Alibag مقصد WFH مخلوط WFH برای بمبئیکارهای پاشنه دار در این همه گیر است

وقتی کلانشهر برای آنها بیش از حد شود ، بمبئیکارها خواب سواحل علی باگ را می بینند.

هنگامی که شهر در طی شیوع بیماری کوید -19 شروع به بستن آنها کرد ، برخی از بمبئیکارهای خوب پاشنه پا ، با کار و خانواده ، به مناطق آرام شهر ساحلی گریختند.

در ماه آگوست ، هنگامی که ویروس کرونا ویروس شهروندان وحشت زده را به داخل خانه سوق داد ، آائوش آگراوال ، که در خانه خود در وورلی شیر می خورد ، پیش رفت و یک خانه پنج خوابه در اواس ، علی باگ خرید. بنیانگذار 31 ساله رستوران های زنجیره ای چینی ووک (که قبلاً به آن ووک اکسپرس می گفتند) می گوید: “من دوست دارم در حباب هایم باشم و این مکان همین پیشنهاد را می دهد.

او کار خود را جلب می کند – او 35 رستوران در سراسر بمبئی و پونا دارد – از وسعت 2.5 هکتار در شهر ساحلی ، در حالی که کودک دو ساله اش در باغ بازی می کند. “در اینجا من می توانم با طبیعت زندگی کنم در حالی که مراقب امنیت و راحتی باشم. من در حال تعادل بین کار و اوقات فراغت هستم ، ”می گوید Agrawal ، که از ماه آگوست بیشتر از بمبئی در Alibag گذرانده است.

alibag6

علی باگ – در حدود 100 کیلومتری بمبئی – شهری ساحلی در منطقه Raigad در ماهاراشترا است. تا زمانی که Covid-19 حمله کرد ، این یک مقصد آخر هفته یا خانه دوم بمبئیکارهای شیک بود. اکنون ، این یک کار از پناهگاه های خانگی است – با آسایش موجودات و سواحل بکر ، Wi-Fi و تکه های سبز – برای کارآفرینان و حرفه ای ها ، که در حال تغییر پایه هستند ، برای زندگی و کار در مناطق طولانی در آنجا. این امر به شما کمک می کند که هیچ دفاتر برای ورود روزمره یا مدارس برای فرستادن کودکان به آنها وجود ندارد. Alibag خانه اصلی آنها در همه گیر است.

رستوران دار Gauri Devidayal ، مدیر موسس The Table ، می گوید: “من الان تقریباً در Alibag زندگی می کنم.” او در ماه اوت با خانواده اش به خانه دو هکتاری آنها در ساساوانه ، حدود 10 دقیقه با اسکله ماندوا ، نقل مکان کرد. “با همکاری Alibag ، من توانسته ام تجارت تحویل مواد غذایی خود را ساده کنم. اگر کسی در علی باگ خانه دارد ، پس نیازی به زندگی در بمبئی نیست. این بدون فکر است. کیفیت زندگی مهم است. ” به غیر از Miss T ، Iktara و Mag St Bread Co Devidayal ، رستوران های بمبئی مانند مکزیک باکس ، آمریکانو و سواتی روزانه غذا را به مشتریان خود در Alibag تحویل می دهند.

alibag1

Gauri Devidayal ، 39 ساله ، بنیانگذار ، میز

رستوران های Devidayal غذاهای جنوب شرقی آسیا ، پخت و پیتزا را به شهر حمل می کنند ، در حالی که وی برای صرف غذاخوری های بمبئی در مزارع خود اسفناج ، کلم پیچ ، گوجه گیلاس و کلم بروکلی پرورش می دهد. “ما خانه را به گونه ای تنظیم کرده ایم که به سختی مجبور به ترک آن هستیم – به جز پیاده روی در ساحل.” تنها نگرانی او این است که وقتی دختر هفت ساله اش باید به مدرسه بمبئی برود.

با طولانی شدن مدت اقامت در Alibag ، خانه ها در حال بازسازی و نوسازی هستند و محوطه ها نیز محوطه سازی می شوند. به عنوان مثال ، آگراوال در حال افزودن درختان میوه و گیاهان گلدار به باغ خود و ایجاد جامعه كوچكی از همسایگان است.

