کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

کانکس ویلایی

آیا شما هم می خواهید یک خانه دلنشین و بسیار بزرگ داشته باشید؟

همانگونه که از نامش مشخص است برای کاربری ویلایی و مسکونی طراحی و ساخته می شود که شامل تمامی بخش های یک فضای مسکونی مانند پذیرایی ، اتاق خواب ، آشپزخانه و سرویس بهداشتی بوده که معمولا در ابعاد بزرگتری نسبت به کانکس های معمولی تولید می شود. در این مطلب توضیحات کاملی درباره انواع کانکس ویلایی ، امکانات داخلی آنها ، قیمت و زمان ساخت به همراه تصاویر بسیاری از فضای داخل کانکس ویلایی و انواع مدل های آن جهت راهنمایی خریداران محترم قرار داده شده است.

کانکس ویلایی چیست

این سازه یک بنای مسکونی به مانند یک خانه بوده و دارای تمامی امکانات مورد نیاز برای سکونت می باشد.در واقع تفاوت اصلی آن با خانه های سنتی در نوع مصالح بکار رفته در ساخت آنها بوده که باعث بوجود آمدن مزایای زیادی از جمله قابلیت جابجایی بنا ، مقاومت بیشتر در برابر زلزله ، تنوع در طراحی و سرعت بالای ساخت آنها گردیده است.این مزایا باعث استقبال خریداران از کانکس ویلایی گردیده و مهمترین عوامل گسترش آنها در مناطق یلاقی مانند لواسانات و باغ شهر های دیگر کشور می باشد..

انواع مدل های کانکس ویلایی

در یک تقسیم بندی کلی دونوع اصلی از این سازه ها می تواند وجود داشته باشد.

1. کانکس ویلایی آماده : این نوع سازه بصورت پیش ساخته و آماده برای حمل در کارخانه تولید کننده موجود بوده که شما پس از بازدید می توانید خرید و آن را در کمتر از یک روز به ملک خود انتقال و در محل نصب کنید.این سازه ها حداکثر بصورت یکپارچه دارای ابعاد 40 متر مربع بوده و ابعاد بزرگتر می بایست بصورت دوقلو یا حتی سه و چهار تکه ساخته و سپس در محل به یکدیگر متصل شوند. از مزایای کانکس ویلایی آماده می توان به نصب سریع و قابلیت جابجایی آسان آن اشاره کرد و معایب آن نیز محدودیت در طرح، ابعاد و ارتفاع بوده تا بتوان در جاده ها آن را جابجا نممود.

2. کانکس ویلایی اجرا در محل : در این حالت تمامی مصالح و ادوات مورد نیاز جهت ساخت کانکس ویلایی به ملک شما منتقل و تمامی مراحل اجرای کار در ملک شما انجام می گردد که ممکن است بین 20 تا 45 روز بسته به ابعاد و شرایط کار زمان ببرد. این نوع برای افرادی که ملک آنها شرایط تردد تریلی برای حمل سازه آماده را نداشته یا خواهان ارتفاع بلند تر ، ابعاد بزرگ با پلان و طرح اختصاصی و یا کانکس ویلایی دوبلکس و دوطبقه با بهارخواب و تراس بوده مناسب است.

در انتهای همین صفحه تصاویر بسیاری از انواع کانکس ویلایی ساخته شده توسط کانکس راکو آمده است

در یک تقسیم بندی دیگر نیز کانکس های ویلایی از نظر کیفیت و امکانات تقسیم بندی می شوند که بنا به مصالح بکار رفته و امکانات داخلی دارای تنوع مختلفی می شوند که سازندگان مختلف نام های مختلفی برای آنها مانند نوع الماس و مروارید یا کانکس ویلایی درجه یک و درجه دو در نظر می گیرند. در این بخش مشخص است که خب وقتی بودجه برای خرید یا سفارش کانکس ویلایی از طرف خریدار ارتقاع می یابد کیفیت کلی کانکس ، ابعاد و همچنین امکانات داخلی آن نیز ارتقاع یافته و برعکس با کم شدن بودجه درجه کیفی کاهش می یابد که ما در سیستم کانکس راکو تلاش می کنیم مشاوره ای کامل و شفاف به خریداران ارائه نموده تا خود مانند یک متخصص تصمیم نهایی را گرفته و جایی که احساس میکنند نیاز است هزینه کرده و جایی که قابل چشم پوشی یا به تعویق انداختن است را در هنگام خرید بطور موقت کنار گذارند تا سازه با بودجه ایشان همگام و در عین حال از درجه کیفی بالایی برخوردارباشد.

مزایای کانکس ویلایی

مزایای کانکس ویلایی

کانکس ویلاییدرواقع مهمترین مزایای کانکس ویلایی عبارتند از:

1. سرعت اجرای بالا که باعث کاهش هزینه های ساخت می گردد.

2. به علت استفاده از مصالح سبک، مقاومت بسیار بالا در برابر زلزله

3. قابلیت جابجایی

4.عایق مناسب حرارتی و حداقل پرت انرژی

5. قابلیت ارتقاع و بازسازی آسان

6. قابلیت اجرا در مناطق صعب العبور

7. قابلیت اجرا در هر فصلی از سال

8. تنوع بسیار بالا در طرح ، پلان، رنگ و امکانات داخلی

9. ایجاد فضایی متفاوت از آپارتمان و خانه که تنوع فضایی ایجاد میکند.

