کمپین ترامپ خواهان بازشماری دست در جورجیا است. آنها ممکن است در نهایت آن را دریافت کنند

آتلانتا: جمهوری خواهان خواستار افزایش تقاضای رئیس انتخابات گرجستان در تلاش برای لغو برتری 12000 رأی جو بایدن دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این ایالت هستند.

داگ کالینز ، نماینده آمریکا ، که رهبر تیم بازشماری رئیس جمهور دونالد ترامپ در جورجیا است ، و رئیس حزب جمهوریخواه ایالت دیوید شفر روز سه شنبه نامه ای به وزیر امور خارجه براد رافنسپرگر فرستادند و درخواست کردند که او قبل از تأیید صلاحیت ، تعداد مجدد آرا نزدیک به 5 میلیون رای جورجیا را دستور دهد. نتایج.

این اقدام یک روز پس از سنگرهای جمهوری خواه آمریكا انجام شد. دیوید پردو و كلی لوفلر خواستار استعفای رافنسپرگر شدند و ادعا كردند كه وی انتخابات را ضعیف اداره كرد اما دلیل خاصی برای تخلف را بیان نكرد. پردو با جون اوسوف دموکرات و لوفلر در دور دوم دور دوم ژانویه با رافائل وارنوک دموکرات روبرو می شوند که احتمالاً مشخص می کند کدام حزب سنای آمریکا را کنترل می کند.

رافنسپرگر از کناره گیری خودداری کرده و از نحوه انجام انتخابات توسط دفتر وی دفاع کرده است. دفتر وی تعدادی از ادعاهای طرفداران ترامپ را رد کرده است.

رافنسپرگر در بیانیه ای روز دوشنبه گفت: “روند گزارش نتایج منظم و مطابق قانون بوده است.” “در جایی که ادعاهای خاصی درباره رای غیرقانونی وجود داشته است ، دفتر من بازرسان را اعزام کرده است.”

کالینز در مصاحبه ای با آسوشیتدپرس گفت: “این فقط به یک روند عادلانه و انتخابات مربوط نیست.” “این در مورد انگور ترش نیست. در مورد چیز دیگری نیست. این فقط در مورد گفتن است ، بیایید یکپارچگی را برگردانیم ، زیرا ما در مدت زمان بسیار کوتاهی انتخابات بیشتری در اینجا در گرجستان برگزار کردیم.”

رقابت برای انتخابات ریاست جمهوری در گرجستان بسیار نزدیک به مسابقه است. از روز سه شنبه ، بایدن با کسب 12651 رأی از نزدیک به 5 میلیون رأی شمارش شده ، ترامپ را رهبری کرد. تقریباً همه آراots شمارش شده اند ، اگرچه شهرستانها تا روز جمعه فرصت دارند نتایج خود را تأیید کنند.

قانون جورجیا مراحل مختلفی را تشریح می کند که باید قبل از رسمی شدن نتایج انجام شود.

ابتدا رافنسپرگر باید تصمیم بگیرد که آیا از این مسابقه حسابرسی می کند یا خیر. طبق قوانین جورجیا ، رافنسپرگر باید یک نژاد در جورجیا را برای حسابرسی انتخاب کند و شواهد آماری را در مورد صحت شمارش آرا ارائه دهد. ممیزی شامل شمارش دستی نمونه ای از آرا برای بررسی صحت است. رافنسپرگر روز سه شنبه گفت ، اگر او رقابت برای ریاست جمهوری را انتخاب کند ، حاشیه به قدری محدود است که ممیزی به طور موثر نیاز به شمارش دست در کل ایالت دارد.

انتظار می رود رافنسپرگر روز چهارشنبه اعلام کند که کدام مسابقه حسابرسی می شود.

در گرجستان قانون بازشماری اجباری وجود ندارد. با این حال ، فارغ از اینکه مسابقه ریاست جمهوری حسابرسی شود ، ترامپ احتمالاً می تواند بازشماری اختیاری را درخواست کند. قوانین ایالتی این گزینه را برای نامزد عقب افتاده فراهم می کند که حاشیه کمتر از 0.5 درصد باشد. برتری بایدن از بعد از ظهر سه شنبه 0.25 درصد بود.

کالینز و شفر همچنین از مقامات انتخاباتی خواستند که نتایج صندلی سنا پردو و کرسی کمیسیون خدمات عمومی ایالتی را که توسط لورن “بابا” مک دونالد برگزار می شد ، دوباره ارزیابی کنند. AP در مسابقه پردو مرحله دوم را فراخواند و هنوز در مسابقه مک دونالد ، جایی که جمهوری خواه رهبری می کند ، فراخوانی نکرده است ، همانطور که در قانون جورجیا لازم است اکثریت آرا را کسب کند.

علاوه بر این ، کالینز و شفر از رافنسپرگر خواستند تا صحت امضاها را در 1.4 میلیون برگه رای گیری تأیید کند و برگه های رایانامه را تأیید کنید که شامل یادداشت های مناسب ، برگه های حضوری و نامه های رایانه ای باشد تا مطمئن شوید که هیچ کس از هر یک رای نیاورد ، هیچ کس که واجد شرایط نیست قادر به رأی دادن و ردیابی زنجیره حضانت آرا برای تأیید قانونی بودن رأی دادن بود.

هیچ شواهدی از تقلب گسترده در انتخابات سال 2020 وجود ندارد. در واقع ، مقامات انتخاباتی هر دو حزب سیاسی علنا ​​اظهار داشتند که انتخابات به خوبی پیش رفت و ناظران بین المللی تأیید کردند که هیچ تخلف جدی وجود ندارد.

مسائلی که ستاد انتخاباتی ترامپ و متحدانش به آن اشاره کرده اند در هر انتخابات معمول است: مشکلات مربوط به امضاها ، و همچنین احتمال تعداد کمی از آراots در اشتباه یا از دست رفته. با توجه به اینکه بایدن با اختلاف زیاد در ایالت های مهم ترامپ را رهبری می کند ، هیچ یک از این مسائل بر نتیجه انتخابات تأثیر نمی گذارد.

مبارزات انتخاباتی ترامپ همچنین شکایت کرده است که ناظران نظرسنجی آنها نتوانسته اند روند رأی گیری را از جمله در منطقه فولتون جورجیا دقیق بررسی کنند. بسیاری از چالش های حقوقی مبتنی بر این شکایات توسط قضات برطرف شده است ، بعضی از آنها ظرف چند ساعت پس از تشکیل پرونده است. هیچ یک از این شکایات هیچ دلیلی بر تأثیرگذاری نتیجه انتخابات نشان نمی دهد.

کتی کاکس ، رئیس دانشکده حقوق دانشگاه مرسر و وزیر خارجه سابق جورجیا ، گفت: قانون انتخابات بار اثبات را برای اثبات شواهد تقلب در آرا vote بر دوش ترامپ و متحدانش می گذارد.

کاکس ، یک دموکرات ، که از 1999 تا 2007 به عنوان عالی ترین مقام انتخابات گرجستان خدمت می کرد ، گفت: “همه چیزهایی که من شنیده ام سر و صدا و استعاره ، شایعات و شایعات است.” فقط پرت کردن آشغال به دیوار تا کسی بخواهد آن را بخرد. ”