bjp: ماماتا بانرجی در نظرسنجی‌های لوک سبها، نامزد واحد اپوزیسیون را علیه BJP پیشنهاد می‌کند.

کلکته: ماماتا بانرجی، وزیر ارشد بنگال غربی گفته است که احزاب مخالف باید متحدانه با BJP در انتخابات سال آینده لوک سبها با معرفی نامزدهای مشترک در هر یک از 543 حوزه انتخابیه مبارزه کنند. بنرجی گفت که هر حزب باید در سنگرهای مربوط به خود که توسط سایر احزاب مخالف حمایت می شود، مبارزه کند.

کنگره تمام هندوستان ترینامول و حزب Aam Aadmi، اتفاقاً در گوا، گجرات، هیماچال و برخی از ایالت‌های دیگر که کنگره درگیر درگیری تن به تن با BJP در طول رای‌گیری مجمع بود، نامزدهایی را معرفی کرده بودند.

بنرجی روز جمعه در شمشرگنج گفت: “من از همه احزاب مخالف می‌خواهم تا قبل از انتخابات مجلس شورای اسلامی علیه BJP متحد شوند. ما باید یک به یک با BJP مبارزه کنیم تا آن را شکست دهیم. از مناطقی که پایگاه قوی دارید بجنگید.” او برای مخالفت با هم در انتخابات آزاد بود.

بانرجی این موضوع را در دیدار اخیر خود با نیتیش کومار، رئیس هیئت مدیره بیهار که با او در کلکته ملاقات کرد، بحث کرده بود. او پیشنهاد داده بود تا در این مورد با احزاب مخالف تشکیل جلسه دهد. او همچنین با آخیلش یاداو، رئیس حزب سامجوادی در کلکته و با نوین پاتانائیک، وزیر ارشد اودیشا در بوبانشوار با همین دستور جلسه ملاقات کرد.

“BJP آژانس های مرکزی مانند ED و CBI را می فرستد و رهبران آن از مقامات می خواهند پرونده های جعلی ایجاد کنند و آنها را بدگویی کنند. BJP نباید اینگونه کشور را بدنام کند.”