گزارش جدید HTTPS در کنسول جستجو

چهارشنبه 14 سپتامبر 2022

سال گذشته، گزارش تجربه صفحه را در «کنسول جستجو» منتشر کردیم تا به صاحبان سایت کمک کنیم تا مشکلاتی را که بر نحوه ارزیابی Google تجربه صفحه برای سایتشان تأثیر می‌گذارد، درک و برطرف کنند. یکی از درخواست‌های رایجی که از شما شنیدیم ارائه اطلاعات بیشتر در مورد وضعیت HTTPS سایت و درک آن آسان‌تر بود. که صفحات از طریق HTTPS ارائه نمی شوند و چرا که نه.

برای رسیدگی به این درخواست، به تدریج گزارش HTTPS را در کنسول جستجو در چند ماه آینده منتشر می کنیم. از این گزارش برای دریافت اطلاعات آماری درباره صفحات HTTPS ارائه شده در جستجو استفاده کنید. این گزارش همچنین مشکلاتی را که از ارائه صفحات به عنوان HTTPS جلوگیری می کند، همراه با URL های نمونه فهرست می کند.

گزارش HTTPS جدید در کنسول جستجو

به عنوان یادآوری، تجربه صفحه مجموعه ای از سیگنال ها است که نحوه درک کاربران از تجربه تعامل با یک صفحه وب را فراتر از ارزش اطلاعاتی خالص آن، چه در دستگاه های تلفن همراه و چه در دستگاه های دسکتاپ، اندازه گیری می کند. این شامل Core Web Vitals است که مجموعه‌ای از معیارهایی است که تجربه کاربر در دنیای واقعی را برای بارگیری عملکرد، تعامل و ثبات بصری صفحه، به همراه سیگنال‌هایی برای دوستی تلفن همراه، میان‌افزارهای مزاحم و HTTPS اندازه‌گیری می‌کند. مولفه HTTPS ایمنی و امنیت کاربران را در وب تضمین می کند.

ما امیدواریم که گزارش HTTPS جدید به شما کمک کند مشکلاتی را که از ارائه صفحات شما از طریق HTTPS جلوگیری می کند را حل کنید و به شما در بهبود تجربه بازدیدکنندگان سایت کمک کند.

اگر سؤال یا ابهامی دارید، لطفاً از طریق انجمن مرکزی جستجوی Google یا در اینجا با ما تماس بگیرید توییتر.