کامالا هریس به عنوان معاون رئیس جمهور مدت ها بود که موعد داشت: بایدن

جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده گفته است که مفتخر خواهد بود که در خدمت “معاون رئیس جمهور خارق العاده” کامالا هریس باشد ، که با تبدیل شدن به اولین زن و اولین دختر مهاجران که به عنوان دفتر ملی در این کشور انتخاب شده ، تاریخ را نوشت.

سناتور 56 ساله دموکرات از کالیفرنیا ، که روز شنبه به عنوان اولین زن آمریکایی ، اولین سیاه پوست و اولین معاون منتخب رئیس جمهور جنوب آسیا ، نمایانگر چهره جدیدی از قدرت سیاسی است.

“من افتخار می کنم که با یک معاون خارق العاده رئیس جمهور – کمالا هریس – خدمت می کنم که تاریخ را به عنوان اولین زن ، اولین زن سیاه پوست ، اولین زن از نژاد جنوب آسیا و اولین دختر مهاجران که به عنوان دفتر ملی در این کشور انتخاب شده اند ، ثبت خواهد کرد. ، “بایدن شنبه شب در سخنرانی پیروزی خود در ویلمینگتون ، دلاور گفت.

وی گفت: “مدتهاست که به پایان رسیده است و ما امشب به یاد همه کسانی می افتیم که سالهای زیادی برای تحقق این امر سخت جنگیده اند. اما یک بار دیگر ، آمریکا قوس جهان اخلاقی را به سمت عدالت خم کرده است.”

وی گفت: “كامالا ، داگ – خواه ناخواه – شما خانواده هستید. بایدنس افتخاری شده اید و چاره ای نیست.”

بایدن 77 ساله و هریس در 20 ژانویه 2021 به عنوان رئیس جمهور و معاون رئیس جمهور ایالات متحده سوگند یاد می کنند.

هریس ، دختر مادری هندی و پدری آفریقایی-آمریکایی از جامائیکا ، از بایدن برای انتخاب وی به عنوان رقیب خود تشکر کرد.

وی گفت: “چه وصیتی برای شخصیت جو است که وی جسارت را داشت تا یکی از مهمترین موانع موجود در کشور ما را بشکند و یک زن را به عنوان معاون رئیس جمهور خود انتخاب کند.”

هریس گفت: “اما در حالی که من ممکن است اولین زن در این دفتر باشم ، آخرین نفر نخواهم بود. زیرا هر دختر کوچکی که امشب تماشا می کند می بیند که این کشور کشور امکاناتی است.”

به گفته وی ، بایدن یک درمانگر ، یک واحد و یک دست آزمایش شده و ثابت است. وی گفت: “شخصی که تجربه خود از دست دادن ، احساس هدفی به او می بخشد که به ما کمک می کند ، به عنوان یک ملت ، احساس هدف خود را بازیابی کنیم. و مردی با قلب بزرگ که عاشق کنار گذاشتن است.”

هریس افزود: “ما از جو و جیل بسیار سپاسگزاریم که از خانواده ما در این سفر باورنکردنی استقبال کردند.”

هریس در سال 1964 در اوکلند ، کالیفرنیا ، از پدر و مادری که او را در یک فعالیت فعال حقوق مدنی بزرگ کردند ، به دنیا آمد.

مادرش ، شیامالا گوپالان هریس ، از چنای ، یک محقق سرطان پستان بود. او در سال 2009 بر اثر سرطان درگذشت. پدر هریس ، دونالد ، یک استاد اقتصاد جامائیکایی آمریکایی است.

در مسیر مبارزات انتخاباتی ، معاون منتخب رئیس جمهور غالباً در مورد چگونگی فشار آوردن والدین فعال وی به کالسکه در راهپیمایی های حقوق مدنی صحبت می کرد. این زوج در سال 1972 طلاق گرفتند.

هریس در منطقه خلیج بزرگ شد اما برای دیدار با خانواده بزرگ به هند سفر می کرد. در 12 سالگی ، او و خواهرش مایا به همراه مادرشان به مونترال نقل مکان کردند ، جایی که گوپالان هریس پست تدریس در دانشگاه مک گیل و همچنین موقعیت تحقیق در بیمارستان عمومی یهود را تأمین کرده بود.

هریس پس از فارغ التحصیلی از هاوارد در سال 1986 برای مدرک کارشناسی و از کالج حقوق دانشگاه هستینگز در دانشگاه کالیفرنیا ، سال بعد وکالت را رد کرد و به عنوان دستیار دادستان منطقه به دادستانی شهرستان آلامدا پیوست. از آنجا صعود سیاسی خود را آغاز کرد.

در سال 2003 ، هریس در اولین مسابقه خود برای وکیل دادگستری سانفرانسیسکو پیروز شد و اولین زن سیاه پوستی شد که در کالیفرنیا چنین دفتری داشت. در سال 2010 ، او اولین زن سیاه پوستی شد که به عنوان دادستان کل کالیفرنیا انتخاب شد و در سال 2016 ، او تنها دومین زن سیاه پوست بود که به عنوان سناتور ایالات متحده انتخاب شده است.

هریس اندکی پس از پیش بینی پیروزی در انتخابات ، ویدئویی از خودش را در تماس تلفنی با رئیس جمهور منتخب جو بایدن منتشر کرد.

وی با خنده با امضای گفت: “ما این کار را کردیم ، آن را انجام دادیم جو. شما رئیس جمهور بعدی ایالات متحده خواهید شد.”