گروه سرمایه گذاران اقدامات اقلیمی ، بزرگترین تولیدکننده نفت جهان در عربستان سعودی آرامکو را به لیست اصلی اضافه می کند

لندن: یکی از برجسته ترین گروه های سرمایه گذار در جهان که خواستار اقدام بیشتر شرکت ها در زمینه تغییر اقلیم است ، گفت که آرامکو عربستان ، بزرگترین تولید کننده نفت جهان را به لیست شرکت های هدف خود اضافه کرده است.

Climate Action 100+ که 450 عضو آن بیش از 47 تریلیون دلار دارایی را مدیریت می کنند ، تلاش می کند تا با شرکتهایی که مسئول انتشار بیشتر گازهای گلخانه ای در جهان هستند همکاری کند تا انتقال به یک اقتصاد کم کربن را تشویق کند.

به طور خاص ، این شرکت می خواهد هر شرکت متعهد به کاهش تولید گازهای گلخانه ای مطابق با موافقت نامه پاریس در مورد تغییرات آب و هوایی ، اجرای چارچوب های قدرتمند حاکم بر آب و هوا و بهبود افشای مربوط به آب و هوا باشد.

این گروه قبلاً با استراتژی خود از جمله در رشته های نفتی Royal Dutch Shell و BP به موفقیت هایی دست یافته است که امسال استراتژی های بلند مدت را در پاسخ به تغییرات آب و هوایی اعلام کرد.

Climate Action 100+ با نتایج چشمگیر تعامل را تسریع کرده است ، رئیس گروه ، Laetitia Tankwe ، پس از اعلام افزوده های جدید به لیست شرکت های هدف خود ، گفت.

وی گفت: “این اضافات فرصتی استراتژیک برای مهار بیشتر انتشار گازهای گلخانه ای و امکان انتقال به آینده صفر تا سال 2050 است.” “ما از فرصت حمایت از امضا کنندگان در این تعاملات جدید استقبال می کنیم.”

در بازبینی دوره ای شرکت های تحت پوشش ابتکاری ، CA100 + اعلام کرد که هشت شرکت دیگر را به لیست تمرکز اضافه کرده است ، از جمله استخراج کننده مس Grupo مکزیک و شرکت صنعتی کلمبیا Grupo Argos.

شرکت های مواد شیمیایی استرالیایی Incitec Pivot و Orica ، جستجوی روغن متمرکز در پاپوآ گینه نو ، شرکت ساختمانی UltraTech Cement هند ، شرکت برق آلمان Uniper و شرکت نفت دولتی مکزیک PEMEX افزودنی های جدید را جمع آوری می کنند.

دو شرکت حذف شدند: معدنچی آمریکایی Southern Copper توسط مادر اصلی خود ، Grupo Mexico جایگزین شد ، در حالی که خرده فروش استرالیایی Wesfarmers پس از بازسازی اساسی شرکت ، قطع شد ، 167 شرکت در لیست تمرکز قرار گرفت.