CBSE CTET جولای 2023 ثبت نام: CBSE CTET جولای 2023: ثبت نام در ctet.nic.in آغاز می شود، واجد شرایط بودن و فرآیند درخواست را بررسی کنید

هیئت مرکزی آموزش متوسطه (CBSE) روند ثبت نام برای جلسه در ماه جولای را آغاز کرده است. CBSE CTET ژوئیه 2023 هفدهمین نسخه از آزمون مرکزی واجد شرایط بودن معلمان است.

داوطلبانی که مایل به حضور در آزمون ورودی هستند می توانند تا 26 اردیبهشت اقدام کنند. فرم های درخواست در وب سایت رسمی آزمون صلاحیت معلم مرکزی ctet.nic.in موجود است.

در حالی که آخرین تاریخ ارسال فرم درخواست 26 می است، داوطلبان می توانند هزینه درخواست را تا 27 می 2023 پرداخت کنند.
طبق اطلاعیه رسمی منتشر شده توسط CBSE، روند درخواست آنلاین از تاریخ 27-04-2023 (پنجشنبه) به بعد آغاز می شود و آخرین مهلت ارسال درخواست آنلاین 26-05-2023 (جمعه) تا ساعت 23:59 می باشد. .
با این حال، هزینه درخواست حداکثر تا 27-05-2023 (شنبه) قبل از ساعت 15:30 قابل پرداخت است.

CBSE CTET جولای 2023: مراحل ثبت نام در آزمون ورودی

مرحله 1. به وب سایت رسمی ctet.nic.in بروید
مرحله 2: در صفحه اصلی، روی پیوند ثبت نام CTET ژوئیه 2023 کلیک کنید
مرحله 3: یک برگه جدید ظاهر می شود. مشخصات مورد نیاز خود را وارد کنید
مرحله چهارم: پس از پر کردن فرم درخواست، نحوه پرداخت را بررسی کرده و مبلغ را پرداخت کنید.
مرحله 5: روی ارسال کلیک کنید و صفحه تایید را برای مراجعات بعدی دانلود کنید.

CBSE CTET جولای 2023: معیارهای واجد شرایط بودن

داوطلبانی که با حداقل 45 درصد، فارغ التحصیلی را با 50 درصد و پس از فارغ التحصیلی را با 55 درصد تایید کرده اند، واجد شرایط CTET 2023 هستند.

CBSE CTET ژوئیه 2023: الگوی امتحان

آزمون صلاحیت معلم مرکزی شامل دو مقاله است: مقاله I برای آن دسته از داوطلبانی است که مایل به آموزش دانش آموزان در کلاس های I تا V هستند و مقاله II برای کسانی است که می خواهند دانش آموزان کلاس های VI تا VIII را آموزش دهند. هر سوال در CTET یک سوال چند گزینه ای (MCQ) با چهار پاسخ ممکن است که تنها یکی از آنها صحیح است.

سوالات متداول

هزینه ثبت نام برای CBSE CTET ژوئیه 2023 چقدر است؟
داوطلبانی که از دسته های عمومی و OBC هستند باید 1000 روپیه برای مقاله I یا II بپردازند. داوطلبانی که برای هر دو مقاله درخواست می دهند باید 1200 روپیه بپردازند. متقاضیان برای دسته بندی های SC، ST، و افراد دارای توانایی های متفاوت، روپیه پرداخت خواهند کرد. 500 برای کاغذ I یا II و برای هر دو مقاله باید روپیه بپردازند. 600.

آخرین تاریخ ثبت نام برای CBSE CTET ژوئیه 2023 چه زمانی است؟
داوطلبان می توانند تا 26 می 2023 برای آزمون صلاحیت معلم مرکزی اقدام کنند.

بیانیه سلب مسئولیت: این محتوا توسط یک شخص ثالث نوشته شده است. نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسندگان / نهادهای مربوطه است و دیدگاه های اقتصادی تایمز (ET) را نمایندگی نمی کند. ET هیچ یک از محتویات خود را تضمین، تضمین یا تأیید نمی کند و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی ندارد. لطفاً تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات و محتوای ارائه شده صحیح، به روز شده و تأیید شده است. ET بدینوسیله از هرگونه و همه ضمانت‌های صریح یا ضمنی مربوط به گزارش و هر محتوای آن سلب مسئولیت می‌کند.