DGGI اخطاریه هایی را برای واسطه های آموزشی صادر می کند

اداره کل اطلاعات GST (DGGI) احضاریه ها و اخطاریه هایی را برای حدود دوازده واسطه آموزشی برجسته ارسال کرده است که به دانشجویان هندی برای پذیرش در دانشگاه های خارجی خدمات ارائه می دهند.

مقامات مالیاتی گفتند که این شرکت‌ها مالیات کالا و خدمات (GST) را برای خدمات ارائه شده به دانشجویان هندی پرداخت نمی‌کنند. آنها گفتند که میزان فرار از GST حدود 600 کرور روپیه برآورد شده است.

این اطلاعیه ها بین هفته آخر مارس تا 15 آوریل ارسال شده است.

یک مقام ارشد بدون فاش کردن نام نهادهای درگیر، گفت: «تحقیقات ما نشان داد که واسطه‌های آموزشی حتی زمانی که موظف به پرداخت GST هستند، مالیات را به درستی پرداخت نمی‌کنند و فرار از پرداخت حدود 600 کرور روپیه تخمین زده می‌شود.»

این مقام مسئول گفت که در 30 روز گذشته بیش از 12 اخطار ارسال شده است و احتمالاً در روزهای آینده بیشتر صادر خواهد شد. این مقام مسئول گفت: ما در مورد سه شرکت جست و جو انجام داده ایم و قبلاً مالیات را بازیابی کرده ایم.

برخی برای ابطال احضاریه به مراجع قانونی یا در حال انجام این کار هستند.

DGGI سال گذشته نیز احضاریه هایی را برای برخی از نهادها صادر کرده بود. اینها در دادگاه ها مورد اعتراض قرار گرفتند و هنوز در جریان دعوی قضایی هستند. واسطه ها استدلال می کنند که آنها اساساً برای دانشگاه های خارجی کار می کنند و خدماتی را به دانشجویان هند ارائه نمی دهند که مشمول مالیات هستند. آنها معمولاً خدمات مشاوره ای را برای دانشگاه های خارجی ارائه می دهند و مدارس و کالج های خارج از کشور را ترویج می کنند. Abhishek A Rastogi، بنیانگذار اتاق های Rastogi، گفت، از این رو، بیشتر خدمات به حساب خودشان است.

راستولی گفت: به عبارت دیگر نمی توان آنها را بر اساس شرایط قراردادی به عنوان واسطه تعریف کرد.

او گفت: «در بیشتر این موارد، دو آزمون وجود دارد – اینکه آیا فعالیت در تعریف «واسطه» قرار می‌گیرد و پس از آن قانون اساسی برای مالیات از چنین خدماتی زمانی که دریافت‌کننده خدمات در خارج از هند است، قرار می‌گیرد یا خیر.

او گفت که این خدمات آموزشی بیشتر شبیه صادرات خدماتی هستند که مشمول GST نیستند.

یک صنعت می‌گوید: «نیاز به تبیین درست تعریف واسطه‌ها وجود دارد، چرا که گاهاً قانون فضا را برای سردرگمی باز گذاشته و منجر به دعاوی متعدد می‌شود. بیشتر پرونده‌ها به دادگاه می‌رسد و این امر به‌ویژه در مورد محل ارائه خدمات، سردرگمی ایجاد می‌کند». خودی گفت.

DGGI اخطاریه هایی را برای واسطه های آموزشی صادر می کند