کشتی گیران: نمایش: هند ورزشکاران خود را شکست داده است

یکدلی. این تمام چیزی است که ما آرزوی آن را داریم. حساسیت این تمام چیزی است که ما انتظار داریم.

وقتی قهرمانان المپیک شما هفته‌ها در راه هستند و اعتراض می‌کنند، کشور در مقابل جهان بازنده است. این ایده هند نیست که ما از آن دفاع می کنیم. برای کشوری که در صدد میزبانی بازی‌های المپیک در یک دهه و بازی‌های المپیک جوانان حتی زودتر از آن است، حداقل کاری که می‌تواند انجام دهد حفظ حرمت ورزشکارانش است. این در مورد انجام آنچه درست است است. این در مورد بازگرداندن حیثیت و عزت نفس قهرمانان المپیک ما و برخورد با آنها با همدلی است. از ایستادن روی سکو و دیدن بالا رفتن سه رنگ گرفته تا خوابیدن در مسیر پیاده روی و التماس شنیدن صدایش، این چیزی نیست که هند هرگز بتواند به آن افتخار کند.

موضوع از ابتدا نباید به دیوان عالی کشور می رفت. این به خودی خود نشان می دهد که ما قهرمانان خود را شکست دادیم.
آیا می شد موضوع را بهتر حل کرد؟ پاسخ یک بله قاطع است. پی تی اوشا، یکی از بزرگترین ورزشکاران هند، اکنون رئیس انجمن المپیک هند (IOA) است. طبیعی است که توقعات از او زیاد باشد. چرا اوشا حتی یک بار هم برای دیدار با کشتی گیران معترض به جانتر مانتار نرفت؟ چرا نمی‌توانست رویکرد دلسوزانه‌تری از سوی او داشته باشد؟ چرا او اعتراض مسالمت آمیز و دموکراتیک را اقدامی «بی انضباطی» نامید؟ کشتی گیران ممکن است اشتباه کنند. اما این حق آنها را برای تسلیم اعتراض مسالمت آمیز در صورتی که احساس کنند تخلفی در جریان است، سلب نمی کند. اگر اوشا از منطقه راحتی خود خارج می شد و با ورزشکاران معترض ملاقات می کرد، پیام درستی منتقل می شد. آنچه در کنفرانس مطبوعاتی رخ داد، آن را به عنوان یک حالت ایستادگی و نه طرفدار ورزش نشان داد.

تنها پس از کشاندن موضوع به دادگاه عالی بود که پلیس دهلی با ارائه FIR موافقت کرد. سوال اینجاست که چرا اینقدر طول کشید؟ وقتی موضوع مربوط به یک خردسال است، آیا آنها نمی توانستند فعالانه تر عمل کنند؟

علاوه بر این، و این بسیار جدی تر از هر چیز دیگری است، چرا آنها نام هفت ورزشکار را فاش کردند در حالی که آنها به FIR ثبت نام نکرده بودند؟ آیا نمی دانستند که موضوع از حساسیت بالایی برخوردار است و ممکن است امنیت ورزشکاران زیر سوال برود؟

با فاش شدن اسامی، مقامات فدراسیون کشتی هند (WFI) به خانه برخی از شاکیان رسیدند و ظاهراً به آنها رشوه دادند تا دهانشان را بسته نگه دارند. پلیس ممکن است درست گفته باشد که قبل از تشکیل پرونده FIR به تحقیقات اولیه نیاز است، اما اعلام اسامی و به خطر انداختن ایمنی ورزشکاران ناعادلانه بود.

این موضوع برای اولین بار در ژانویه زمانی که کشتی گیران به خیابان های دهلی آمدند آشکار شد. آن موقع بود که باید حل می شد. آنچه در عوض اتفاق افتاد تلاشی برای خرید زمان بود به این امید که رسانه ها به سراغ داستان دیگری بروند و موضوع از حافظه عمومی خارج شود.

این یک شستشوی چشم بود. این در مورد احترام ورزشکاران نبود. همچنین به دفاع از زنان و حل بحران مربوط نمی شد. هند یک قدرت اقتصادی نوپا با جاه طلبی های بزرگ جهانی است. با این حال، وقتی صحبت از ورزش و درمان به میان می‌آید، ما فاقد حساسیت و دلسوزی اولیه هستیم. بگذارید واضح بگوییم، ما هنوز حقیقت را نمی دانیم. دادگاه ها حکمی صادر نکرده اند گزارش های کمیته نیز علنی نیست.

اما آنچه می دانیم این است که در مقابل دنیا شرمنده شده ایم. ما در حفظ حرمت ورزشکاران و دخترانمان شکست خورده ایم. و این مهمتر از هر چیز دیگری است.

اپتیک کل این موضوع برای هند منفی بوده است. جهان روزها به تماشای بهترین ورزشکاران ما نشست که در جاده ها خوابیدند.

علیرغم اینکه IOA توسط یک زن اداره می شد، این اجازه ادامه یافت. آنجا بود که ما نبرد را باختیم. ما هیچ همدلی نشان ندادیم و خودمان به عنوان یک جمع شکست خوردیم. هند به عنوان یک کشور لایق بهتری است و کشتی گیران ما هم همینطور. یک بررسی کامل و بدون مداخله و یک نتیجه نهایی قطعی نیاز این ساعت است. از هر طرف که پیش برود، باید حقیقت را بدانیم.

برای وینش فوگات، ساکشی مالیک و باجرانگ پونیا فکر کنید. هر کدام یک ورزشکار آراسته آنها در انتظار از دست دادن بسیاری هستند. اگر آنها در این مبارزه شکست بخورند، حرفه آنها در خطر است. آنها از سیستم بیرون رانده می شوند و چیزی برای مقابله نخواهند داشت. حرف زدن شجاعت می خواهد. برای همین، آنها به همدلی نیاز دارند.

ما عادت کرده‌ایم که آنها را روی سکو ببینیم و وقتی رنگ سه‌گانه بالا می‌رود، با آنها بلند می‌شویم. دیدن آنها که با درد در جاده ایستاده اند و برای شنیدن فریاد می کشند، احساس درستی نیست. ما می توانیم بهتر عمل کنیم.