CJI به قاضی پراشانت کومار میشرا، وکیل ارشد KV Viswanathan به عنوان قاضی SC سوگند یاد خواهد کرد.

قاضی پراشانت کومار میشرا، رئیس قاضی دادگاه عالی آندرا پرادش، و وکیل ارشد کالپاتی ونکاتارامان ویشواناتان، که به عنوان قاضی دادگاه عالی منصوب شده اند، روز جمعه توسط رئیس قاضی هند، دی.

حکم انتصاب قاضی میشا و ویسواناتان به عنوان قاضی دادگاه عالی روز پنجشنبه از دفتر رئیس جمهور دروپادی مورمو صادر شد و این انتصاب ها توسط وزیر حقوق جدید آرجون رام میگوال در توییتر اعلام شد.

دادگاه عالی در بیانیه ای اعلام کرد که CJI سوگند را در ساعت 10:30 صبح در سالن جدید دیوان عالی کشور برگزار می کند و مراسم سوگند به صورت زنده در وب سایت دادگاه پخش می شود.

همچنین می‌توان گفت که این روند در یوتیوب قابل مشاهده است.

دادگاه عالی قدرت کامل خود شامل 34 قاضی، از جمله CJI را برای مدت کوتاهی به دست خواهد آورد، زیرا سه قاضی – قاضی KM جوزف، قاضی Ajay Rastogi و Justice V Ramasubramanian – در طول تعطیلات تابستانی خود را ترک می کنند.

کانون وکلای دیوان عالی کشور روز جمعه مراسم تودیع این سه قاضی را برگزار خواهد کرد.

با بازنشستگی قاضی دینش ماهه‌واری و قاضی آقای شاه، تعداد فعلی قضات در دیوان عالی کشور به 32 نفر در برابر 34 نفر کاهش یافته است. قاضی میشا و وکیل ارشد ویشواناتان به عنوان قاضی دادگاه عالی.

علاوه بر CJI، این کالج همچنین شامل قضات سانجی کیشان کاول، کی ام جوزف، آجی راستوگی و سانجیو خانا است.

ترخیص این دو نام از مرکز طی دو روز کاری انجام شد.

ویسواناتان، پس از بازنشستگی قاضی جی بی پاردیوالا در 11 اوت 2030، رئیس دادگستری هند خواهد شد و تا 25 می 2031 در این سمت باقی خواهد ماند.