پس از شکست قانونی پنسیلوانیا ، ترامپ علی رغم فشارهای جدید برای پذیرفتن انتخابات ، حفاری می کند

واشنگتن ، – علی رغم یک شکست دادگاه آشکار در پنسیلوانیا ، دونالد ترامپ رئیس جمهور روز یکشنبه هیچ نشانه ای از قطع تلاش های طولانی مدت خود برای لغو انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده نشان نداد حتی وقتی جو بایدن رئیس جمهور منتخب دموکرات با برنامه ریزی برای دولت جدید خود پیش می رود.

از زمانی که بایدن دو هفته پیش به عنوان برنده انتخابات 3 نوامبر اعلام شد ، رئیس جمهور جمهوری خواه پرونده های قضایی زیادی را به راه انداخته و برای جلوگیری از تأیید کل آرا states از ایالت ها ، یک کمپین فشار برپا کرده است.

منتقدان ترامپ ، از جمله دموکرات ها و برخی از جمهوری خواهان ، وی را متهم به تلاش برای تضعیف ایمان به سیستم انتخاباتی آمریکا و مشروعیت بخشیدن به پیروزی بایدن با تبلیغ ادعاهای دروغ در مورد تقلب گسترده رای دهندگان کرده اند. بایدن از 20 ژانویه آغاز به کار می کند.

ترامپ صبح یکشنبه در حالی که روایت بی اساس خود از کلاهبرداری رای دهندگان را تحت فشار قرار می داد ، نوشت: “با جمهوریخواهان سخت مبارزه کنید”.

تاکنون ، تلاش برای خنثی کردن صدور گواهینامه افزایش رأی در دادگاه های جورجیا ، میشیگان و آریزونا ناکام مانده است.

روز شنبه ، قاضی منطقه ای آمریكا ، متیو بران ، یك جمهوری خواه منصوب شده توسط رئیس جمهور پیشین دموكرات باراك اوباما ، تلاش مشابه در پنسیلوانیا را رد كرد و نوشت كه پرونده ارائه شده توسط وكلا Trump ترامپ با ادعای تقلب در رای دهندگان به “استدلال های قانونی فشرده و بدون شایستگی و اتهامات حدسی” مربوط می شود.

بران نوشت: “این ادعا ، مانند هیولای فرانكشتاین ، به طور ناخواسته ای به هم دوخته شده است.”

برخی از هموطنان جمهوری خواه ترامپ در کنگره اکنون در حال شکستن صفوف هستند ، اگرچه بسیاری از آنها ، از جمله ارشدترین افراد ، این کار را نکرده اند.

پات تومی ، سناتور جمهوری خواه ، گفت که رای بران “تمام گزینه های قانونی قابل قبول” را برای ترامپ در پنسیلوانیا به پایان رساند و وی از رئیس جمهور خواست “نتیجه انتخابات را بپذیرد”. تومی همچنین به بایدن و معاون منتخب رئیس جمهور كاملا هریس تبریک گفت و از آنها به عنوان “كارمندان عمومی اختصاص داده شده” یاد كرد.

لیز چنی ، عضو تیم رهبری جمهوری خواهان در مجلس نمایندگان ، پیش از این از ترامپ خواست فوراً شواهدی از کلاهبرداری گسترده رای دهندگان را ارائه دهد یا در غیر این صورت “قداست روند انتخابات ما” را احترام بگذارد.

قرار بود رون کلین ، گزینه بایدن به عنوان رئیس ستاد ورودی کاخ سفید و دیگر دستیاران بایدن در یکشنبه اخبار صبح ظاهر شوند تا دیدگاه تیمشان در مورد روند انتقال را ارائه دهند.

برای اینکه ترامپ به ماندن در کاخ سفید امیدی داشته باشد ، باید به نحوی بر حاشیه 81000 رأی بایدن در پنسیلوانیا ، ایالتی که در سال 2016 برنده شد غلبه کند. این ایالت تأیید نتایج خود را از روز دوشنبه آغاز می کند.

