Covid-19 در ایالات جنوبی سست شده است

بنگالورو: آندرا پرادش ، کارناتاکا ، تامیل نادو و تلانگانا میزان بهبودی بالای 95٪ را در افراد مبتلا به Covid-19 گزارش کرده اند ، که به کاهش تدریجی همه گیری و احتمالاً بهبود سطح ایمنی در جمعیت اشاره دارد.

کرالا اما در مواردی که نرخ بهبودی 89٪ پایین تر باشد ، یک استثنا بوده است.

دکتر سودارشان بالال ، رئیس بیمارستان های مانیپال گفت که بهبودی بیشتر می تواند به دلیل بهبود ایمنی و اقدامات کنترل بهتر باشد.

متوسط ​​میزان بهبودی در سطح ملی حدود 94٪ است ، که امیدواری مدیران Covid-19 را برانگیخته است. انتظار می رود که بهبود مداوم شاخص های Covid-19 همراه با اخبار پیرامون تولید واکسن ، اقتصاد را بیش از پیش تقویت کند.

کرالا طی چند روز گذشته تعداد بیشتری از عفونت ها را گزارش کرده است ، اما این باعث نگرانی مقامات ارشد بهداشت نشده است زیرا منجر به افزایش مرگ و میر نشده است. این ایالت نه تنها در مقایسه با همسایگان جنوبی خود تعداد کمتر کشته شده ای را گزارش کرده بلکه خود را در یک قسمت پایین پشته با سابقه چشمگیر مشاهده کرده است. این ایالت برای هر 1000 فرد آلوده چهار مرگ داشته است.

روند تشویق کننده دیگر دو برابر شدن یا تعداد روزهایی است که برای موارد مثبت Covid-19 دوبرابر می شود و به میانگین کشوری 79 روز می رسد. در میان ایالت های جنوبی بیش از سه ماه طول می کشد تا موارد در تامیل نادو و آندرا پرادش دو برابر ، در تلانگانا 87 روز و در کارناتاکا 79 روز دو برابر شود. در مورد کرالا ، 48 روز طول می کشد ، که احتمالاً توضیح می دهد که چرا ایالت در مقررات قرنطینه مانند سایر ایالت ها به راحتی پیش نمی رود.

در اواسط ماه اوت ، تعداد روزهایی که برای دو برابر شدن موارد مثبت Covid-19 طول کشید ، به شدت در جنوب افزایش یافته بود – این نشان می دهد که اپیدمی به سمت یک قله در حال حرکت است. در آن زمان در ایالت های جنوبی در محدوده 17 تا 25 روز بود.

9دفتر ET

روند فعلی ، در مورد میزان مرگ و میر مورد یا مرگ و میر در هر 100 فرد آلوده ، نشان می دهد که تامیل نادو با 1.5٪ در رده اول است ، پس از آن کارناتاکا با 1.3٪ ، تلانگانا با 0.5٪ ، کرالا با 0.4٪ و آندرا پرادش با 0.3٪ قرار دارد. . به جز تامیل نادو ، در همه ایالت های دیگر نرخ مرگ و میر کمتر از میانگین ملی (1.5٪) است.

به گفته دکتر بالال ، بهبود چشمگیری در موارد Covid-19 در سراسر جنوب ، به جز در کرالا ، مشاهده شده است. به گفته وی ، ایالت های جنوبی شاهد احیای همه گیری نیستند ، زیرا این اتفاق در مناطقی از شمال هند در آغاز ماه نوامبر رخ داد.

“من قبلاً روزانه در ماه سپتامبر و اکتبر برای تخت های بیمارستان روزانه 100 تماس یا پیام کوتاه می گرفتم و اکنون حتی یک تماس ندارم. این بدان معناست که تخت های بیمارستانی حتی بدون تأثیر نیز در دسترس هستند. ”

دکتر بالال از تصمیم کارناتاکا در مورد کاهش محدودیت در بستن تخت در بیمارستان های خصوصی استقبال کرد که به گفته وی همه این تخت ها را برای معالجه بیماران غیر کوویید فراهم کرده است ، که به گفته وی ، در فصل اوج بیماری همه گیر رنج زیادی کشیدند.