ansal: ED کاوش API Ansal را شروع می‌کند و جزئیات را در روز پنجشنبه جستجو می‌کند

به گفته افراد آگاه از توسعه، اداره اجرا (ED) تحقیقاتی را در مورد توسعه‌دهنده املاک و مستغلات Ansal API آغاز کرده است و به دنبال اطلاعات در مورد یکی از پروژه‌های این شرکت در Gurgaon در روز پنجشنبه است.

آنها گفتند که آژانس Nodal که وظیفه بررسی تخلفات تحت قانون جلوگیری از پولشویی (PMLA) را بر عهده دارد، تحقیقاتی را بر اساس شکایاتی که در پروژه شهرک Ansal API در لاکنو ظاهر شد، آغاز کرد.

تنظیم‌کننده املاک و مستغلات اوتار پرادش بر اساس گزارش یک حسابرس خارجی پزشکی قانونی، از Ansal API برای انحراف بودجه 600 کرور روپیه در پروژه Lucknow در سال 2019 هزینه کرده بود.

به گفته مقامات، پیش از این، ED همچنین از سازمان تنظیم مقررات املاک و مستغلات UP و پلیس Lucknow درخواست کرده بود.

پراناو انسال، مروج API Ansal، گفت: “مقامات اداره اجرا به دفاتر چندین سازنده مانند M3M، IREO، KRISH و دیگران آمدند، که مطمئنم جزئیات آنها را دارید، در مورد برخی از سوالات معمولی که به آنها ارائه شده است.”

انسال شرکتش را در مورد هرگونه تخلف اقتصادی رد کرد.

انسال گفت: “این هیچ ربطی به شکایت جناح جرایم اقتصادی ندارد. مستعمره ما در گرگان آماده است و بیش از 1000 ساکن دارد. به تمام سوالات آنها پاسخ داده شد.” به طور جداگانه، ED دارایی هایی به ارزش 1300 کرور روپیه را در یک پولشویی ضمیمه کرده است. پرونده ای علیه گروه IREO بر اساس گزارش Times of India به تاریخ 11 مه، گروه M3M زیر لنز ED بوده است. هندوستان تایمز در 13 ژوئیه 2019 گزارش داد که دفاتر گروه کریش در ارتباط با تحقیقات اداره مرکزی تحقیقات مورد حمله قرار گرفتند.

Ansal API در 16 نوامبر 2022 برای رسیدگی به ورشکستگی پذیرفته شد. Ashwani Kumar Singla، یکی از مقامات سابق بانک دولتی Patiala، توسط دادگاه ملی حقوق شرکت به عنوان متخصص حل و فصل شرکت منصوب شده است.