وكلاي ترامپ قول تجديد نظر خواهي سريع را دادند اما وكلائي كه در دادگاه با او مخالفت كردند گفتند كه وقت او بيشتر است.

کریستن کلارک ، رئیس کمیته وکلای حقوق مدنی بر اساس قانون ، گفت: “این باید هر تلاش دیگری را که رئیس جمهور ترامپ برای استفاده از دادگاه های فدرال برای بازنویسی نتیجه انتخابات 2020 انجام می دهد ، در تابوت قرار دهد.”


TRUMP از پذیرش خودداری می کند


بایدن در سراسر کشور 6 میلیون رای بیشتر از ترامپ به دست آورد و از همه مهمتر ، در سیستم کالج انتخاباتی ایالت به ایالت که پیروز انتخابات را تعیین می کند ، 306-232 رای کسب کرد. بایدن هفته های گذشته را برای آماده شدن برای تصدی مسئولیت و انتخاب اعضای دولت خود سپری کرده است ، اگرچه دولت ترامپ از ارائه بودجه عادی و مجوزهای امنیتی برای روسای جمهور آینده خودداری کرده است.

منتقدان گفته اند که امتناع از ترامپ برای پذیرش پیامدهای جدی برای تداوم امنیت ملی و جلوگیری از مبارزه با شیوع ویروس کرونا باعث کشته شدن حدود 256000 آمریکایی است.

ترامپ برای ادامه کار خود به نوعی باید نتایج انتخابات را حداقل در سه ایالت بزرگ لغو کند – این یک اتفاق بی سابقه در تاریخ ایالات متحده است.

بازشماری مجدد در جورجیا تنها پیروزی بایدن را در آنجا تأیید کرد – کشوری که ترامپ در سال 2016 برنده شده بود – و مقامات جمعه نتیجه را تأیید کردند. ستاد انتخاباتی ترامپ اواخر روز شنبه گفت که بازشماری مجدد را درخواست خواهد کرد.

در ویسکانسین ، مقامات انتخاباتی داوطلبان ترامپ را به دلیل کند کردن بازشماری جزئی که انتظار نمی رود پیروزی بایدن را لغو کند ، مورد انتقاد قرار داده اند. ترامپ همچنین در سال 2016 برنده ویسکانسین شد.

با کم شماری شدن بازشماری ها و پرونده های قضایی ، اکنون ترامپ در حال فشار بر مجالس قانونگذاری ایالت به رهبری جمهوری خواهان است تا مجموع آرا را بیرون بریزد و وی را برنده اعلام کند.

وی پس از صدور حکم پنسیلوانیا در توئیتر نوشت: “امیدوارم دادگاه ها و / یا قوه مقننه … برای انجام کارهایی که باید برای حفظ سلامت انتخابات ما و خود ایالات متحده انجام شود ، شجاعت دارند.”

روز جمعه ، او دو جمهوریخواه برتر در مجلس قانونگذاری میشیگان را به کاخ سفید احضار کرد. پس از جلسه ، آنها گفتند که هیچ مدرکی را نمی بینند که منجر به مداخله شود. بایدن با 154000 رأی در ترامپ در میشیگان پیشرو است.

مقامات انتخابات در سراسر کشور می گویند هیچ مدرکی مبنی بر تقلب قابل توجه در رای گیری وجود ندارد و دولت خود ترامپ انتخابات را “امن ترین انتخابات در تاریخ آمریکا” خوانده است.

اما اتهامات ترامپ همچنان پایگاه سخت گیرانه جمهوری خواهان وی را ملتهب می کند. طبق نظرسنجی رویترز / ایپسوس ، نیمی از جمهوریخواهان معتقدند که انتخابات از ترامپ به سرقت رفته است و برخی از هواداران در اعتراض به نتیجه ، در سراسر کشور تجمع هایی ترتیب داده اند.