Brexit: انگلیس می گوید مذاکرات تجاری Brexit با اتحادیه اروپا در “هفته گذشته” است

لندن: وزیر امور خارجه انگلیس روز یکشنبه گفت فقط یک هفته به انگلیس و اتحادیه اروپا باقی مانده است تا یک معامله تجاری پس از Brexit را منعقد کنند ، حقوق ماهیگیری مانع اصلی توافق است. در حالی که گفتگوها بین دو طرف در لندن ادامه داشت ، وزیر امور خارجه دومنیک راعب گفت: “من فکر می کنم ما در هفته آخر یا حدود مذاکرات اساسی هستیم.”

انگلیس در اوایل سال جاری اتحادیه اروپا را ترک کرد ، اما در جریان انتقال 11 ماهه به دلیل تلاش دو طرف برای مذاکره در مورد یک معامله تجارت آزاد که از اول ژانویه آغاز می شود ، بخشی از آغوش اقتصادی بلوک 27 کشور باقی ماند.

گفتگوها از اواخر تاریخ اواسط ماه نوامبر گذشته بود که مدت زمان تعیین شده برای توافق در صورت تصویب قانونگذاران در انگلیس و اتحادیه اروپا قبل از پایان سال تعیین شده بود.

با وجود بن بست ، راآب به اسکای نیوز گفت که “باید معامله ای انجام شود.” وی گفت دو طرف در زمینه های “شرایط بازی برابر” پیشرفت کرده اند – استاندارد هایی که انگلیس برای صادرات به اتحادیه اروپا باید داشته باشد.

به نظر می رسد بزرگترین مانع ماهی ، بخشی کوچک از اقتصاد با اهمیت نمادین بیش از حد برای کشورهای دریایی اروپا باشد. کشورهای اتحادیه اروپا می خواهند قایق های آنها بتوانند در آبهای انگلیس ماهیگیری کنند ، در حالی که انگلیس اصرار دارد که باید دسترسی و سهمیه ها را کنترل کند.

راآب گفت: “در مورد شیلات ، یک نکته اساسی وجود دارد: با ترک انتقال ، ما یک کشور ساحلی مستقل هستیم و باید بتوانیم آب های خود را کنترل کنیم.”

میشل بارنیه ، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا ، که در آخر هفته با همتای انگلیسی خود ، دیوید فراست دیدار کرد ، گفته است که “اختلافات قابل توجهی” وجود دارد.

اگر معامله ای انجام نشود ، با اعمال تعرفه ها و موانع دیگر در تجارت انگلیس و اتحادیه اروپا ، روز سال نو اختلالات بزرگی به وجود خواهد آورد. این به هر دو طرف آسیب خواهد رساند ، اما بیشتر از همه بار بر دوش انگلیس است که تقریبا نیمی از تجارت خود را با اتحادیه اروپا انجام می دهد.