بهارات دفتری ، بنیانگذار Bharat Serums & Vaccines ، در حال بازسازی خانه خود است. دفتری حداقل سه ماه از شش ماه گذشته را در خانه اش در علی باگ گذرانده است. “در اینجا می توانم صبح زود پیاده روی و شنا بروم. همچنین می توانم از پس کارهای دفتری ام برآیم. کجای بمبئی می توان با طبیعت بود و صدای جیرجیرک این همه پرنده را در صبح شنید؟ ” از دفتری ، که سال گذشته اکثر سهام Bharat Serums & Vaccines را به صندوق سهام خصوصی Advent International مستقر در ایالات متحده فروخت ، می پرسد.

alibag4

دفتری ، مانند بسیاری دیگر ، کشتی رول اند رول (ro-ro) را که به تازگی راه اندازی شده است می برد تا بین علی باگ و بمبئی پرواز کند. او می گوید که سفر از خانه اش در کافه رژه ، بمبئی ، تا خانه های ییلاقی خود در نزدیکی ماندوا فقط یک ساعت و نیم طول می کشد.

کشتی ro-ro که توسط M2M Ferries راه اندازی شده است ، سفر به Alibag را برای بمبئیکارها سریعتر و راحت تر کرده است. اگرچه یک سفر جاده ای ممکن است چهار ساعت طول بکشد ، این فقط یک ساعت سواری است. مردم می توانند از اسکله کشتی Mazgaon در بمبئی سوار ماشین های خود شوند و در اسکله Mandwa در Alibag غلت بزنند.

“Alibag خانه دوم بسیاری از مردم بود. با این حال ، با بیماری همه گیر ، اولین خانه ای که آنها از شهر فرار کردند تا از ویروس دور شوند ، تبدیل شد. »Aashim Mongia ، مدیر M2M Ferries می گوید.

alibag2

alibag3

از جمله کسانی که برای مدت طولانی حضور در WFH به Alibag نقل مکان کرده اند ، زوج تجاری Atul و Gayatri Ruia ، وکیل دادگاه عالی روحان شاه ، Zaheer Khan مدیر عامل گروه DeRisq و Rohit Deshpande ، مدیر IEEC Power Electronics هستند.

ظاهر خان 47 ساله ، حدود هشت ماه است که با خانواده اش در ویلای آنها در آواس اقامت دارد. او می گوید ، دو پسر او اغلب سقوط می کنند. او می گوید: “فضای باز ، احساس آزادی و فضای کار بی نظیر همه برای من خوب کار کرده است.”

کارل ایرانی ، بنیانگذار Palmore Luxury Developers ، در چند ماه گذشته چندین ویلای آماده برای فروش در محدوده قیمت `6-21 کرور ‘فروخته است. وی می گوید ، “Alibag از افرادی كه خانه دوم خود را در آنجا دارند به سراغ افرادی رفته است كه می خواهند خانه ای اولیه با تمام قابلیت اتصال و كارایی كه خانه ها یا دفاتر آنها در بمبئی فراهم می كند ، داشته باشند.” ایرانی می گوید بیشتر خریداران اخیر در محدوده سنی 30-50 سال هستند.

اگر خانه ای در علی باگ ندارید ، خانه ای اجاره می کنید. آژانس املاک و مستغلات Rahul Seth طی چند ماه گذشته با حدود 100 خانه معامله کرده است. وی می گوید بسیاری از خانواده های تجاری ویلاهای خود را در ماندوا و آواس رها کرده اند. “چنین ویلاهایی فیل سفید هستند که هزینه نگهداری آنها بین 1 تا 7 روپیه سالانه است. اجاره یک کانال درآمد جدید است در زمانی که درآمد ناشی از Covid-19 کاهش یافته است. ”

پراناو مهشواری ، بنیانگذار اتاق های ویستا ، که دارای بیش از 20 املاک در علی باگ است ، می گوید طول اقامت و اجاره به طور متوسط ​​طی چند ماه گذشته افزایش یافته است. “اوایل ، خانه های ما فقط 10-12 شب اشغال در یک ماه را می دیدند. اکنون شاهد اشغال 22-25 شب در ماه هستیم. نرخ ها 20 درصد افزایش داشته است. ”مهشواری می گوید. او می گوید تقاضای باقیمانده زیادی وجود دارد. “اگرچه ممکن است به سطح قبل از Covid برگردیم ، تقاضای پایدار آن را برطرف خواهد کرد.”

