✔️ آشنایی با انواع تجهیزات خانه هوشمند + معرفی 7 محصول هوشمند

استفاده از هاب این امکان را برای شما به وجود می آورد که به راحتی بتوانید به خانه هوشمند خود، بدون هیچ محدودیتی، هر تعداد که نیاز داشته باشید، ماژول هوشمند سازی ساختمان اضافه کنید و از این بابت با هیچ مشکلی برخورد نداشته باشید. مجوز کانکس فروشگاهی و مغازه ای برای اینکه بتوانید سازه مغازه ای یا کیوسک فروشگاهی خود را در محلی نصب و شروع به فعالیت کنید می بایست ابتدا اقدام به اخذ مجوز برای این کار کرده و پس از کسب مجوز های مورد نیاز اقدام به خرید کانکس و انتقال آن به محل نمائید. خانه هوشمند BMS به شما این فرصت را می دهد که به جای انجام کارهای خسته کننده و روزمره فرصت بیشتری را با خانواده و دوستان خودتان بگذرانید و همین طور وقت بیشتری داشته باشید تا به کارهای مورد علاقه و شخصی خود برسید . نحوه ی سیم کشی خانه هوشمند بسته به نوع سیستم مورد استفاده دارد. بنابراین همه تجهیزات بی سیم و سیمی به صورت گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. برای اینکه ۵ کامپیوتر با هم در ارتباط قرار بگیرند، نیاز بود که هر کدام از آنها به وسیلهی ۴ پورت و ۴ سیم به کامپیوترهای دیگر متصل شوند.

از اینرو هدف شرکتهای اپل، آمازون و گوگل از توسعه استاندارد خانه هوشمند این است که تمامی دستگاههای خانه هوشمند بدون نیاز به اکوسیستمهای خاص با هماهنگی یکدیگر کار کنند. نورپردازی خودکار یکی از مصادیق هوشمند سازی آشپزخانه است. ۲. هاب خانه هوشمند لوکسین توانایی اجرای درست سناریوها و زمانبندیها را دارد. در خانه هوشمند لوکسین نیز، یک رابط سخت افزاری و نرم افزاری وجود دارد که واسط برقراری ارتباط بین تمام ماژولها است. در شبکه خانه هوشمند لوکسین نیز، هر کدام از ماژول ها یک نود هستند. در یک شبکه به هر دستگاه یک نود یا گره میگویند و در شبکه کامپیوتری هر نود یک کامپیوتر است. از اینرو یکی از چالشهای همیشگی در خانه هوشمند این است که کدام دستگاه، اول از همه باید کار کند. چرا که سیستم باید بتواند زمان و تاریخ را در هر لحظه به درستی تشخیص دهد. تمامی این اجزا برای هماهنگی با یکدیگر باید از یک اکوسیستم خاص باشند تا پس از خارج شدن شما از خانه هوشمند، درب هوشمند از طریق سنسور، پیامی مبنی بر آغاز پروسه فیلمبرداری را به دوربین هوشمند ارسال کند.

پس منطقی است که راه حل های ما هم در این دنیای مدرن، متفاوت باشد. پس از راهاندازی زیرساخت خانهی هوشمند، نوبت به کنترل این خانه از طریق کنترل پنلها و یا اپلیکیشن خانه هوشمند میرسد. تصویری که از خانهی رؤیایی شاید سالها پیش در ذهن داشتیم خودکار بودن برخی وسایل و کنترل از راه دور آنها بود؛ اما این مقوله مدتهاست که در کشورهای پیشرفته و چندسالی است که در ایران هم اجرا میشود. کنترل دمای خانه، سیستم روشنایی و امنیتی تنها با یک فرمان صوتی ساده، گوشی هوشمند و یا تبلت، همگی از امتیازهای یک خانهی هوشمند است. قابل ذکر است که پکیج هوشمند سازی خانه و هوشمند سازی ساختمان به صورت انحصاری و سفارشی بر حسب میزان حجمی که پروژه دارد و انتظاراتی که از هوشمند سازی ساختمان دارید مشخص می شود. اما به لطف باز شدن پای تکنولوژی هوشمند به خانهها وقتش رسیده است که با تمامی این روزهای سخت خداحافظی کنیم.

دلایل هوشمندسازی خانه بسیار زیاد است. زیبایی و کارآیی : سازه های موقتی که با مصالح بنایی معمولا ساخته می شود فاقد هرگونه تجهیزات و تزئینات بوده که در برخی موارد اصلا در حد استفاده به عنوان دفتر مهندسین پروژه و یا میمانان و ناظرین نبوده در حالی که سازه های پیش ساخته معمولا از زیبایی بسیار زیادی در این مورد برخوردار می باشند. یکپارچه سازی وسایل و تجهیزات و مدیریت و کنترل و نظارت بر آنها از فواصل بسیار دور، در مفهوم هوشمند سازی خانه و ساختمان تفسیر می شود. چراکه هوشمند سازی ساختمان (BMS) امکان کنترل، مدیریت و برنامهریزی تمامی تجهیزات و سیستمهای خانه را چه از راه نزدیک و چه از راه دور برای شما فراهم میکند. چراکه نه تنها میتوانید از راه دور با استفاده از گوشی یا سایر دیوایسهای خود امنیت خانه هوشمند خود را کنترل کنید، بلکه میتوانید هر یک از سیستمها و تجهیزات آن را از راه دور نیز خاموش و روشن کنید. توپولوژی ستاره به این صورت است که به جای اینکه هر کامپیوتر قادر به ارتباط مستقیم با سایر کامپیوترها باشد، از یک کامپیوتر جدید به عنوان واسط بین سیستمهای کامپیوتری استفاده میشود، که پیغامها را بین آنها جابه جا کند و تمام سیستمها با آن در ارتباط باشند.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد پیاده سازی خانه هوشمند بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.