AAP برای شرکت در نظرسنجی های Lok Sabha بدون هیچ اتحاد: Sandeep Pathak

یکی از مقامات ارشد حزب روز جمعه گفت که حزب Aam Aadmi در انتخابات آتی لوک سبها در سراسر کشور به تنهایی شرکت خواهد کرد، بدون اینکه با کسی ائتلافی داشته باشد و تاکید کرد که در مورد مسائل مربوط به منافع ملی با احزاب همفکر خواهد بود. ساندیپ پاتاک، دبیر کل ملی AAP به خبرنگاران در گوا گفت که حزب او در انتخابات سراسری سال آینده، از جمله هر دو کرسی در ایالت ساحلی، انفرادی خواهد رفت. در نظرسنجی 2019 لوک سبها، حزب بهاراتیا جاناتا و کنگره هر کدام یک کرسی در گوا به دست آورده بودند.

اظهارات پاتاک در بحبوحه تلاش های کنگره برای تحکیم وحدت مخالفان صورت می گیرد. رهبران کنگره مالیکارجون خارگ و راهول گاندی اخیراً با شراد پاوار، رئیس NCP و نیتیش کومار، وزیر ارشد بیهار ملاقات کردند. خارگ همچنین با کهنه سربازان چپ سیتارام یچوری و دی راجا گفتگو کرده است.

پاتاک در پاسخ به سوالی درباره مطرح کردن چهره برجسته AAP به عنوان نامزد نخست وزیری، آرویند کجریوال، گفت: “اجازه دهید کشور تصمیم بگیرد که چه کسی نخست وزیر شود. ما به این چیزها (اعلام نامزد نخست وزیری از قبل) اعتقادی نداریم.”

پاتاک گفت، در مورد مسائل مربوط به منافع ملی، AAP با احزاب همفکر خواهد بود. وی افزود: اما انتخابات چیز دیگری است.

رهبر AAP یک سری جلسات را در گوا با رهبران خود برای تقویت سازمان حزب برگزار کرد. AAP دو نماینده MLA در مجمع 40 نفره گوا دارد.

در انتخابات 2019 لوک سبها، AAP از بیش از 40 کرسی که در 9 ایالت و قلمرو اتحادیه رقابت می کرد، تنها یک کرسی به دست آورد که نسبت به تعداد 4 کرسی خود در سال 2014 کمتر بود. این حزب با 18.10 درصد بیشترین سهم رای خود را در سرمایه ملی به ثبت رساند.