ai: تغییر محل کار: چگونه هوش مصنوعی در حال تغییر ERP است

توسط پرادیپ آگاروال و پرابهاکار پوزام

تقریباً هر صنعت با این س graال روبرو است که چگونه هوش مصنوعی سبک کار خود را تغییر خواهد داد. همه ما فهمیده ایم که هوش مصنوعی نحوه کار ما را تغییر می دهد ، اما همه ما هنوز منتظر چگونگی وقوع این تغییر هستیم. برای ERP ، دسترسی به سیستم های ERP چگونه تکمیل می شود هنوز زود است؟ اولین استفاده از هوش مصنوعی در فضای ERP کمک به سازمانها برای درک انبوه اطلاعات یا داده هایی است که در اختیار دارند. این تنها آغازی است که AI در آن ERP تغییر می کند:

چت بات ها

بات چت ها فقط با رسانه های اجتماعی یا فقط با ابتکارات بازاریابی در ارتباط بوده اند. با این حال ، چنین نیست ، زیرا چت بات های مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند نقش گسترده تری در تجارت داشته باشند. چت بات ها می توانند مانند کانالی عمل کنند که از طریق آن کارمندان می توانند به داده ها دسترسی پیدا کنند ، آنها می توانند درخواست هایی را برای چت بات ها قرار دهند و با استفاده از هوش مصنوعی می توانند اطلاعات مربوطه را از سیستم های ERP به آنها بدهند.

گردش کار پویا

همانطور که در دستگاه ها یا برنامه های ما اتفاق می افتد ، فناوری AI نحوه تعامل سازمان و افراد با نرم افزار را می آموزد ، بر این اساس سیستم های ERP شروع به توصیه روش های مختلف بهینه سازی سیستم می کنند.

به عنوان مثال ، پس از یادگیری الگوهای مکرر استفاده ، یک سیستم ERP می تواند خود نرم افزار را برای به حداقل رساندن کار دستی ، ایجاد اقدامات خودکار یا حتی پیکربندی مجدد رابط برای پیکربندی بهتر الگوی استفاده کاربر مشخص ، پیکربندی کند.

خدمات میدانی افزوده شده

به عنوان مثال یک دستیار دیجیتال مجهز به هوش مصنوعی می تواند به تکنسین های خدمات در تحلیل علت اصلی برای مسائل مربوط به نگهداری اصلاحی کمک کند. با درک عمیق از ساختار فنی ، تاریخچه تعمیر و نگهداری و عملکرد یک قطعه تجهیزات خاص از سیستم ERP ، AI می تواند توصیه های مبتنی بر شواهد را ارائه دهد و حتی از واقعیت افزوده و داده های حسگر برای کمک به تیم های خدمات میدانی برای انجام وظایف بهتر استفاده کند. .

بینش عمیق تر

در گذشته ، تیم های داده مجبور بودند برای نتایج خاص ، بصورت دستی مدل سازی و تولید کنند. چهارمین راه تغییر AI در تغییر ERP این است که نه تنها داده ها را با سهولت بیشتری از سیستم بیرون می کشد ، بلکه آنها را تجزیه و تحلیل می کند و روندهایی را فراتر از آنچه حتی یک تیم از دانشمندان داده قادر به مدیریت آن هستند ، شناسایی می کند.

اینها تنها چند روش است که AI روش استفاده ما از سیستمهای ERP را تغییر می دهد و البته این فقط یک شروع است. کاملاً واضح است که هوش مصنوعی نحوه ارزیابی و استفاده از داده های ERP را بهبود می بخشد. و این شروع خوبی است.

(Pradeep Agarwal مدیر ارشد فروش ERP / EPM ، Oracle India و Prabhakar Posam CIO ، گروه Transworld است)