Ekadanta Sankashti Chaturthi 2023: Ekadanta Sankashti Chaturthi 2023: بررسی تاریخ، زمان طلوع ماه و همه چیزهایی که باید بدانید

جشنواره Ekadanta Sankashti Chaturthi یک مناسبت مهم برای جانبازان لرد گانشا در جامعه هندو است. این یکی از 13 Sankatahara Ganesha Chaturthi Vratas است و با ارادت فراوان جشن گرفته می شود. این جشنواره در ماه وایشاخا در تقویم هندو برگزار می شود که معمولاً با ماه های آوریل یا مه در تقویم میلادی مطابقت دارد. امسال، این جشنواره در روز دوشنبه، 8 می 2023 برگزار می شود.

به گزارش drikpanchang، طلوع ماه در روز سانکشتی در ساعت 21:56 پیش بینی می شود. Chaturthi Tithi، که برای جشنواره به‌عنوان فرخنده در نظر گرفته می‌شود، در ساعت 6:18 بعد از ظهر در 8 مه 2023 آغاز می‌شود و در ساعت 04:08 بعد از ظهر در 9 مه 2023 به پایان می‌رسد. هر ماه، ارادتمندان لرد گانشا اشکال مختلف را پرستش می‌کنند. خدایی همراه با پیتاهای مختلف.

Ekadanta Sankashti Chaturthi چه زمانی است؟

امسال در 8 مه 2023 رخ می دهد.

زمان طلوع ماه Ekadanta Sankashti Chaturthi چیست؟

طلوع ماه در روز سانکشتی که در 8 می 2023 رخ می دهد، قرار است در ساعت 21:56 رخ دهد. Chaturthi Tithi در ساعت 6:18 بعد از ظهر 8 می 2023 آغاز می شود و در ساعت 04:08 بعد از ظهر در 9 می 2023 به پایان می رسد.

چه چیز دیگری در مورد Sankashti Chaturthi بدانید؟

لرد گانشا در فرهنگ هندو به عنوان خدایی که شانس می آورد بسیار مورد توجه است. Ekadanta Sankashti Chaturthi، که هر ماه قمری در روز چهارم کریشنا پاکشا جشن گرفته می شود، روزی است که بر اساس متون هندو، لرد گانشا خدای برتر اعلام شد.

در میان هندوها اعتقاد بر این است که مشاهده یک ورت از Ekadanta Sankashti Chaturthi می تواند همه موانع را از زندگی یک فرد حذف کند. اهمیت Sankashti Chaturthi puja و vrat در Bavishyat و Narasimha Purana شرح داده شده است و گفته می شود که خود لرد کریشنا اهمیت سانکاشتی چاتورتی را برای یودیشتیرا روایت کرده است.

سوالات متداول

Q1: یودیشتیرا چه کسی بود؟
طبق گفته مهابهاراتا، او بزرگ‌ترین پنج برادر پانداوا بود.

Q2: گانشا چند خواهر و برادر دارد؟
اعتقاد بر این است که گانشا دو خواهر و برادر دارد. کارتیکیا و آشکاسونداری.

بیانیه سلب مسئولیت: این محتوا توسط یک شخص ثالث نوشته شده است. نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسندگان / نهادهای مربوطه است و دیدگاه های اقتصادی تایمز (ET) را نمایندگی نمی کند. ET هیچ یک از محتویات خود را تضمین، تضمین یا تأیید نمی کند و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی ندارد. لطفاً تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات و محتوای ارائه شده صحیح، به روز شده و تأیید شده است. ET بدینوسیله از هرگونه و همه ضمانت‌های صریح یا ضمنی مربوط به گزارش و هر محتوای آن سلب مسئولیت می‌کند.