BJP ، وزرای مرکزی دستگیری آرناب گوسوامی را مورد انتقاد قرار دادند. کنگره واكنش را «خشم گزینشی» عنوان كرد

دهلی نو | بمبئی: وزرای کابینه اتحادیه و رهبران BJP دستگیری آرناب گوسوامی سردبیر تلویزیون جمهوری را توسط پلیس ماهاراشترا در پرونده دو ساله خودکشی انتحاری محکوم کردند و آن را “حمله به آزادی مطبوعات” خواندند.

کنگره ، که بخشی از اتحاد حاکم در ماهاراشترا است ، واکنش BJP را “خشم انتخابی” خواند و پرسید که چرا این حزب در مورد دستگیری روزنامه نگاران در UP تحت حاکمیت BJP به دلیل گزارش های خبری انتقادی خود از دولت سکوت کرده است. ارگانهای رسانه ای مانند انجمن پخش کنندگان اخبار و انجمن ویراستاران خواستار رعایت انصاف در این تحقیق شدند و “شیوه دستگیری گوسوامی” را محکوم کردند.

آمیت شاه ، وزیر داخلی اتحادیه گفت که کنگره و متحدانش بار دیگر دموکراسی را شرمنده کردند. وزیر I&B پراکاش جاوادکار ، وزیر امور خارجه S Jaishankar ، وزیر دارایی Nirmala Sitharaman ، وزیر راه آهن Piyush Goyal ، وزیر IT Ravi Shankar Prasad و وزیر توسعه زنان و کودک Smriti Irani نیز در توئیتی این دستگیری را محکوم کردند.

جگات پراکاش نادا ، رئیس BJP ، در توئیتی گفت که این دستگیری به دستور رئیس جمهور کنگره سونیا گاندی و پسرش راهول گاندی صورت گرفته است.

Supriya Shrinate کنگره گفت که “این قانون مسیر خود را طی خواهد کرد” و گفت هیچ “فرد بی گناهی مجازات نخواهد شد”. آنیل دشموخ ، وزیر داخله ماهاراشترا گفت که این دستگیری “طبق قانون” انجام شده است.

ارگان پخش کننده گفت اگرچه با نوع روزنامه نگاری گوسوامی موافق نیست ، اما “اقدام تلافی جویانه توسط مقامات” را تقبیح کرد.