لنا موخی ، صاحب خانه ساحلی انبه ، دو هتل بوتیک خود را به پنج ویلا تغییر داده است زیرا وی احساس می کند ویلاها بیشترین درخواست را در هنگام همه گیری دارند ، از آنجا که تمام خانواده ها می خواهند به خانه ای دور از خانه منتقل شوند.

به گفته ست ، یک خانواده تجاری جنوب بمبئی ، یک ویلای شش اتاقه در ماندوا را با هزینه ای 15 ماهانه اجاره داده است. آنها در ماه مارس وارد شدند و شش ماه از آنجا کار کردند.

alibag7

با افتتاح سرویس کشتی ، اجاره و قیمت املاک و مستغلات افزایش یافته است. “ویلاهای لوکس با پنج و شش اتاق خواب که قبلاً هر شب 40 تا 45 هزار روپیه هزینه داشتند ، اکنون به اضافه 60 هزار روپیه است. قیمت خانه های ییلاقی که با قیمت 9 تا 11 کرور فروخته می شدند اکنون 12 تا 15 کرور است. 1 آپارتمان BHK ، که در طی همه گیر شدن اتفاق افتاده است ، با قیمت 60 روپیه فروخته می شود. از آنجا که بسیاری از قطعات زمینی در منطقه تنظیم ساحل قرار می گیرند و نمی توانند برای توسعه استفاده شوند ، تقاضا از عرضه پیشی می گیرد. باه سکران می گوید ، قیمت زمین های مزرعه ای حدود 10 تا 12 کرور روپیه از 8 تا 10 کرور در سال افزایش یافته است.

در آن زمان که بسیاری از هتل ها جالب توجه هستند ، Alibag روند صعودی را دنبال می کند. اقامت در حال تبدیل شدن به یک جمعیت برای هتل ها است. ویشال جموار ، مدیر کل Radisson Blu Resort & Spa در Alibag ، با 50 درصد اشغال در ماه اکتبر ، بسیار خوشحال شد. این فقط یک افت کوچک از اشغال 56٪ اکتبر گذشته بود. “و این به رغم این واقعیت است که ما به دلیل هنجارهای فاصله اجتماعی و سایر محدودیت های Covid-19 در ماه اکتبر رزروهای گروهی زیادی نداشته ایم. در ماه نوامبر نیز شاهد یک وانت سالم بودیم و انتظار داریم ماه را با حدود 70 درصد اشغال تعطیل کنیم. در هفته دیوالی نیز شاهد یک جابجایی مهم از مهمانان بودیم. ”

برای روهیت دشپنده 40 ساله که بیش از 1 کرور برای یک آپارتمان سه خوابه در آواس هزینه کرده است ، این یک خانه برگشت نیز است. Deshpande ، مدیر IEEC Power Electronics ، اهل Raigad است و همیشه مجذوب ساحل Alibag شده است. او آپارتمان را در اکتبر گذشته به عنوان یک تفریح ​​آخر هفته خریداری کرد. معلوم شد که عقب نشینی از همه گیر است. از ماه مارس ، او به همراه خانواده در آنجا اقامت داشت. پسر شش ساله او در کلاس های آنلاین شرکت می کند. او می گوید: “من از آپارتمان در زمان شیوع همه جانبه استفاده كامل كرده ام.” دشپنده که در بوریوالی ، حومه بمبئی اقامت دارد ، می گوید چیزی مثل تنفس هوای تازه ، لذت بردن از غذاهای محلی و انجام کار وجود ندارد.

alibag5

Deshpande می گوید ، نه تنها اتصال 4G بهبود یافته است ، سوپرمارکت ها و غذاخوری های محلی نیز به وجود آمده اند و گزینه های بیشتری را در اختیار مردم قرار می دهند. با این حال ، او می گوید ، علی باگ شلوغ به نظر نمی رسد زیرا 45 کیلومتر از روستاهای ساحلی است. علی باگ به امکانات بهتری احتیاج دارد. “Alibag به بیمارستان های خوب ، تأمین انرژی و آب بهتر و مدارس عالی نیاز دارد. پس از داشتن این موارد ، بسته کامل خواهد شد. در سالهای آینده ، با اتصال مناسب ، Alibag به مقصد جدید بمبئی برای کار و زندگی تبدیل خواهد شد. ” وحشت وحشت ، آنچه بمبئیکارها از هم اکنون فرار می کنند – حومه بمبئی – خواهد بود.