرا به دنبال کاهش هزینه ها و چرخش کسب و کار خود در آمریکای شمالی است. این موسسه درآمدهای سه ماهه اول را گزارش داد که در کل بهتر از انتظار بود، اما همچنان زیان خالص را نشان داد و تحلیلگران به جریان نقدی منفی اشاره کردند.