پنل کیفیت هوا در مورد آتش سوزی مزرعه ها با پنجاب صحبت می کند

کمیسیون تازه تأسیس مدیریت کیفیت هوا (CAQM) در اولین جلسه مهم خود ، با دولت پنجاب در مورد آتش سوزی های کلش بحث کرد.

این برنامه قرار است توسط برنامه های عملیاتی مخصوص شهرها برای همه شهرهای بزرگ و شهرهای مناطق مجاور Delhi-NCR پیگیری شود. CAQM اوایل این هفته با یک برنامه اقدام فوری 10 ماده ای ارائه شد.

کمیسیون ET در میان کیفیت هوا به طور مداوم در NCR جمع می شود ، کمیسیون در اواخر هفته گذشته و در وهله اول مهمترین دلیل را برای ایجاد آتش سوزی در خیابان های پنجاب اعلام کرد – همانطور که تصاویر ماهواره نشان می دهد.

از ماشین آلات دولتی خواسته شد تا با توجه به کیفیت پایین هوا در کل کمربند ، اقدامات کاهش آتش کلش را از بین ببرد. تلاش های انجام شده برای همین امر نیز توسط دولت پنجاب به کمیسیون گزارش شده است.

مشارکت آتش کلش در آلودگی هوا در NCR از پایان سپتامبر به بعد بسیار زیاد است و به یک نگرانی عمده تبدیل شده است.

این مرکز کمیسیون را از طریق یک دستورالعمل برای هماهنگی ، اجرای و نظارت بر اقدامات ضد آلودگی هوا در کل “سوله هوا” دهلی-NCR ایجاد کرده است. این هیئت جلسه های خود را با تمام کشورهای ذینفع – پنجاب ، هاریانا ، اوتار پرادش و راجستان – طی هفته آینده ترتیب داده است.

ET آموخته است که این کمیسیون قرار است از همه این ایالت ها بخواهد برنامه های عملیاتی دقیق و خاص برای مقابله با آلودگی هوا را تهیه کنند ، درست مانند آنچه در دهلی انجام شده است.

“ایده این است که به وضوح برنامه های عملیاتی در مورد آلودگی هوا به روشی منظم و کاملاً اندیشیده شده ارائه شود. این برنامه ها در سه بازه زمانی – اقدامات کوتاه مدت ، میان مدت و بلند مدت انجام می شود. این کمیسیون موظف است به طور كلی به مسئله آلودگی هوا در منطقه ریزش هوا در دهلی-NCR رسیدگی كند و این یكی از اولین و مهمترین مراحل برای همان مرحله است ، “یكی از كارمندان ارشد كمسیون به ET تأیید كرد.

با شروع اولین جلسه خود در 9 نوامبر ، کمیسیون همچنین 10 “اقدام اصلی فوری” را برای مقابله با بحران مداوم کیفیت هوا مشخص کرده است.

قبلاً از دبیران ارشد کشورهای ذینفع خواسته شده است تا “اقدامات پیگیری فوری” را انجام دهند. در ارتباطات 10 نوامبر ، CAQM به لزوم “اجرای دقیق” تمام قوانین موجود و روشهای استاندارد عملیاتی برای “به حداقل رساندن آلودگی هوا به صورت اضطراری” اشاره کرده است.

هر چهار کشور ذینفع و دولت دهلی به زودی مشاوره های مشابهی را صادر می کنند.

این 10 اقدام شامل به حداقل رساندن حمل و نقل شخصی ، تشویق فقط سفرهای ضروری و کار از خانه است. اجرای دقیق اقدامات کنترل گرد و غبار ، از جمله در سایت های ساختمانی ، شدت پاشش آب در مناطق خاکی و استفاده از اسلحه ضد دود در نقاط گرم آلودگی.

از همه احزاب و موسسات خواسته شده است تا از اجرای دقیق ممانعت از سوزاندن پسماندهای جامد شهری و زیست توده استفاده کنند و از صنایع با استفاده از زغال سنگ خواسته می شود تا با توجه به وضعیت هوا ، مصرف زغال سنگ را در ماه های آینده به حداقل برسانند.

CAQM همچنین خواستار “اجرای دقیق قوانین موجود ، احکام دادگاهها و دادگاهها در مورد آتش سوزی مواد خرد شده و آتش سوزی” شده است.