aicc: Karnataka: AICC CM جدید را در روز دوشنبه معرفی می کند، احتمالاً در 18 مه سوگند یاد می کند

حزب قانونگذار کنگره (CLP) در نشست عصر یکشنبه خود در بنگالورو، قطعنامه ای تک خطی را تصویب کرد که تصمیم در مورد انتخاب رهبر جدید خود را به رئیس AICC، مالیکارجونا خارگ، واگذار کرد.

منابع در این حزب به ET گفتند که AICC نام رئیس جدید کارناتاکا را روز دوشنبه در دهلی اعلام خواهد کرد و مراسم تحلیف دولت جدید در 18 مه برگزار خواهد شد.

در این قطعنامه آمده است: «حزب قانونگذار کنگره به اتفاق آرا تصمیم می‌گیرد که رئیس AICC بدینوسیله اختیار دارد تا رهبر جدید حزب قانونگذار کنگره را منصوب کند».

CLP با حضور سه ناظر AICC به رهبری سوشیلکومار شینده، وزیر سابق ماهاراشترا و دبیران کل AICC، KC Venugopal و Randeep Singh Surjewala تشکیل جلسه داد.

دی کی شیواکومار، رئیس کمیته کنگره کارناتاکا پرادش (KPCC) قطعنامه را خواند که توسط سیددارامایا، رهبر ارشد، تصویب شد.

رهبران همچنین قطعنامه ای دو صفحه ای را قرائت کردند که در آن از 6.5 کرور کانادیگاس به خاطر ایمانشان به آن و دادن یک مأموریت قاطع به آن تشکر کرد. همچنین از خارگه، سونیا گاندی، راهول گاندی و پریانکا گاندی برای تلاش‌های کمپین‌شان تشکر کرد. در این قطعنامه با تکرار بیانیه‌های رهبران ملی در روز شنبه آمده است: «ما به ضمانت‌های 5 گانه کنگره به عنوان وعده جدی خود به مردم عمل خواهیم کرد».

کنگره که در انتخابات پارلمانی 10 می پیروزی قاطعانه ای را به ثبت رساند، 135 نماینده مجلس نمایندگان خود را در مجمع 224 عضوی خود دارد که بیش از دو برابر BJP است. یک منبع گفت که خارگ ممکن است نظرات خود را با سونیا گاندی و سونیا گاندی به اشتراک بگذارد. تصمیم نهایی را به او بسپارید به گفته منابع، رهبر ارشد، که اهل کالابورگی در کارناتاکا است و پیش از این پست CM را از دست داده است، نمی‌خواهد دیده شود که طرفدار یک رهبر است.

اتفاقا دوشنبه روز تولد رئیس کمیته کنگره کارناتاکا پرادش (KPCC) DK Shivakumar نیز هست.

جیتندرا سینگ، دبیر کل AICC و دیپاک باباریا، دبیر کل سابق AICC، دو ناظر دیگر حاضر در جلسه بودند.

کنگره همچنین از حمایت دو مستقل و MLA تنها از سرودایا کارناتاکا پاکشا برخوردار است.

شیواکومار و سیددارامایا به عنوان معماران اصلی پیروزی خیره کننده ای در نظر گرفته می شوند که کنگره در برابر مبارزات تهاجمی BJP به رهبری نخست وزیر نارندرا مودی در کارناتاکا به ثبت رسانده است.

هر دو شیواکومار (60) و سیددارامایا (75) در مورد تمایل خود به سمت وزیر ارشد آینده کاملاً پر سر و صدا بوده اند و فرماندهی عالی حزب را در تنگنا قرار داده اند. منابع گفتند که این نوع پیروزی قاطع به دلیل حمایتی که حزب از لینگایاها، ووکالیگاها و OBCها و اقلیت ها دریافت کرد امکان پذیر شد، بنابراین حزب باید از نمایندگی مناسب برای همه این جوامع و مناطق در کابینه جدید اطمینان حاصل کند.

تشکیل وزارتخانه ممکن است برای کنگره چالش برانگیز باشد، زیرا باید همه جوامع را به اعتماد کند تا روی حمایت آنها در نظرسنجی لوک سبها که سال آینده برنامه ریزی شده است حساب کنند. این منابع افزودند که BJP 25 کرسی از 28 کرسی کارناتاکا را در اختیار دارد و کنگره مصمم است تا شتاب را برای گرفتن اکثر این کرسی ها حفظ کند.