Covid-19: دهلی محدودیت ها را تشدید می کند. NCR در حالت آماده باش قرار گرفت

دهلی نو: وزارت کشور روز پنجشنبه به دولت های هاریانا و اوتار پرادش توصیه کرد که برای ارزیابی در دسترس بودن تخت ها ، ظرفیت آزمایش و شناسایی تخت های ICU در بیمارستان های خصوصی در مناطق مجاور پایتخت ملی ، جایی که افزایش موارد ویروس کرونا وجود دارد ، نظرسنجی انجام دهند. مقامات را وادار به محدود کردن محدودیت ها کرد. در اوایل روز ، آرویند کجریوال ، وزیر ارشد دهلی گفته بود که مجازات عدم استفاده از ماسک صورت در خارج از منزل از 500 روپیه به 2000 روپیه افزایش می یابد و تمام جراحی های برنامه ریزی شده غیر اضطراری باید به تعویق افتد.

وزارت کشور در بیانیه ای گفت: “پس از جلسه بررسی وزیر داخله در مورد وضعیت Covid دهلی ، بیش از 28708 آزمایش RT-PCR در 18 نوامبر انجام شد.” “ظرفیت آزمایشات RT-PCR تا پایان ماه نوامبر تا 60،000 در روز افزایش می یابد. ده تیم چند رشته ای MHA (وزارت امور داخلی) برای بازدید از بیش از 100 بیمارستان خصوصی برای ارزیابی میزان استفاده از تخت ، آزمایش ظرفیت و شناسایی تخت های اضافی ICU ، گزارش هایی را ارائه داده اند که تحت بررسی DGHS است. ”

این مقامات گفتند ، این تصمیم در پی دستورالعمل های 12 ماده ای صادر شده توسط وزیر کشور آمیت شاه در 15 نوامبر انجام می شود.

دهلی از 28 اکتبر ، هنگامی که تعداد عفونت های روزانه جدید برای اولین بار به 5000 مورد رسید ، شاهد افزایش موارد Covid-19 بود. در 11 نوامبر این شهر 8000 مورد جدید را ثبت کرده است. روز پنجشنبه ، مناطق مهار دهلی از 4444 به 4509 افزایش یافت. روز پنجشنبه حدود 7546 مورد جدید گزارش شده است که تعداد کل موارد فعال را به 43221 مورد و در کل به بیش از 5.1 لک می رساند.

طبق گفته وزارت کشور ، حدود 150 تخت ICU طی سه روز گذشته در دهلی اضافه شده است. ظرفیت فعلی 3،652 تخت ICU در شهر بیشتر افزایش می یابد. در مرکز مراقبت Covid-19 ITBP ، بیش از 500 تخت انزوا با امکانات اکسیژن تا آخر این هفته در دسترس قرار خواهد گرفت.

در جلسه همه جانبه ، کجریوال از رهبران خواست که سیاست را کنار بگذارند و در جهت افزایش آگاهی مردم تلاش کنند. وی از احزاب سیاسی خواست تا از کادرها تقاضای توزیع نقاب کنند و مردم را به پیروی از قوانین فاصله اجتماعی ترغیب کنند.

کجریوال گفت: “چند پیشنهاد عالی از همه طرفها دریافت شده است و ما در زمینه اجرای پیشنهادات کار خواهیم کرد.” “این یک شرایط دشوار برای دهلیشی ها است … ما باید سیاست را حفظ کنیم ، اظهارات سیاسی را بیان کنیم و سخنان خود را کنار بگذاریم ، زیرا این زمان خدمت به مردم است … همه طرف ها توافق کردند که به مردم کشور خدمت کنند ، همانطور که دهلیانی و به عنوان هندی. خوشحالم که همه طرف ها از این موضوع حمایت کرده اند. ”

در همین حال ، دهلی برخی اقدامات برای بررسی شیوع ویروس را دوباره آغاز کرده است. از همه بیمارستانها خواسته شده است که عملهای جراحی غیر ضروری را به تعویق بیندازند.

وی همچنین از مردم خواست که Chhath Puja را در خانه جشن بگیرند. علاوه بر این ، دانشجویان و کارآموزان MBBS برای مقابله با شرایط درگیر می شوند.