ai: پنج راه برای موفقیت در دنیای دیجیتال

توسط سانجی سریواستاوا

همزمان با پیشرفت جدی سازمان ها در مسیرهای تحول دیجیتال ، در اینجا پنج گرایش وجود دارد که باید آنها را از ذهن بالا نگه دارد تا توانایی های رقابتی را هدایت کنند.

“تبدیل به عنوان یک سرویس” زمان به ارزش را تسریع می کند. بزرگترین شرکتها برای کمک به تجزیه و تحلیل داده ها ، افزایش کارایی ، پیش بینی رفتارهای مصرف کننده ، کسب بینش رقابتی و تبدیل اساسی عملیات و خدمات اصلی خود ، ابزارهای یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را در سازمان های خود تعبیه کرده اند.

برخی دیگر دریافته اند که زمان و منابعی که برای راه اندازی و راه اندازی لازم است ، تبدیل عملیات آنها در مقیاس را دشوار می کند و نتایج معنی دار و گسترده در سطح شرکت را با سرعت بالا می برد. تبدیل به عنوان یک سرویس به شما این امکان را می دهد تا با هوش مصنوعی ، داده ، ابر ، تحرک و سایر فناوری های دیجیتال با کارهای اساسی و دانش از قبل “پخته شده” دسترسی پیدا کنند. این مدل به آنها کمک می کند تا مزایا را سریعتر درک کنند ، و با سرعت بیشتری ترکیب فناوری خود را در پاسخ به نیازهای در حال رشد مشتری و رقابتی تغییر دهند.

تجربه مشتری میدان جدید نبرد است. رهبران مشاغل تشخیص می دهند که به زودی دو نوع شرکت وجود خواهد داشت: آنهایی که تجربه مشتری (CX) را دوباره تصور می کنند و آنهایی که در نهایت قابلیت های CX زیرگروه آنها را از تجارت خارج می کند. موفقیت CX در عصر دیجیتال پاسخگویی به خواسته های مشتری نیست. این درمورد پیش بینی آنها و ارائه محصولات و خدماتی است که این پیش بینی ها را برطرف می کند.

برای برتری در CX ، سازمان ها باید دیدگاه ها را از منابع جایگزین داده باز کنند ، بینش های رقابتی در زمان واقعی ایجاد کنند و تصمیم گیری با واکنش سریع را در برنامه های تجربه متمایز و شخصی سازی کنند. انجام این کار به آنها کمک می کند تا خط اصلی خود را بهبود بخشند ، خطاها و هزینه ها را کاهش دهند و مشتریان چسبنده و بازگشتی را درک کنند.

“انسانهای درحال حلقه” از ارزش بیشتری برخوردار می شوند. یک مقاله در سال 2019 اعلام کرد که تا سال 2025 ، 463 اگزابایت داده ، معادل 212،765،957 دی وی دی ، هر روز ایجاد می شود. این انفجار داده ها توسط AI و بهبود در تجزیه و تحلیل تقویت می شود. امروزه برنامه های سازمانی نمی توانند بیش از 80 درصد دقت ارائه دهند. انسان ها باید از 20 درصد دیگر برای آموزش مدل های هوش مصنوعی مراقبت کنند و آخرین مرحله تصمیم گیری را برطرف کنند.

با توجه به این تغییر و تحولات حاصل از توابع و الزامات شغلی ، یک نیاز حیاتی برای از سرگیری “انسان در حلقه” وجود دارد. با این حال ، یک جدایی بزرگ در نحوه درک تلاش های مجدد وجود دارد. تحقیقات ما نشان می دهد که فقط 35 درصد از کارگران گفته اند که شرکت هایشان گزینه های بازپرداخت دارند ، در حالی که 53 درصد از مدیران ارشد گفته اند که این گزینه را دارند. یکی از بهترین راه ها برای رفع این شکاف جایگزینی آموزش مبتنی بر کلاس با برنامه های مجازی است که از هوش جمعی متخصصان در کل سازمان استفاده می کند.

حاکمیت اخلاقی داده ها ، هوش مصنوعی و دیجیتال. مصرف کنندگان و دولت ها به طور فزاینده ای در مورد چگونگی استفاده از داده ها توسط فناوری های مبتنی بر هوش مصنوعی نگران می شوند. نگرانی ها به قدری زیاد است – با موضوعات مختلف از الگوریتم هایی که محدودیت های اعتباری را تا استفاده از نرم افزار تشخیص چهره به دلایل بی شمار افزایش می دهد – به طوری که نهادهای دولتی در سراسر جهان در حال اقدام هستند.

برای کمک به از بین بردن نگرانی سهامداران و مصرف کنندگان در مورد استفاده غیراخلاقی یا مغرضانه از داده ها ، انتظار داریم که بسیاری از سازمان ها افسران اخلاق دیجیتال را به تیم رهبری خود اضافه کنند.

این افسران مسئولیت های متعددی خواهند داشت: اجرای چارچوب های اخلاقی برای تصمیم گیری مناسب در مورد فن آوری های جدید. پرداختن به ملاحظاتی مانند امنیت داده و سوگیری نگاه کردن به چالش های آینده فناوری ایجاد استانداردهای جدید حاکمیت فناوری ؛ و ایجاد سیستم های جدید کنترل و تعادل برای اطمینان از موثر ماندن اقدامات پیشگیرانه.

شتاب دهنده های هوش مصنوعی می توانند فناوری را دموکراتیک کنند. ما پیش بینی می کنیم که تا سال 2025 ، رهبران هوش مصنوعی ده برابر کارآمدتر از دو برابر سهم بازار سازمانهایی هستند که قادر به پذیرش این فناوری نیستند. در واقع ، اکثر مدیران اجرایی تشخیص می دهند که شکستن موانع زمانی و منابع برای تسریع در پذیرش هوش مصنوعی در حال تبدیل شدن به موضوع بقا برای مشاغل آنها است.

شتاب دهنده های هوش مصنوعی از قبل آموزش دیده می توانند به سازمان ها در دموکراتیک سازی فناوری از طریق شرکت کمک کنند. این عناصر سازنده در حال حاضر با تخصص دامنه لازم آموزش دیده اند ، بنابراین می تواند به سرعت ابزار لازم برای تصمیم گیری بهتر را در اختیار مردم قرار دهد.

(
نویسنده مدیر ارشد دیجیتال Genpact است. نظرات بیان شده شخصی است.)