65 مورد ویروس ، با 1 خوشه ، در کارکنان WHO ژنو

ژنو: سازمان بهداشت جهانی 65 مورد ویروس کرونا را در میان کارکنان مستقر در مقر خود ثبت کرده است ، از جمله حداقل یک خوشه عفونت ، یک ایمیل داخلی که توسط آسوشیتدپرس بدست آمده نشان می دهد ، علیرغم اظهارات گذشته آژانس مبنی بر عدم انتقال بیماری سایت ژنو

این افشاگری در حالی رخ داده است که به ویژه در اروپا ، کشور میزبان سوئیس و شهر ژنو افزایش یافته است و در این ایمیل گفته شد که نیمی از عفونت ها در افرادی است که از خانه خود کار می کردند. اما 32 نفر از كاركناني بودند كه در ساختمانهاي دفتر مركزي مشغول به كار بودند ، و اين نشان مي دهد كه بهداشت صحيح ، غربالگري و ساير اقدامات پيشگيري آژانس بهداشتي براي در امان ماندن از بيماري همه گيري كافي نبود.

فرح دخلال الله ، سخنگوی سازمان بهداشت جهانی ، صحت اطلاعات مربوط به پرونده را در نامه ای به ایمیل AP تأیید کرد و مقامات همچنان در حال تحقیق هستند.

دخلاله گفت: “ما هنوز مشخص نکردیم که آیا انتقال در دانشگاه رخ داده است یا خیر ، اما در حال بررسی موضوع هستیم.”

رائول توماس ، رئیس عملیات تجاری در WHO ، روز جمعه از طریق پست الکترونیکی به پرسنل خود یادآوری کرد که پنج نفر – چهار نفر در یک تیم و یک نفر که با آنها تماس داشته است – آزمایش COVID-19 مثبت بوده است. در حالی که ایمیل از اصطلاح “خوشه” استفاده نکرده است ، یک مورد به طور کلی به عنوان دو یا چند مورد در همان منطقه تعریف می شود ، و پنج مورد نشان می دهد که کنترل عفونت اساسی و روشهای فاصله اجتماعی شکسته شده است.

ایمیل قبلی که او در 16 اکتبر ارسال کرده بود نشان می داد که هیچ خوشه ای در سایت یافت نشده است.

در ایمیل جمعه آمده است: “طبق پروتکل های استاندارد ، این همکاران تحت مراقبت های پزشکی لازم قرار دارند و در خانه بهبود می یابند.” “این پنج مورد گذشته از زمان ابتلا به شیوع همه گیر تعداد گزارش شده از اعضای آسیب دیده نیروی کار مستقر در ژنو را به 65 نفر رسانده است.”

در این ایمیل مشخص نشده بود که چه کسی به این ویروس آلوده شده است ، اما یکی از کارمندان WHO با اطلاع مستقیم از وضعیت که خواست نامش فاش نشود ، زیرا مجاز به گفتگو با مطبوعات نبود ، گفت که در این خوشه عضو تیم رهبری مدیر کل WHO حضور دارد که همچنین یک متخصص کنترل عفونت است.

کارمندان گفت ، ایمیل توماس پس از ابراز نگرانی از سوی دیگر مقامات WHO مبنی بر اینکه افرادی که در تماس با خوشه بودند هنوز در ساختمان ژنو کار می کنند و دیگران را به طور بالقوه در معرض COVID-19 قرار می دهند ، ارسال شد.

گزارش شده است که مدیر ارشد در اوایل نوامبر چندین جلسه حضوری قبل از آزمایش مثبت در هفته گذشته در WHO برگزار کرده است. شخصی که توسط AP تماس گرفته شده ، همه نظرات را به دفتر رسانه WHO ارجاع داده است.

