bjp: انتخابات کارناتاکا 2023: یوگی UP CM برای مبارزات انتخاباتی نامزد BJP آر آشوکا

انتظار می‌رود یوگی آدیتیانات، وزیر ارشد اوتار پرادش، یکی از رهبران ستاره حزب بهاراتیا جاناتا (BJP) برای این نامزد در کارناتاکا که دارای نظرسنجی است کمپین کند.

به گفته منابع حزب، انتظار می رود UP CM Yogi یک تجمع عمومی در حمایت از نامزد BJP از کرسی کاناکپورا برگزار کند.

آنها گفتند که یوگی احتمالاً چندین تجمع عمومی به نفع نامزدهای BJP برگزار خواهد کرد. با این حال تاریخ مشابهی هنوز تایید نشده است.

BJP وزیر درآمد، آر آشوکا را از کاناکپورا و همچنین از کرسی‌های مجلس پادماناباناگر به خدمت گرفته است.

آر آشوکا نماینده Padmanabhanagar است و چندین بار از آنجا برنده شده است. او یکی از تاثیرگذارترین رهبران است و در میان جامعه ووکالیگا محبوبیت دارد.

آر آشوکا ضمن تایید بازدید سی ام یوگی از حوزه انتخابیه برای مبارزات انتخاباتی، گفت: “یوگی آدیتیانات در جامعه ووکالیگا بسیار محبوب است و حضور او پیروزی BJP را تضمین می کند.”

آر آشوکا در حالی که با ANI صحبت می کرد، گفت: “دفعه گذشته، BJP تنها 6000 رای در کرسی کاناکپورا به دست آورد، اما در این انتخابات، BJP پیروز خواهد شد.” آر آشوکا برای انتخابات کارناتاکا در هر دو حوزه انتخاباتی مبارزه می کند، با رای دهندگان ملاقات می کند و از آنها درخواست می کند که به نفع BJP رای دهند.

در حالی که رئیس کمیته کنگره کارناتاکا پرادش (KPCC) DK Shivakumar از حوزه انتخابیه کاناکاپورا با آر آشوکا رقابت خواهد کرد.

او گفت: “دعواهای زیادی در داخل کنگره وجود داشت. هرگاه سیددارامایا در انتخابات شرکت می کند و می خواهد وزیر ارشد شود، رهبران مخالف خود را مانند دی کی شیواکومار شکست می دهد.”

او می‌گوید: «بعد از بیان اظهارات تحقیرآمیز درباره جامعه لینگایات و لینگایات، وزیران ارشد، اکثر نامزدهای حزب کنگره در انتخابات شکست می‌خوردند. در سال 2019، راهول گاندی در مورد نام خانوادگی مودی اظهارنظرهای ناپسندی کرده بود و کنگره در انتخابات شکست خورد. اضافه.

دی کی شیواکومار، رهبر کنگره، از کرسی مجلس کاناکپورا در این نظرسنجی رقابت می کند. کارناتاکا در تاریخ 10 می به رای گیری مجمع می رود و شمارش آرا در 13 می انجام می شود.