یادآوری پیوندهای واجد شرایط و به روز رسانی هرزنامه پیوند ما | وبلاگ مرکزی جستجوی گوگل | توسعه دهندگان گوگل

دوشنبه 26 جولای 2021

ربات گوگل با دوست عنکبوتی که به پیوندها فکر می کند

امروزه سازندگان وب راه های زیادی برای کسب درآمد از وب سایت ها و وبلاگ های خود دارند. برخی از این روش‌ها منجر به ایجاد پیوندهای خروجی می‌شوند که اگر بیش از حد انجام شود و به درستی حاشیه‌نویسی نشود، می‌تواند دستورالعمل‌های کیفیت ما را نقض کند. در این پست، می‌خواهیم یادآوری کنیم که چگونه با پیوندهایی که ممکن است ماهیت تجاری داشته باشند و چگونه به کار خود برای کاهش تأثیر هرزنامه پیوند بر نتایج خود ادامه دهیم.

بهترین شیوه ها

پیوندها یکی از راه‌هایی هستند که گوگل می‌فهمد چه محتوایی ممکن است برای جستجوگران مفید باشد، و می‌توانند برای دریافت سایت‌ها مفید باشند، البته تا زمانی که شایسته آن باشند. بهترین روش این است که از روش های به دست آوردن پیوندهایی که دستورالعمل های ما را در برابر طرح های پیوند نقض می کنند، اجتناب کنید. به ویژه، اگر به سایت‌های دیگر پیوند می‌دهید، مطمئن شوید که آن پیوندها را به طور مناسب واجد شرایط می‌کنید. در اینجا چند دستورالعمل خاص برای کمک به صاحبان سایت برای مدیریت پیوندهایی که شامل پرداخت، حمایت مالی یا ماهیت تجاری دیگری هستند، آورده شده است.

لینک های وابسته چیست؟

پیوندهای وابسته در صفحاتی مانند بررسی محصول یا راهنمای خرید، روشی متداول برای وبلاگ ها و ناشران برای کسب درآمد از ترافیک است. به طور کلی، استفاده از لینک های وابسته برای کسب درآمد از یک وب سایت خوب است. از سایت‌های شرکت‌کننده در برنامه‌های وابسته می‌خواهیم که این پیوندها را واجد شرایط کنند rel="sponsored"، صرف نظر از اینکه این پیوندها به صورت دستی یا پویا ایجاد شده اند.

به عنوان بخشی از تلاش مداوم ما برای بهبود رتبه بندی برای جستجوهای مرتبط با محصول و پاداش بهتر به محتوای با کیفیت، وقتی متوجه می شویم سایت هایی که پیوندهای وابسته را به درستی واجد شرایط نمی کنند، ممکن است اقدامات دستی برای جلوگیری از تأثیر این پیوندها بر جستجو و سیستم هایمان انجام دهیم. همچنین ممکن است اقدامات الگوریتمی انجام دهد. هم اقدامات دستی و هم اقدامات الگوریتمی ممکن است بر نحوه دیدن ما یک سایت در جستجو تأثیر بگذارد، بنابراین خوب است تا جایی که ممکن است از مواردی که ممکن است باعث اعمال شود خودداری کنید.

پست های حمایت شده و مهمان چیست؟

یکی دیگر از روش‌های متداول که سایت‌ها می‌توانند کسب درآمد کنند، پذیرش پست‌های حمایت‌شده و مهمان از سایت‌های دیگر است. اینها مقالاتی هستند که توسط یا به نام یک وب سایت نوشته شده و در وب سایت دیگری منتشر شده اند. در گذشته، ما کمپین‌هایی را مشاهده می‌کردیم که پست‌های حمایت‌شده و مهمان با کیفیت پایین، عمدتاً برای به دست آوردن پیوندها بودند.

در حالی که ما به طور قابل توجهی در شناسایی و باطل کردن چنین طرح‌های پیوندی بهتر شده‌ایم، همچنان قویاً توصیه می‌کنیم که صاحبان سایت مقادیر rel مناسب را برای این پیوندها اعمال کنند. هنگامی که سایت‌هایی را تشخیص می‌دهیم که درگیر انتشار یا دریافت پیوندهایی با پست‌های حمایت شده و مهمان بیش از حد بدون برچسب پیوند مناسب هستند، ممکن است اقدامات الگوریتمی و دستی مشابه پیوندهای وابسته اعمال شود.

به طور کلی، به لطف پیشرفت های مداوم ما در سیستم های رتبه بندی و سیستم های تشخیص هرزنامه، اثربخشی هرزنامه لینک ها در طول دو دهه گذشته بسیار کاهش یافته است. همچنین به دلیل اکثر سایت‌هایی است که از دستورالعمل‌های ما پیروی می‌کنند و بر ساخت وب‌سایت‌هایی با تجربه کاربری عالی و ارائه محتوای با کیفیت بالا تمرکز می‌کنند. با این حال، همیشه جایی برای بهبود وجود دارد، به خصوص که ما مشاهده می‌کنیم که سایت‌هایی عمداً پیوندهای اسپم را با هدف دستکاری رتبه‌بندی، اغلب به روش‌های فریبنده ایجاد می‌کنند.

در تلاش‌های مستمر خود برای بهبود کیفیت نتایج جستجو، امروز یک تغییر جدید مبارزه با هرزنامه لینک را راه‌اندازی می‌کنیم که آن را «به‌روزرسانی هرزنامه پیوند» می‌نامیم. این به‌روزرسانی الگوریتم، که طی دو هفته آینده عرضه می‌شود، در شناسایی و از بین بردن هرزنامه‌های پیوند به طور گسترده‌تر، در زبان‌های مختلف مؤثرتر است. سایت‌هایی که در هرزنامه پیوند مشارکت می‌کنند، تغییراتی را در جستجو می‌بینند، زیرا این پیوندها توسط الگوریتم‌های ما دوباره ارزیابی می‌شوند.

مثل همیشه، صاحبان سایت باید مطمئن شوند که بهترین روش ها را در پیوندها، چه ورودی و چه خروجی، دنبال می کنند. تمرکز بر تولید محتوای با کیفیت بالا و بهبود تجربه کاربری همیشه در مقایسه با دستکاری لینک ها برنده است. با استفاده از پیوندهای برچسب گذاری شده مناسب، آگاهی از سایت خود را ارتقا دهید و با پیوندهای وابسته که به درستی برچسب گذاری شده اند از آن کسب درآمد کنید.

اگر سؤالی دارید، می‌توانید با کارشناسان انجمن مرکزی جستجوی Google ما صحبت کنید، یا با کانال‌های عمومی ما تماس بگیرید.