adr: 29 مورد از 30 CM فعلی crorepatis هستند: تجزیه و تحلیل ADR

بر اساس سوگندنامه های نظرسنجی که توسط انجمن اصلاحات دموکراتیک (ADR) تجزیه و تحلیل شده است، 29 وزیر از 30 وزیر ارشد فعلی کرورپاتیت دارند و جاگان موهان ردی از آندرا پرادش دارای بالاترین دارایی با مجموع 510 کرور روپیه است. ADR گفت که ماماتا بانرجی، وزیر ارشد بنگال غربی، دارای کمترین مجموع دارایی ها با حدود 15 میلیون روپیه است.

ADR و دیده بان انتخابات (NEW) گفتند که آنها پس از تجزیه و تحلیل سوگندنامه های نظرسنجی سوگند خورده تمام 30 وزیر ارشد فعلی ایالت ها و قلمروهای اتحادیه به این نتیجه رسیده اند.

28 وزیر ارشد ایالتی وجود دارد و دو منطقه اتحادیه – دهلی و پودوچری – نیز وزیران ارشد دارند. قلمرو اتحادیه جامو و کشمیر در حال حاضر وزیر ارشد ندارد.

ADR گفت از 30 CM مورد تجزیه و تحلیل، 29 (97 درصد) کرورپاتیت هستند که میانگین دارایی ها 33.96 کرور برای هر CM است.

بر اساس گزارش ADR، از 30 CM، 13 (43 درصد) موارد جنایی جدی از جمله موارد مربوط به قتل، اقدام به قتل، آدم ربایی و ارعاب جنایی را اعلام کرده اند.

در این گزارش آمده است که پرونده های جنایی جدی جرایمی غیرقابل وثیقه با بیش از پنج سال حبس هستند.

بر اساس گزارش ADR، سه وزیر ارشد برتر از نظر دارایی عبارتند از جاگان موهان ردی از آندرا پرادش (بیش از 510 کرور)، پما کاندو از آرونانچال پرادش (بیش از 163 کرور) و ناوین پاتنیک از اودیشا (بیش از 63 کرور). ADR گفت، سه CM با کمترین دارایی های اعلام شده عبارتند از: Mamata Banerjee از بنگال غربی (بیش از 15 میلیون روپیه)، Pinarayi Vijayan از Kerala (بیش از 1 کرور) و Manohar Lal از هاریانا (بیش از 1 کرور).

در این گزارش آمده است که نیتیش کومار، وزیر ارشد بیهار و آرویند کجریوال دهلی دارای دارایی هایی به ارزش بیش از 3 کرور روپیه هستند.