WHO با انتقادات مکرر از نحوه برخورد با این بیماری همه گیر روبرو شده است. دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده ، آژانس سازمان ملل را به “تبانی” با چین برای پنهان کردن میزان شیوع اولیه متهم کرد. در ماه ژوئن ، AP اعلام کرد WHO علناً چین را به خاطر سرعت و شفافیت خود تحسین می کند ، حتی اگر جلسات خصوصی نشان داد که مقامات WHO از اینکه این کشور برای انتشار اطلاعات مهم شیوع ناامید است ، ناامید شده اند.

طبق ایمیل توماس ، 49 مورد از کل موارد در هشت هفته گذشته رخ داده است ، “بنابراین بسیار مطابق با وضعیت گزارش شده در ژنو و مناطق اطراف آن است.” وی افزود که “تعداد بیشتری از موارد در میان کسانی که ممکن است از راه دور گزارش نشده باشند. ”

در این نامه الکترونیکی آمده است که اقدامات پیشرفته ای برای “کاهش مشخصات ریسک” در حال بررسی است.

وی افزود: “سرانجام ، به اعضای نیروی کار یادآوری می شود که جلسات فیزیکی ، از جمله گردهمایی در مناطق مشترک یا در کافه تریا ، به شدت دلسرد شده و فقط در مواردی که لازم باشد انجام می شود.”

در جای دیگر ژنو ، رستوران ها از جمله بسیاری از اماکن عمومی هستند که برای جلوگیری از شیوع COVID-19 تعطیل شده اند.

ماه گذشته ، توماس به كارمندان WHO گفت كه آژانس دسترسی به مقر خود در ژنو را برای كارمندان مهم ، از جمله مدیران ارشد ، دستیاران آنها و افسران مدیریت محدود می كند. وی نوشت: “به همه اعضای نیروی کار یادآوری می شود كه درصورت عدم امكان فاصله ، همیشه بهداشت مناسب دست را رعایت كنند ، به استانداردهای فاصله فیزیكی (حداقل یك متر) احترام بگذارند و ماسك بزنند.”

در زمان های عادی ، تخمین زده می شود که 2400 نفر به طور منظم در ستاد هفت طبقه WHO مشرف به ژنو کار می کنند. از آنجا که بیماری همه گیر در منطقه متورم شده است ، کارکنان تشویق شده اند که در صورت امکان از خانه کار کنند. بازدیدکنندگان غیر کارمند ملزم به ماسک زدن هستند و دسترسی به ساختمان محدود شده است.

و پیش از نشست هفتگی سازمان جهانی بهداشت در هفته گذشته در کشورهای عضو این سازمان – که بیشتر مجازی بود – به کارمندان در یک ایمیل داخلی گفته شد که اقدامات احتیاطی بیشتری از جمله ماسک زدن در مکان های عمومی را انجام دهند.

روز دوشنبه ، از یک اتاق جلسات گسترده در مقر ، مدیرکل WHO تدروس آدانوم غبرایسوس و دیگر مقامات در جلسه آخرین جلسه هیئت اجرایی آژانس شرکت داشتند که بیشتر توسط کنفرانس ویدیویی انجام می شد. وی پس از تماس با شخصی که آزمایش مثبت داشت ، از دو قرنطینه خود در خانه برمی گشت. از آنجا که تدروس خود علائمی از خود نشان نداد ، از نظر COVID-19 مورد آزمایش قرار نگرفت اما به دلیل احتیاط فراوان در خانه ماند.

در تاریخ 2 نوامبر ، پیشگویی فنی WHO برای پاسخگویی به COVID-19 ، ماریا ون کرخووه ، به خبرنگاران گفت که هیچ انتقال یا خوشه ای در مقر وجود نداشته است ، قبل از اینکه اضافه کند: “اما این چیزی است که ما هر روز نظارت می کنیم.”

دفتر مطبوعاتی WHO به دو ایمیل AP در 2 نوامبر و 10 نوامبر پاسخ نداد که تعداد کارکنان مستقر در مقر WHO آزمایش COVID-19 مثبت است.