کره ایر با پرداخت 1.6 میلیارد دلار خطوط هوایی آشفته آسیانا را تصاحب می کند

سئول: شرکت هواپیمایی پرچم کره جنوبی Korean Air روز دوشنبه اعلام کرد که در یک معامله 1.6 میلیارد دلاری ، شرکت هواپیمایی آسیانا ، رقیب کوچک تر و مشکل دار خود را خریداری خواهد کرد زیرا به نظر می رسد با بخش هواپیمایی جهانی ویران شده از بیماری همه گیر ویروس کرونا ادغام شود.

معامله ترکیبی از دو شرکت بزرگ هواپیمایی کره جنوبی در حالی صورت می گیرد که شرکت های هواپیماسازی در سراسر جهان با تقاضای کم ، خونریزی از پول نقد و هواپیماهای زمین گیر برای زنده ماندن مبارزه می کنند.

کره ایر در بیانیه ای گفت: “دلیل اصلی تصمیم کره ایر برای تصاحب خطوط هوایی آسیانا در این زمان ، ایجاد ثبات در صنعت هواپیمایی کره است که از بیماری همه گیر Covid-19 رنج می برد.”

“هنگامی که کره هوایی خرید شرکت هواپیمایی آسیانا را به اتمام رساند ، انتظار می رود که این خط هوایی به عنوان یکی از 10 شرکت هواپیمایی برتر جهان قرار گیرد.”

کره ایر گفت که با استفاده از پول نقد از حقوق 2.5 تریلیون وون در اوایل سال آینده ، 1.8 تریلیون وون (1.6 میلیارد دلار) برای آسیانا پرداخت خواهد کرد. این معامله همچنین شامل شرکت های وابسته آسیانا از جمله شرکت های حمل و نقل ارزان قیمت Air Seoul و Air Busan است.

کره ایر افزود: “با توجه به اینکه وضعیت مالی کره ایر نیز می تواند در صورت طولانی شدن وضعیت Covid-19 به خطر بیفتد ، بازسازی بازار هواپیمای داخلی برای افزایش رقابت آن اجتناب ناپذیر است.”

مدت هاست که آسیانا با مشکلات مالی روبرو است و باعث شده شرکت مادر Kumho Industrial سال گذشته 31 درصد سهام خود را به فروش برساند زیرا تحت فشار طلبکاران خود قرار گرفته است.

معامله قبلی سازنده کره جنوبی HDC Hyundai Developer برای خرید آسیانا در سپتامبر به دلیل پاره شدن بیماری همه گیر در صنعت حمل و نقل هوایی سقوط کرد.

آسیانا خسارت عملیاتی 268 میلیارد وون را در شش ماه اول امسال گزارش کرد – با بدهی های خود به 11.5 تریلیون وون.

اما کره ایر و شرکت مادر آن Hanjin Group انتظار دارند که خرید آسیانا موجب تقویت رقابت آنها در بازار جهانی شود.

آنها در بیانیه ای گفتند: “به طور كلی ، كشورهایی كه جمعیت آنها كمتر از 100 میلیون نفر است ، یك سرویس حمل و نقل كامل دارند.

“با این وجود کره دارای دو شرکت حمل و نقل کامل است که در مقایسه با کشورهایی مانند آلمان ، فرانسه و سنگاپور با یک شرکت هواپیمایی بزرگ یک نقطه ضعف رقابتی به آن می دهد.”

معامله آسیانا “به شرکت هواپیمایی توانایی رقابت با شرکتهای بزرگ هوایی جهانی را خواهد داد”.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد که وزارت حمل و نقل کشور و طلبکاران آسیانا ، از جمله بانک دولتی توسعه کره ، این معامله را “اجتناب ناپذیر” می دانند تا از خسارات بیشتر در طی همه گیر جلوگیری کند.

به گزارش بلومبرگ ، این معامله همچنین شامل سرمایه گذاری از سوی بانک توسعه کره است که اعلام کرد امیدوار است تا پایان سال آینده مصوبات قانونی را بدست آورد.

KDB دولتی اوایل روز دوشنبه گفت که امیدوار است معاملات امسال را به اتمام برساند و تا پایان سال 2021 از سازمان های ضد انحصاری در سطح جهان تصویب کند.