Atmanirbhar 3.0: تقاضا برای فولاد و سیمان رو به افزایش است

بمبئی: تقاضا برای فولاد و سیمان ، دو بخش متمرکز بر سرمایه که زیرساخت های فیزیکی دارند ، قرار است افزایش یابد زیرا خانه های شهری در بازارهای املاک و مستغلات و مقرون به صرفه به عنوان ذینفعان اصلی تمایل مجدد هند به دستیابی به خوداتکایی صنعتی ظاهر می شوند.

معاون ارشد رتبه بندی ICRA (سیمان) سبیاساچی مجومدار گفت: “بخش های مسکن شهری ، مسکن ارزان قیمت و زیرساخت ها حدود 60٪ از کل تقاضای سیمان را تشکیل می دهند.” “تمرکز بر بخش های مسکن و زیرساخت ها در بسته محرک به احتمال زیاد تقاضای سیمان را در کوتاه مدت پشتیبانی می کند.”

نیرما کالا سایتارامان ، وزیر دارایی ، هزینه اضافی 18000 کرور روپیه را اعلام کرد که از طریق تخصیص اضافی و منابع بودجه اضافی ، بیش از پیش بینی بودجه 21-20-2020 برای نخست وزیر آواس یوژانا اوربان (PMAY-U) تأمین می شود.

مدیر عامل شرکت تاتا استیل ، تلویزیون نارندران ، گفت: “اعلام بسته 12 مرحله ای امروز توسط وزیر دارایی کمک زیادی به بهبود اقتصادی خواهد کرد … تأثیر پایین دست در بخشهایی مانند فولاد و سیمان می تواند قابل توجهی پیش رود.”

دولت همچنین تخفیف مالیات بر درآمد را برای خریداران اولین بار در خانه هایی که تا 30 ژوئن 2021 تا 2 کرور هزینه دارند اعلام کرده است.

مجومدار ایكرا گفت: “اختصاص 6000 کرور سرمایه گذاری سهام در سیستم عامل بدهی صندوق های سرمایه گذاری زیرساخت های ملی برای تأمین اعتبار پروژه های زیربنایی ، تقاضای سیمان را در میان مدت و بلند مدت پشتیبانی می کند.”

ایشا چوداری ، مدیر تحقیقات CRISIL ، گفت که این اقدام در یک فرصت مناسب انجام می شود زیرا کیپکس دولت مرکزی در نیمه اول این سال مالی 12 درصد منقبض شده بود.

چوداری افزود: “ساختارهای PMAY-Urban ، که در نیمه اول کاهش یافته بود ، همچنین بیش از 40 واحد لک در انتظار آزاد شدن بودجه پس از مدت زمان تحریم آنها سریع تر خواهد شد.”

با این حال ، تحلیلگران همچنین گفتند که به موقع بودن این اقدامات محرک همچنان مهم است.

Chaudhary از Crisil گفت: “رهاسازی به موقع یک امر مهم قابل کنترل است ، که می تواند تقاضا برای سیمان و فولاد را در نیمه دوم این سال تغییر دهد.”

جیانتا روی ، معاون ارشد رئیس ایکرا در زمینه ردیابی بخش فولاد ، گفت: “به طور فزاینده ، این قطعاً برای تقاضای فولاد مثبت است. این منجر به پیگیری سریع چندین پروژه خواهد شد که تقاضای افزایشی را ایجاد می کند. با این حال ، زمان اجرای آن بسیار مهم است.” .

این یک روز پس از آنکه هیئت دولت طرح مشوق های مرتبط با تولید (PLI) را به ارزش 6322 کرور تمدید کرد ، اتفاق می افتد. بخش فولاد هند گفت PLI سرمایه گذاری ها و تولید بیشتر را در بخش فولاد ویژه ایجاد می کند.

VR شارما ، مدیر عامل JSPL ، گفت: “بودجه اضافی 10200 کروری برای هزینه های سرمایه ای و صنعتی ، اقتصاد را به خصوص در زمینه تولید تجهیزات دفاعی داخلی و پروژه های مادون قرمز پر خواهد کرد.”