EAM Jaishankar با همتایان خود از ترینیداد و توباگو، جامائیکا در حاشیه نشست هند و CARICOM ملاقات کرد.

S Jaishankar وزیر امور خارجه روز جمعه پس از ریاست مشترک چهارمین نشست وزرای هند و CARICOM با همتای جامائیکایی خود Kaminaj Smith در اینجا در پایتخت گویان، دیدارهای دوجانبه ای با همتایان خود از ترینیداد و توباگو، سنت کیتس و نویس، سنت وینسنت و سنت وینسنت داشت. گرنادین، گرانادا، باربادوس، و همچنین، جامائیکا. وزیر امور خارجه در این دیدارهای دوجانبه به موضوعات مختلفی از جمله گسترش همکاری ها، تجارت، تغییرات آب و هوایی، تحول دیجیتال، حوزه های سلامت، کشاورزی و اتحاد بین المللی خورشیدی (ISA) اشاره کرد.

وزیر امور خارجه در توییتی نوشت: “خوشحالم که با دکتر آمری براون، وزیر امور خارجه ترینیداد و توباگو ملاقات کردم. درباره پیشبرد مشارکت توسعه ما با تمرکز بر تحول دیجیتال و حوزه های سلامت صحبت کردیم. به همکاری خود در مجامع چندجانبه ادامه خواهیم داد.”

جیشانکار “از دیدار با دکتر دنزیل داگلاس، وزیر امور خارجه سنت کیتس و نویس در حاشیه نشست هند و CARICOM بسیار خوشحالم. به طنین ما در کشاورزی و حوزه های دیجیتال اشاره کرد. گفت که هند همیشه نگرانی های جنوب جهانی را بیان خواهد کرد.” در یک رشته توییت گفت.

او در توئیتی جداگانه افزود: “خوشحالم که امروز (جمعه) با وزیر امور خارجه سنت وینسنت و گرنادین، کیسال پیترز ملاقات کردم. از علاقه SVG به Millets قدردانی کرد.

در توییت دیگری نیز آمده است: “از دیدار با جوزف اندال، وزیر امور خارجه گرانادا خوشحالم. در مورد پیشبرد مشارکت توسعه خود گفتگو کردیم. همچنین بر اعتقاد خود به چندجانبه گرایی اصلاح شده تاکید کردیم.”

“از دیدار با کری سیموندز، وزیر امور خارجه باربادوس خوشحالم. در مورد همکاری در زمینه انرژی های تجدید پذیر، سلامت و مهارت تبادل نظر شد.”

وزیر امور خارجه همچنین دیداری دوجانبه با کمیناج اسمیت، رئیس مشترک نشست هند و کاریکوم داشت و درباره پیشبرد همکاری در زمینه آموزش و مشارکت توسعه بحث و گفتگو کرد. وی افزود: “در مورد اهمیت مبادلات تجاری به کسب و کار برای روابط قوی تر توافق کردیم.”

وی در توییتر نوشت، وزیر همچنین با جامهل استراچن، دبیر پارلمان باهاما، یک دانش آموخته هندی، ملاقات کرد و درباره اتحاد بین المللی خورشیدی (ISA)، ائتلاف زیرساخت مقاوم در برابر بلایا (CDRI) و همچنین اصلاحات شورای امنیت سازمان ملل گفت و گو کرد.

جیشانکار سفر 9 روزه خود را به گویان، پاناما، کلمبیا و جمهوری دومینیکن روز جمعه با دیدار با همتای خود از سورینام آلبرت رامدین در اینجا آغاز کرد.

او در توییتی نوشت: “چهارمین نشست وزیران هند و CARICOM با وزیر امور خارجه جامائیکا @kaminajsmith در مرکز CARICOMorg@ به ریاست مشترک برگزار شد.

او گفت که از دیدگاه های همتایان خود از کشورهای کارائیب سورینام، سنت کیتس و نویس، سنت لوسیا، سنت وینسنت و گرنادین ها، باربادوس، ترینیداد و توباگو، دومینیکا، گرانادا و نمایندگانی از بلیز و باهاما قدردانی می کند.

او در مورد همکاری‌های بخش گسترده‌ای از جمله در تجارت و اقتصاد، کشاورزی و امنیت غذایی، بهداشت و دارو، انرژی و انرژی‌های تجدیدپذیر، زیرساخت‌ها، فناوری اطلاعات و ارتباطات و دولت الکترونیک، مشارکت توسعه و ظرفیت‌سازی، آموزش عالی، فرهنگ و حوزه‌های P2P بحث و گفتگو کرد. توییت کرد.

جیشانکار گفت: “همچنین در مورد موضوعات حیاتی تغییرات آب و هوایی و مقاومت در برابر بلایا، مبارزه با تروریسم، اصلاح چندجانبه گرایی و همکاری نزدیک تر در مجامع چند جانبه تبادل نظر شد. در مورد مراحل بعدی از جمله برگزاری دومین نشست کمیسیون مشترک در سال جاری توافق شد.”

اوایل روز جمعه، جایشانکار همچنین با دکتر کارلا ناتالی بارنت، دبیر کل جامعه کارائیب (CARICOM) ملاقات کرد و در مورد تشدید روابط هند و CARICOM در زمینه های سنتی و جدید همکاری تبادل نظر کرد.

CARICOM یک سازمان بین دولتی است که یک اتحادیه سیاسی و اقتصادی متشکل از 15 کشور عضو (14 دولت ملت و یک کشور وابسته) در سراسر قاره آمریکا و اقیانوس اطلس است.