drdo: تانک سبک DRDO “Zorawar” تا پایان سال برای آزمایش در امتداد مرز چین آماده می شود

تانک سبک Zorawar که به طور مشترک توسط DRDO و شرکت بخش خصوصی L&T توسعه یافته است، انتظار می‌رود تا پایان سال جاری برای آزمایش در مرز کوهستانی با چین آماده شود.

“انتظار می رود این تانک تا پایان سال جاری برای آزمایش آماده شود و بلافاصله برای آزمایشات خودمان به بخش لاداخ فرستاده شود. پس از آماده شدن، آن را برای آزمایش کاربران به ارتش تحویل خواهیم داد.” مقامات به ANI گفتند.

“سفارش حاضر برای 59 تانک از این تانک است، اما سفارش می تواند تا 600 تانک باشد. همچنین نیاز به استفاده از این تانک ها برای عملیات در منطقه ران کوچ و زمین های بیابانی که می توانند با سرعت بالا حرکت کنند احساس می شود. این مقامات افزودند.

نیاز به تانک سبک در زمان بن بست مداوم با چین در سال 2020 احساس شد، زمانی که ارتش آزادیبخش خلق در امتداد خط کنترل واقعی با تانک های سبک خود ظاهر شد که می توانند سریعتر از تانک های معمولی حرکت کنند و مانور دهند.

این تانک به افتخار ژنرال افسانه ای زوراوار سینگ که چندین پیروزی موفقیت آمیز را در تبت رهبری کرد که اکنون توسط ارتش چین کنترل می شود، نامگذاری شده است.

پس از شروع بن بست، ارتش هند مجبور شد تعداد قابل توجهی تانک T-72 و T-90 را به مناطق عملیاتی وارد کند و از طرف مقابل غافلگیر شود و در نتیجه دشمن را مجبور به عقب نشینی کند.