ابعاد کانکس ویلایی

در واقع محدودیتی در ابعاد برای ساخت کانکس ویلایی وجود ندارد و تمامی ابعاد قابل اجرا بوده اما مسئله اصلی بر سر شرایط حمل می باشد چرا که حمل باعث بوجود آمدن محدودیت ها و رعایت استاندارد ابعاد  کالا های ترافیکی بوده. از این رو معمولا ابعاد بزرگ را به صورت چند تکه که اصطلاحا کانکس ویلایی دوقلو یا چند قلو به آنها گفته می شود ساخته و پس از حمل به محل آنها را به یکدیگر متصل می کنند و یا اینکه همانطور که در ابتدا نیز اشاره شد سازه از پایه در ملک خریدار اجرا می شود که در این حالت محدودیتی در ابعاد وجود نداشته و از 30 متر تا 400 متر مربع به راحتی و بدون محدودیت در ابعاد و پلان قابل اجرا بوده و حتی بصورت کانکس ویلایی دوبلکس یا دوطبقه نیز قابل اجرا خواهد بود.

کانکس ویلایی دوبلکس

کانکس ویلایی دوبلکسدرمواقعی که فضای کافی برای قراردادن تمامی بخش های مختلف یک پلان مانند اتاق خواب ها در یک طبقه وجود نداشته باشد یکی از راهکار های جایگزین جهت ایجاد فضای بیشتر ساخت کانکس ویلایی دوبلکس می باشد. این امر علاوه بر ایجاد فضای بیشتر امکان دسترسی به دید مناسب به مناظر اطراف و داشتن تراس و بهارخواب برای گدراندن اوقات در کنار خانواده را فراهم می نماید.معمولا دو طبقه از طریق یک دستگاه پله که هم می تواند در داخل و هم خارج از فضای اصلی باشد به یکدیگر متصل می شوند.کف زبقه دوم معمولا از جنس سرامیک مانند سازه های بنایی اجرا می شود تا صدای حرکت در زبقه بالا به پائین انتقال پیدا نکند.

از معایب کانکس ویلایی دوبلکس میتوان به نداشتن قابلیت جابجایی ، زمان و هزینه بالا تر نسبت به سازه های یک طبقه به دلیل استفاده از استراکچر های مقاوم تر اشاره نمود.

در انتهای همین صفحه تصاویر بسیاری از انواع کانکس ویلایی دوبلکس ساخته شده توسط کانکس راکو آمده است

امکانات داخلی کانکس ویلایی

امکانات داخلی کانکس ویلایی

داخل کانکس ویلایی دارای متعلقات یک خانه مسکونی کامل می باشند که عبارتند از سرویس بهداشتی ایرانی و فرنگی ، حمام ، اتاق پذیرایی و اتاق های خواب به همراه کمد دیواری با درب MDF ریلی، آشپز خانه با کابینت MDF مجهز شده با سینک ، گاز ، هود ، نهارخوری و اتاق نشیمن و حتی در برخی موارد بخصوص در کانکس ویلایی لوکس در ابعاد بزرگ که مساحت اجازه می دهد فضا هایی مانند بهار خواب ، تراس به همراه باربیکیو، انباری مجزا، اتاق فیلم یا فضایی

مصالح کانکس ویلایی

برای ساخت و ساز با سبک پیش ساختگی مصالح گوناگونی وجود دارد که با توجه به مواردی مانند شکل ظاهری ، اقلیم مورد نظر ، مسائل فنی ، قیمت تمام شده و نظر کارشناسی طراح معمار از یک یا چند مورد آنها در یک بنا استفاده می شود که مهمترین آنها استفاده از پانل های آماده یا همان ساندویچ پانل بوده و یا نوع سایدینگ که در واقع نام یک نوع ورق فولادی گالوانیزه شده می باشد که به دلیل فرم خم آنها که بصورت افقی است به نام سایدینگ یا ویلا کانادایی معروف هستند. استراکچر یا همان اسکلت آنها نیز متشکل از پروفیل های آهنی و شاسی تیر آهن بوده و معمولا داخل آنها با دیوار پوش پی وی سی تزئین می شود. این دیوار پوش ها نیز خود دارای طرح های متنوع از چوب و کاغذ دیواری بوده که خریدار با توجه به سلیقه خود می تواند یک یا چند کد از آنها را برای محیط داخلی انتخاب کند. همچنین می توان برای نمای خارجی نیز از چوب های ترمو نیز استفاده نمود که زیبایی سازه را دو چندان می کنند اما در کنار آن هزینه های کار را نیز تا حد قابل توجهی افزایش می دهند. مصالح کف کانکس ویلایی نیز هم می تواند از نوع تخته ضد آب با انواع کف پوش یا لمینت پارکت اجرا شود و هم می تواند از نوع سرامیک باشد. فقط نوع سرامیک به دلیل استفاده از ملات ماسه سیمان باعث افزایش قابل توجه وزن سازه شده که امکان دارد مشکلاتی برای بارگیری و حمل بوجود آورده و یا در هنگام حمل سرامیک ها از ملات خود جداشوند ، به همین خاطر توصیه می گردد اجرای سرامیک پس از قرار دادن برای میز بیلیارد و پیانو نیز در نظر گرفته می شود.

داخل کانکس ویلایی

سازه در محل انجام شود.بسیاری از مصالح دیگر نیز برای ساخت کانکس ویلایی ممکن است بصورت سفارشی و اختصاصی استفاده شود که مهمترین آنها استفاده از نمای سیمانی یا همان سمنت برد ، استفاده از گچ برگ برای پوشش داخلی دیواره ها می باشد.

conexe.ir