کارناتاکا کراکرهای سنتی را ممنوع کرده و کراکرهای سبز قابل استفاده را تعریف می کند. دادگاه می گوید واضح نیست

بنگالورو: کارناتاکا روز جمعه دستوری صادر کرد که ترقه های سبز قابل فروش و استفاده از این دیپاوالی را تعریف کرد ، چند روز پس از آنکه دولت ترقه های معمولی را که باعث آلودگی هوا بیشتر می شوند و احتمالاً شرایط را برای بیماران Covid بدتر می کند ، منع کرد.

اداره درآمد در پاسخ به اظهارات دادگاه عالی کارناتاکا در روز پنجشنبه مبنی بر بی اثر بودن ممنوعیت ترکیدن ترقه های مرسوم ، زیرا دولت نتوانسته بود تعریف کند که ترقه های سبز چیست ، این دستور را صادر کرد. نیمکت گفت عدم شفافیت منجر به فروش تجار عادی در زیر لباس ترقه های سبز می شود.

در توضیحات خود ، دولت تعریف وزارت محیط زیست اتحادیه از ترقه های سبز را ذکر کرده و گفته است که آنها حاوی مواد شیمیایی مضر نیستند و کیفیت هوا را به همان اندازه ترقه های سنتی خراب نمی کنند.

دولت ایالت به رهنمودهای ترقه سبز که توسط شورای تحقیقات علمی و صنعتی-آزمایشگاه ملی تحقیقات محیطی و مهندسی (NEERI) و تأیید محصول داده شده توسط سازمان ایمنی نفت و مواد منفجره (PESO) تهیه شده است ، اشاره کرده است.

“بسته بندی ترقه های سبز را می توان از طریق آرم سبز مشخص CSIR-NEERI و PESO و همچنین یک سیستم کدگذاری QR شناسایی کرد. دولت QR Code یک ویژگی جدید است که برای جلوگیری از ساخت و فروش محصولات تقلبی در ترقه شکن استفاده می شود. ”

در تاریخ 6 نوامبر ، وزیر ارشد BS Yediyurappa اعلام کرد که دولت استفاده از ترقه را به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 ممنوع می کند ، اما در اعلامیه مطبوعاتی رسمی وی بعداً گفته شد که ترقه های سبز از این ممنوعیت معاف هستند.

سازندگان و بازرگانان آتش بازی اعلام كردند كه تبلیغات گسترده درباره اولین بیانیه CM در مورد ممنوعیت ترقه خسارت بزرگی به تجارت آنها وارد كرده و فروش 80٪ كاهش یافته است.