chatbot: چگونه ربات ها نحوه کار مالی را تغییر می دهند

توسط استیو کاکس


چند بار از وب سایت یک شرکت بازدید کرده اید ، فقط یک پنجره کوچک ظاهر می شود که “چگونه می توانم کمک کنم؟”

چنین سلامی روز به روز رایجتر می شود. اغلب اوقات ، این اولین تعامل ما با یک سازمان است و می تواند بر نحوه درک خدمات مشتری آنها تأثیر بگذارد. اما این سلام مفید به ندرت توسط یک انسان داده می شود. تقریباً همیشه یک چت بات است.

بنابراین ما در یک صفحه هستیم: چت بات ها مبتنی بر متن هستند (Emoji ها را به عنوان متن می شماریم) و برای کار در یک برنامه یک منظوره (مانند Slack ، WhatsApp ، Facebook Messenger یا یک وب سایت) طراحی شده اند. همچنین دستیارهای مجازی نیز وجود دارد (مانند الکسای آمازون) که بصورت صوتی فعال می شوند و به طور کلی به یک دستگاه تلفن همراه متصل می شوند.

ما با صفحه کلید QWERTY (یا AZERTI) بسیار راحت بوده ایم و شاید فراموش کرده باشیم که آنها برای کاهش سرعت انسان طراحی شده اند (زیرا ما خیلی سریع تایپ می کنیم). ربات ها می توانند تعامل ما با نرم افزار را آسان کنند تا در هنگام پردازش معامله یا تصمیم گیری ما را به مسیر سریع منتقل کنیم.

امروزه شرکتهایی مانند رباتهای صوتی را در نرم افزارهای تجاری گنجانده اند تا در انجام کارهایی مانند توصیه به تأمین کنندگان ، تهیه گزارش هزینه ها – حتی توصیه به فاکتورهای پرداخت اول – به آنها کمک کنند. دیگر لازم نیست دوبار کلیک یا ضربه بزنیم. ما یک س askال می پرسیم و پاسخ فوری می گیریم.

رباتها می توانند Mundane را خودکار کنند

به زودی می بینید که ربات ها به سازمان کمک می کنند تا دوره سرعت شما بسته شود ، بودجه ها را مدیریت کرده و پیش بینی مالی را انجام دهد. شما از این دستیارهای هوشمند برای از بین بردن اضافه کاری در کارهایی که قبلاً توسط افراد انجام شده استفاده می کنید ، تیم خود را آزاد می کنید تا از دانش و تجربه آنها برای ارائه بینش و تصمیم گیری بهتر در کل تجارت استفاده کند. به عنوان مثال تصور کنید که می توانید بپرسید “وضعیت اعتبار مشتری X چگونه است؟” و دریافت پاسخ بلافاصله

یا به این فکر کنید که چه زمانی شرکت شما استخدام جدیدی انجام می دهد. آن شخص به لپ تاپ احتیاج دارد. در آینده نزدیک ، تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که بگویند: “من به یک لپ تاپ نیاز دارم.” ربات صوتی مشخصات کارمند را بررسی می کند و با چیزی مانند “کارمندانی که عملکرد شغلی شما را انجام می دهند معمولاً این لپ تاپ را انتخاب می کنند” پاسخ می دهد.

ربات بعدی ممکن است یکی دیگر از لوازم جانبی مورد نیاز لپ تاپ را پیشنهاد کند و استخدام جدید می گوید: “عالی است ، اجازه دهید لپ تاپ و دو لوازم جانبی را که توصیه می کنید خریداری کنم.” معامله به طور خودکار انجام می شود ، ربات سفارش خرید ایجاد می کند ، تأییدهای مورد نیاز را مدیریت می کند و به کارمند جدید تاریخ ورود لپ تاپ مشاوره می دهد. عملکردی که می تواند ساعت ها مصرف کند فقط چند دقیقه طول می کشد.

در بخشهای مالی ، رباتها می توانند عملکردهای مشابهی را انجام دهند تا فرآیندهای تکراری را که ساعتها کارمند مصرف می کنند را به طور خودکار انجام دهند که می تواند بهتر برای کارهای سطح بالاتر مانند تصمیم گیری سریعتر و طراحی یک استراتژی جدید مالی صرف شود.

رباتها می توانند پاسخ فوری و آگاهانه به س likeالی مانند “امسال چه مقدار هزینه سفر و هزینه کرده ایم” ارائه دهند. سپس ، یک مدیر می تواند بلافاصله تشخیص دهد که آیا بودجه ای برای ارسال کارمندان به یک کنفرانس خارج از کشور وجود دارد یا خیر.

چندی پیش دریافت بینش از داده های مالی یک کار عظیم بود که نیاز به ساعت ، اگر نه روز ، از زمان یک تحلیلگر مالی نداشت. با استفاده از ربات های گفتگوی هوشمند و ربات های صوتی ، می توان از داده های مالی بی درنگ و بدون اضافه بار اطلاعات ، این بینش ها را به دست آورد.

آینده دارایی اینجاست

ما انتظار داریم که رباتها به زودی بتوانند کل تعطیلات مالی را به طور خودکار انجام دهند ، فقط در صورت بروز یک استثنا از انسان می خواهند که وارد عمل شود. به طور فزاینده ای ، کارمندان امور مالی از انجام کارهای محرمانه رهایی می یابند ، و می توانند وقت خود را صرف کارهایی واقعا چالش برانگیز و مهم کنند.

این فقط از نظر داشتن ذهنیت بیشتر که روی استراتژی مالی طولانی مدت کار می کند خوب نیست. همچنین برای مشغول نگه داشتن ، به چالش کشیدن و اشتیاق کارمندان در کار مناسب است. ربات های هوشمند بخش مهمی در آزادسازی قدرت افراد سازمان برای انجام کارهای شگفت انگیز خواهند بود.

(نویسنده معاون گروه Oracle ERP EPM بازاریابی محصولات است)