amavasya: Vaishakh Amavasya 2023: تاریخ، زمان و موارد دیگر

Vaishakh Amavasya که در ماه Vaisakha (آوریل / مه در تقویم میلادی) قرار دارد، جایگاه مهمی در مذهب هندو دارد. امسال، وایشاخ آماواسیا در روز چهارشنبه، 19 آوریل 2023 رخ خواهد داد. تیت یا زمان بندی آماواسیا از ساعت 11:23 صبح روز 19 آوریل 2023 آغاز می شود و در ساعت 09:41 صبح روز 20 آوریل 2023 به پایان می رسد.

علاوه بر این، در 20 آوریل 2023، اولین خورشید گرفتگی سال رخ خواهد داد که از ساعت 7:04 صبح تا 12:29 بعد از ظهر به وقت IST ادامه خواهد داشت. این خورشید گرفتگی جزئی خواهد بود که فقط از مناطق خاصی در سیدنی استرالیا قابل مشاهده است.

آماواسیا در فرهنگ هندو به روز ماه نو اشاره دارد و روزی فرخنده برای مناسک و اعمال مذهبی مختلف در نظر گرفته می شود. اهمیت زیادی دارد و چندین مزیت در ارتباط با این روز وجود دارد:

روزی فرخنده برای احترام به اجداد و طلب راهنمایی و برکت آنهاست.

بهترین زمان برای پاکسازی جسمی، روحی و روانی است.

اعتقاد بر این است که اهدای غذا، لباس یا سایر اقلام ضروری به نیازمندان در این روز برکت و کارما مثبت به همراه دارد.

این زمان ایده آل برای اعمال معنوی مانند مدیتیشن، یوگا، خواندن مانترا و دعا است. مشاهده Vaishah Amavasya می تواند آرامش، رفاه و رشد معنوی را برای افراد به ارمغان بیاورد.

سوالات متداول

Q1: Vaishak Amavasya 2023 چه زمانی است؟
A: Vaishah Amavasya 2023 در روز پنجشنبه، 20 آوریل 2023 است.

س 2: اهمیت وایشاخ آماواسیا چیست؟
ج: وایشاخ آماواسیا روز مهمی برای اجرای تارپانم، آیینی برای ادای احترام به اجداد محسوب می شود. اعتقاد بر این است که انجام تارپنم در این روز می تواند برکات نیاکان را به همراه داشته باشد و در برآورده شدن خواسته ها کمک کند.

بیانیه سلب مسئولیت: این محتوا توسط یک شخص ثالث نوشته شده است. نظرات بیان شده در اینجا نظرات نویسندگان / نهادهای مربوطه است و دیدگاه های اقتصادی تایمز (ET) را نمایندگی نمی کند. ET هیچ یک از محتویات خود را تضمین، تضمین یا تأیید نمی کند و به هیچ وجه در قبال آنها مسئولیتی ندارد. لطفاً تمام اقدامات لازم را انجام دهید تا مطمئن شوید که اطلاعات و محتوای ارائه شده صحیح، به روز شده و تأیید شده است. بدینوسیله ET از هرگونه ضمانت نامه صریح یا ضمنی مربوط به گزارش و هر محتوای آن سلب مسئولیت می کند.